Thread Rating:
 • 0 Vote(s) - 0 Average
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
راهنمای ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی
#1
راهنمای ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی

 
زمان پذیرش مدارس نمونه دولتی – مدارس نمونه دولتی که هر ساله با تب و تاب زیادی بین دانش‌ آموزان و والدین آنها همراه است، مدارس نمونه کشور هستند. دانش‌ آموزان در آزمون ورودی آنها ثبت‌ نام می‌ کنند و برای قبولی در این مدارس تلاش زیادی می‌ کنند تا بتوانند جز دانش‌ آموزان نمونه کشور باشند.برای پذیرش دانش‌ آموزان در مدارس نمونه دولتی، امتحان ورودی جامعی برگزار می شود. دانش‌ آموزانی که بیشتر تلاش کرده‌ اند و با برنامه درس خوانده‌ اند و از همه مهم‌ تر برای این آزمون خود را ثبت‌ نام کرده‌ اند، قبول می‌ شوند. می‌ توانند در مدارس تیزهوشان که در شهرشان هستند در زمان مشخص، مراجعه و کارهای ثبت‌ نام خود را انجام دهند. شرایط ثبت نام مدارس نمونه دولتی ازشرایط مدارس تیزهوشان کمی متفاوت است به این دلیل که تعداد مدارس تیزهوشان از تعداد مدارس نمونه دولتی کمتر است و در نتیجه دانش آموزان کمتری به این مدارس پذیرش می‌شوند.با مطالعه ادامه مطلب می توانید از مواردی چون شرایط و زمان و شرایط ثبت نام آزمون نمونه دولتی ، زمان برگزاری و زمان توزیع کارت ورود به جلسه نمونه دولتی 97 باخبر باشید.

زمان ثبت نام آزمون نمونه دولتی 97 - 98

ثبت نام آزمون نمونه دولتی 97 – 98 ( نهم به دهم ) از روز سه شنبه 97/01/28 آغاز شده و تا روز چهارشنبه 97/02/05 ادامه دارد ، با توجه به تغییرات گسترده ای در نحوه برگزاری آزمون های تیزهوشان و نمونه دولتی درحال انجام است ، احتمالا امسال ثبت نامی برای آزمون ششم به هفتم نداشته باشیم و آزمون نمونه دولتی و تیزهوشان نهم به دهم نیز ادغام شود .داوطلبان برای ثبت نام آزمون نمونه دولتی ششم به هفتم و ثبت نام آزمون نمونه دولتی نهم به دهم می توانند با مراجعه به سایت ثبت نام نمونه دولتی و دانلود دفترچه ثبت نام و ظرفیت آزمون نمونه دولتی فرم ثبت نام را تکمیل و ثبت نمایند .آزمون نمونه دولتی برخلاف آزمون مدارس تیزهوشان علاوه بر شرایط ثبت نام دارای شرایطی برای شرکت در آزمون نمونه دولتی 97 - 98 می باشد. از مهم ترین شرایط ثبت نام آزمون نمونه دولتی ششم ابتدایی 97 – 98 کسب نمره خیلی خوب در تمامی دروس و یا کسب نمره خوب در حداکثر یک درس و خیلی خوب در سایر دروس در نیمسال اول پایه ششم ابتدایی می باشد و برای شرکت در آزمون نمونه دولتی ششم به هفتم 97 – 98 نمرات نیمسال دوم پایه ششم ابتدایی دانش آموز می بایست خیلی خوب در تمامی دروس ویا حداکثر یکی از دروس خوب و بقیه خیلی خوب باشد . همچنین از مهم ترین شرایط ثبت نام آزمون نمونه دولتی نهم به  دهم 97 - 98 معدل سالانه دانش آموز در نیمسال اول پایه نهم می باشد که می بایست بالای 17 باشد و برای شرکت در آزمون نمونه دولتی نهم به دهم 97 – 98 معدل نیمسال دوم پایه نهم دانش آموز باید بالای 17 باشد.

