Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد
#1
زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

 
در سال های اخیر رشته های بدون آزمون طرفداران زیادی پیدا کرده خصوصا برای کسانی که در سال های گذشته در دانشگاه ها پذیرفته نشده اند یا در رشته ی مورد علاقه خود تحصیل نکرده اند رشته های بدون آزمون فرصت مناسبی برای این افراد است که در زمینه ای که علاقه دارند تحصیل کنند دانشگاه آزاد هرساله 2 بار در نیمسال اول و دوم در مقاطع کاردانی پیوسته، کاردانی ناپیوسته، کارشناسی پیوسته، کارشناسی ناپیوسته بدون آزمون در بیشتر رشته ها  به جز رشته های پزشکی پذیرش دانشجو دارد که هر داوطلب می تواند از طریق دفترچه ای که منتشر می شود کد رشته های مد نظر خود را انتخاب نمایید. ضمن اینکه قبولی در این کد رشته ها بدون شرط معدل می باشد. متقاضیان پس از ثبت نام اینترنتی در زمان تعیین شده از سوی دانشگاه نیز می بایست ضمن همراه داشتن مدارک لازم برای ثبت نام بدون کنکور جهت ثبت نام حضوری به دانشگاه مربوطه نیز مراجعه نمایند. برای اطلاع از زمان و نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد کاردانی و کارشناسی پیشنهاد می کنیم ادامه مطلب را به طور کامل مطالعه فرمایید.

زمان و نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 97

مراحل ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد در سال 97 به صورت کاملا اینترنتی در سایت ثبت نام دانشگاه آزاد انجام می گیرد. برای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد در سال 97 ابتدا باید یک کارت اعتباری بخریم. این کارت اعتباری حاوی شناسه و رمز ثبت نامی مورد نیاز برای ثبت نام است که آن را در سایت وارد میکنیم. در ادامه با وارد کردن مشخصات فردی و انتخاب رشته و انتخاب دانشگاه مورد نظر ثبت نام اولیه خود را کامل می کنیم و در پایان یک رسید ثبت نامی را دریافت می کنیم که باید آن را نزد خود نگه داریم. در نهایت در زمان اعلام شده از طرف دانشگاه آزاد، رسید دریافت شده را به همراه مدارک لازم دیگر برای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد تحویل داده و ثبت نام خود را نهایی می کنیم. در سال های اخیر داوطلبان زیادی متقاضی ثبت نام در رشته های بدون کنکور آزاد هستند. ثبت نام بدون کنکور آزاد به دو دسته کارشناسی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته تقسیم می شود. در صورت تمایل می توانید برای اطلاع از دفترچه ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد ، دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور آزاد بر روی لینک کلیک نمایید.

ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد 97

کلیه متقاضیان ثبت نام براساس سوابق تحصیلی مقاطع کاردانی پیوسته و ناپیوسته دانشگاه آزاد اسلامی می توانند با مراجعه به سامانه ابتدا دفترچه راهنمای ثبت نام را دریافت و پس از مطالعه و کسب آگاهی های کامل در خصوص انتخاب رشته، در صورت تمایل و داشتن شرایط لازم بعد از تهیه کارت اعتباری، نسبت به ثبت نام در 20 کد رشته محل در مقطع کاردانی ناپیوسته و در یک رشته و 20 محل دانشگاهی در مقطع کاردانی پیوسته اقدام نمایند. شایان ذکر است دارندگان دیپلم فنی و حرفه ای، کاردانش و هنرستان نظام قدیم در مقطع کاردانی پیوسته در رشته متجانس با دیپلم و همچنین دارندگان دیپلم نظری نظام جدید متوسطه بدون پیش دانشگاهی و داوطلبان دیپلم 4 ساله نظام قدیم، در هر رشته ای ازکاردانی پیوسته امکان ثبت نام دارند. همچنین متقاضیان کاردانی ناپیوسته با دارا بودن مدرک دیپلم 4 ساله نظام قدیم یا دیپلم و پیش دانشگاهی نظام جدید می توانند در هر رشته کاردانی ناپیوسته ثبت نام کنند.اما متقاضیانی که قصد ثبت نام بدون کنکور کاردانی ناپیوسته دانشگاه آزاد 96 را دارند می توانند بدون در نظر گرفتن رشته خود در مقطع دیپلم و پیش دانشگاهی انتخاب رشته نمایند. برای اطلاع از تکمیل ظرفیت کنکور دانشگاه آزاد ، کارت ورود به جلسه کنکور آزاد بر روی لینک کلیک کنید.

