Thread Rating:
 • 0 Vote(s) - 0 Average
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
زمان و نحوه ثبت نام مدارس تیزهوشان
#1
زمان و نحوه ثبت نام مدارس تیزهوشان
 
آزمون مدارس تیزهوشان برای شناخت بیشتر استعدادها و توانایی های دانش آموزان مستعد در سطح کشور و یا به طور کلی انتخاب تعدادی از دانش آموزان با ضریب هوشی بالاتر نسبت به بقیه در قالب آزمون برگزار می شود.مدارس تیزهوشان یکی از مدارس باکیفیت در سراسر کشور می‌باشد که هر ساله مشتاقان زیادی را به سمت خود جذب می‌کند. دانش‌ آموزان برای ادامه تحصیل خود در این مدارس باید تنها در آزمون های ورودی تیزهوشان که حتی با آزمون نمونه دولتی ادغام شده است شرکت نمایند. همچنین برای شرکت و ثبت نام در آزمون‌  داشتن شرایط خاصی برای داوطلب لازم بوده و هر دانش‌ آموزی موفق به گذراندن مراحل ورودی نمی‌شود. تمامی داوطلبان باید از تمامی شرایط  ثبت نام تیزهوشان ، نتایج آزمون تیزهوشان ، کارت ورود به جلسه آزمون تیزهوشان اطلاعات لازم را داشته باشند هدر ادامه مطلب به طور مختصر این مطالب را توضیح خواهیم داد.

زمان و نحوه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 97 - 98

زمان ثبت نام مدارس تیزهوشان 97-98 از روز سه‌شنبه 28 فروردین تا 8 اردیبهشت 97 انجام می پذیرد. دانش آموزان باید برای ثبت نام وارد سایت azmoon.medu.ir شده و مراحل ثبت نام خود را کامل کنند. پس از ثبت نام، در فروردین ماه سایت دوباره باز می شود و دانش آموزان باید هزینه ثبت نام اینترنتی خود را پرداخت کنند.زمان شروع توزیع کارت شرکت در آزمون نیز یک هفته قبل از برگزاری آزمون می باشد. تاریخ برگزاری آزمون مدارس تیزهوشان در اواسط اردیبهشت سال 97 می باشد. و نتایج آن اوایل تیرماه بر روی سایت azmoon.medu.ir اعلام می شود. مشخصات و ظرفیت پذیرش مدارس استعدادهای درخشان و نمونه دولتی سراسر کشور، هنگام ثبت‌نام قابل‌ مشاهده است.فرآیند ثبت‌ نام آزمون مدارس تیزهوشان برای پایه نهم به دهم دو مرحله‌ای می‌باشد که دانش آموز باید در زمان مشخص شده با دانلود دفترچه ثبت نام و ظرفیت مدارس تیزهوشان و مراجعه به سامانه اقدام به واریز هزینه ثبت نام نماید.

شرایط ثبت نام آزمون تیزهوشان 97 - 98

مشخص است که اولین شرط برای ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم، داشتن تبعیت ایرانی است. توجه کنید که اتباع خارجی هم می توانند تحت شرایط خاصی در آزمون تیزهوشان ثبت نام و در آن شرکت کنند. یکی دیگر از این شرایط ثبت نام تیزهوشان نهم به دهم 97 - 98 ، این است که دانش آموزان متقاضی شرکت در آزمون تیزهوشان  باید در حال تحصیل در پایه نهم باشد. و برای ثبت نام در آزمون تیزهوشان 97-98، باید معدل سال هشتم داوطلبان تیزهوشان بالای  19 باشد. دقت کنید داوطلبانی که تمامی این شرایط را داشته باشند می توانند در آزمون تیزهوشان نهم به دهم ثبت نام کرده و در آن شرکت کنند و در غیر این صورت ثبت نام آنها تایید نمی شود و نمی توانند در آزمون تیزهوشان نهم به دهم 97 - 98 شرکت کنند. دانش آموزان مدارس ایرانی خارج از کشور که متقاضی شرکت در آزمون تیزهوشان می‌باشند، می‌توانند در آزمون جداگانه‌ ای که دستور العمل آن متعاقباً توسط مرکز امور بین‌ الملل و مدارس خارج از کشور اعلام خواهد شد، شرکت نمایند.دانش آموزان عشایری به دلیل کوچ روبودن در هر منطقه‌ای در سطح استان مجاز به ثبت‌نام و شرکت در آزمون می‌باشند.

زمان برگزاری و اعلام نتایج آزمون تیزهوشان 97 - 98

در سال 97 نحوه برگزاری آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی به صورت کامل تغییر کرده است. همانطور که می دانید در گذشته آزمون و زمان و دفترچه ثبت نام نمونه دولتی و استعداد های درخشان به صورت جداگانه در زمان های مشخص شده انجام می گرفت. همچنین لازم به ذکر است که علاوه بر اینکه زمان آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی به صورت مجزا برگزار می شد، بلکه منابع آزمون و سوالات آزمون نیز بایکدیگر فرق داشت اما آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی سال 97 ادغام و به صورت هماهنگ در سراسر کشور در تاریخ 97/03/11 برگزار خواهد شد. کارت ورود به جلسه تیزهوشان 97 (شامل: نام، نام خانوادگی و سایر مشخصات فردی، عکس داوطلب، مدارس استعدادهای درخشان و نمونه دولتی انتخاب‌شده به ترتیب اولویت و نشانی دقیق حوزه امتحانی ، پنج روز قبل از تاریخ برگزاری آزمون، از طریق سامانه ثبت‌نام در اختیار داوطلبان قرار می‌گیرد. زمان اعلام نتایج آزمون تیزهوشان 98 – 97 نیز به احتمال زیاد همچون سال های گذشته اوایل تیر ماه خواهد بود که از طریق، سامانه ثبت نام آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان اعلام می شود. طبق اطلاعیه‌های مرتبط با این موضوع، زمان خاصی برای پاسخ به اعتراضات دانش آموزان اعلام‌ نشده است. اما با توجه به تجربه کارشناسان مشاوران ایران مشاوره، می‌توان زمانی بین 2 الی 3 هفته بعد از پایان مهلت اعتراض تیزهوشان را برای رسیدگی به اعتراضات دانش آموزان تعیین نمود. شما عزیزان می‌توانید تمامی سؤالات مرتبط با اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان را با کارشناسان مشاوران ما در میان بگذارید. کارشناسان حرفه‌ای ما در کمترین زمان ممکن خدمات مربوطه را به شما ارائه خواهند کرد.

منابع و تعداد سوالات آزمون تیزهوشان 97 - 98
 • قرآن و تعلیمات دینی و اخلاق ( آموزش قرآن و هدیه های آسمان ) - تعداد سوال 8 - ضریب 2
 • فارسی (مهارت های خواندن و نوشتن) - تعداد سوال 10 - ضریب 2
 • مطالعات اجتماعی - تعداد سوال 7 - ضریب 1
 • تفکر و پژوهش - تعداد سوال 5 - ضریب 1
 • علوم تجربی - تعداد سوال 10 - ضریب 2
 • ریاضیات - تعداد سوال 15 - ضریب 3
Reply


Possibly Related Threads...
Thread Author Replies Views Last Post
  مشاورتحصیلی مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی و شاهد elahe7 0 237 07-03-2018, 01:33 PM
Last Post: elahe7
  راهنمای ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی amlq3457 0 321 05-28-2018, 03:01 PM
Last Post: amlq3457Users browsing this thread: 1 Guest(s)