زمان برگزاری و نتایج آزمون نمونه دولتی 97 - 98

زمان برگزاری برگزاری آزمون نمونه دولتی  97 - 98 در 11 خرداد 97 صورت خواهد گرفت . دارا بودن کارت ورود به جلسه نمونه دولتی از شرایط شرکت در جلسه آزمون نمونه دولتی برای دانش آموزان در پایه های ششم به هفتم و نهم به دهم خواهد بود.بنابراین دانش آموزان در صورتی که کارت ورود به جلسه آزمون نمونه دولتی 98 – 97 را در دست نداشته باشند امکان شرکت در آزمون نمونه دولتی را نخواهند داشت. به ازای هر پاسخ صحیح، 3 امتیاز مثبت و به ازای هر پاسخ غلط، 1 امتیاز منفی برای داوطلب در نظر گرفته می شود. نمره نهایی در آزمون نمونه دولتی ورودی دهم، براساس جمع نمره داوطلب در آزمون ورودی (50%) و معدل کل پایه نهم داوطلب (50%) محاسبه می شود. در خصوص زمان نتایج آزمون نمونه دولتی 97 توجه داشته باشید که به طور تقریبی 3 هفته پس از برگزاری آزمون، نتایج آزمون نمونه دولتی در پایه های ششم به هفتم و نهم به دهم بر روی سایت قرار می گیرد.پس از اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی داوطلبانی که پذیرفته شده اند می بایست به صورت حضوری برای انجام ثبت نام حضوری به مدرسه محل قبولی خود مراجعه کنند.

نحوه اعتراض به نتایج آزمون نمونه دولتی 97 - 98

وزارت آموزش و پرورش طی اطلاعیه ای اعلام کرد که دانش آموزان و خانواده های معترض نسبت به اعلام نتایج مدارس نمونه دولی می توانند در زمان مقرر که متعاقبا اعلام خواهد شد نسبت اعلام اعتراض خود درمورد نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی  از طریق سایت موبوطه در استان محل زندگی و تحصیل خود اقدام نمایند. احتمالا همانند سال های گذشته حداکثر بین 2 الی 3 هفته بعد از پایان مهلت اعتراض به نتایج آزمون نمونه دولتی ، نتایج رسیدگی به اعتراضات اعلام خواهد شد . اما دانش آموزانی که پذیرفته نشده اند و یا نسبت به نمره خود اعتراض دارند، در صورتی که خواستار تجدید نظر در نمره آزمون هستند می توانند به صورت اینترنتی با استفاده از کد رهگیری و کد ملی خود، اعتراض به نتایج آزمون نمونه دولتی خود را ثبت نماید. دانش‌آموزانی که نسبت به نتیجه آزمون اعتراض دارند می‌توانند از طریق سایت آموزش و پرورش شهر محل زندگی و تحصیل خود نسبت به تکمیل فرم اعتراض اقدام کنند.

منابع آزمون مدارس نمونه دولتی 97 - 98
 • قرآن و تعلیمات دینی و اخلاق ( آموزش قرآن و هدیه های آسمان ) - تعداد سوال 8 - ضریب 2
 • فارسی (مهارت های خواندن و نوشتن) - تعداد سوال 10 - ضریب 2
 • مطالعات اجتماعی - تعداد سوال 7 - ضریب 1
 • تفکّر و پژوهش - تعداد سوال 5 - ضریب 1
 • علوم تجربی - تعداد سوال 10 - ضریب 2
 • ریاضیات - تعداد سوال 15 - ضریب 3
 
Reply


Possibly Related Threads...
Thread Author Replies Views Last Post
  مشاورتحصیلی مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی و شاهد elahe7 0 157 07-03-2018, 01:33 PM
Last Post: elahe7
  زمان و نحوه ثبت نام مدارس تیزهوشان amlq3457 0 220 05-28-2018, 02:56 PM
Last Post: amlq3457
  آزمون به قراردادش با روبین کازان پایبند است youka 0 281 08-22-2017, 05:56 PM
Last Post: youkaUsers browsing this thread: 1 Guest(s)