ثبت نام بدون کنکور کارشناسی دانشگاه آزاد 97

دوره های دانشگاه آزاد در مقطع کارشناسی هم به دو صورت پیوسته و ناپیوسته ارائه می شود که ثبت نام بدون کنکور کارشناسی دانشگاه آزاد 97 برای داوطلبانی که در کنکور سراسری شرکت نکرده اند نیز امکان پذیر خواهد بود. ثبت نام بدون کنکور کارشناسی در 2 نوبت مهر ماه و بهمن ماه انجام می شود .ثبت نام به صورت اینترنتی خواهد بود و شما داوطلبان جهت ثبت نام می بایست به سایت دانشگاه آزاد مراجعه کرده و پس از تکمیل ثبت نام پرینت مربوط به تکمیل ثبت نام را دریافت نمایید و در زمان تعیین شده از سوی دانشگاه مربوطه با دارا بودن دیگر مدارک برای ثبت نام به صورت حضوری به دانشگاه مربوطه مراجعه نمایید.دارا بودن مدرک فوق دیپلم از شرایط ثبت نام بدون کنکور آزاد کارشناسی ناپیوسته بوده و همچنین دارا بودن مدرک پیش دانشگاهی هم از شرایط ثبت نام بدون کنکور در مقطع کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد می باشد.دارندگان ديپلم فنی و حرفه‌ای و کاردانش نظام جديد که فاقد مدرک پيش‌دانشگاهی و يا مدرک کاردانی هستند، حق ثبت‌ نام و ادامه تحصيل در اين دوره را ندارند.

تاثیر معدل در ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد 97

از آنجا که پذیرش داوطلبان براساس سوابق تحصیلی (معدل کتبی دیپلم) انجام می‌شود و نظر به این که دروس امتحانی داوطلبان دیپلمه با توجه به نوع دیپلم آنان (ریاضی، تجربی، انسانی و ...) متفاوت است، بنابراین چنانچه نوع دیپلم داوطلب با گروه آزمایشی که متقاضی آن می‌شود متفاوت باشد، درصد اعمال معدل کتبی متفاوت خواهد بود که اعمال معدل کتبی بر اساس نوع دیپلم انجام‌ می‌شود.همچنین شرط معدل برای اتباع خارجی در دوره‌های کارشناسی پیوسته، کاردانی و کارشناسی ارشد پیوسته رشته‌های تحصیلی غیرپزشکی، معدل کل سه ساله متوسطه حداقل 14 از 20 برای داوطلبان نظام جدید و داشتن همین معدل در مدرک دیپلم برای داوطلبان نظام قدیم آموزش متوسطه است.پیشنهاد می کنیم با عضویت در  کانال تلگرام ایران مشاوره از اعلام نتایج کنکور آزاد 97 ،  شرایط ثبت نام در دانشگاه آزاد مطلع شوید و یا در صورت هر گونه سوال با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره تماس بگیرید و پاسخ تمامی سوالات خود را دریافت نمایید.
Reply


Possibly Related Threads...
Thread Author Replies Views Last Post
  جدول شهریه دانشگاه آزاد elahe7 0 198 07-03-2018, 01:31 PM
Last Post: elahe7
  لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه های کشور elahe7 0 200 07-03-2018, 01:30 PM
Last Post: elahe7
  راهنمایی و مشورت درباره شغل آزاد Alirezarahi 319 25,912 09-21-2015, 12:33 PM
Last Post: BibakUsers browsing this thread: 1 Guest(s)