Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دیدنی ها و مکان های توریستی کشورهای مختلف
#1
سلام به همگی دوستان تو این تاپیک سعی میکنم به تدریج مکان های توریستی و جذاب کشور های مختلف رو قرار بدم که هم دچار تعدد تاپیک های مشابه و به هم ریختگی تاپیک ها نشیم و هم مطالب جمع و جور و دم دست باشن تا دوستان به راحتی بتونند به مطلب مورد نظرشون دسترسی داشته باشن امیدوارم دوستان از وجود این تاپیک لذت ببرن و با بیان مطالبشون در هر چه پربارتر شدن این تاپیک کمک شایانی به ارتقا و پیشرفت تاپیک بکنن با تشکر:53::53:
Reply
#2
عکس*هایی از زیبایی*های تایلند!


[Image: 121468.jpg]
تایلند کشوری گرمسیر است که همین باعث رشد انواع گیاهان و گل*ها در این کشور شده، عکس*هایی که در زیر می*بینید مربوط به شهرهای بانکوک و پاتایا هستند....
[COLOR=#000000][FONT=tahoma] [FONT=Tahoma][align=center]
[Image: IMG_7003.jpg]

[Image: IMG_7007.jpg]

[Image: IMG_7015.jpg]

[Image: IMG_7018.jpg]

معبد Ben Jama Bopit
[Image: IMG_7077.jpg]

[Image: IMG_7078.jpg]

[Image: IMG_7080.jpg]

[Image: IMG_7081.jpg]

[Image: IMG_7096.jpg]

[Image: IMG_7104.jpg]

[Image: IMG_7107.jpg]

[Image: IMG_7117.jpg]

[Image: IMG_7198.jpg]
Reply
#3
[Image: IMG_7258.jpg]

[Image: IMG_7263.jpg]

پارک کروکودیل*ها
[Image: IMG_7288.jpg]

[Image: IMG_7294.jpg]

[Image: IMG_7299.jpg]

[Image: IMG_7328.jpg]

[Image: IMG_7340.jpg]

[Image: IMG_7341.jpg]

باغ گیاه شناسی نونگ، پاتایا

[Image: IMG_7393.jpg]

[Image: IMG_7397.jpg]

[Image: IMG_7401.jpg]

[/align]
[/FONT]
[/FONT][/COLOR]
Reply
#4
تصاویری از روستایی رویایی در چین!


[Image: 73092.jpg]
چین چشم*انداز طبیعی متنوعی دارد، از استپ*های جنگلی و بیابان*هایی چون گبی و تکله*مکان در ناحیهٔ خشک شمالی نزدیک به مغولستان و سیبری ِ روسیه گرفته تا جنگل*های زیرگرمسیری...

[Image: village_01.jpg]
[Image: village_02.jpg]
[Image: village_03.jpg]
[Image: village_04.jpg]
[Image: village_05.jpg]
[Image: village_07.jpg]
[Image: village_08.jpg]
[Image: village_09.jpg]
[Image: village_10.jpg]

Reply
#5
قدیمی*ترین شهرهای جهان که هنوز مسکونی*اند! (+عکس)


[Image: 56702.jpg]
شوش بارها و بارها در زمان حکومت ایلامی*ها، بابلیان، هخامنشیان، یونانیان، پاریتان، ساسانیان و دیگر تمدن*های ایرانی جزو مراکز اصلی حکومت و از شهرهای مهم بوده است. این شهر در دوران...
[FONT=tahoma][FONT=Tahoma]1- دمشق- سوریه

[Image: old_city_1.jpg]
دمشق پایخت کنونی کشور سوریه، تاریخچه ای باستانی و حدود 12.000 سال قدمت دارد. این شهر در منطقه ای حاصلخیز و پرآب واقع شده که آب آن از رودخانه «برادا» تامین می*شود. دمشق هدف اصلی و قابل توجه بسیاری ار پادشاهان و فاتحین در طول تاریخ بوده است.
امروزه هم بالغ بر 4 میلیون نفر در مناطق شهری دمشق زندگی می*کنند و البته شاید دلیل اصلی آن شبکه*های آب رسانی پیشرفته به جای مانده از 3500 سال پیش باشد که منجر به ایجاد ساختارهای زیادی از فضای سبز و پارک*های تفریحی شده است. دمشق از سال 1979 به عنوان یکی از مناطق باستانی جهان در یونسکو به ثبت رسیده است.


2-اریحا، فلسطین
[Image: old_city_2.jpg]
شهر باستانی اریحا قدیمی*ترین شهر دیوار کشی شده جهان است، همراه با بقایای برج و باروهای سنگی که قدمتشان به حدود 9000 سال قبل از میلاد بازمی*گردد. حتی در برخی از کاوش*های باستانی شناسی نشانه*هایی از سکونت انسانی بیشتر از 11000سال پیش از میلاد یافت شد.
شهر اریحا نه تنها طی چند صد قرن به طور مستمر محل استقرار و زندگی بوده، بله دانشمندان چندین لایه روی یکدیگر که نشان از زیستگاه*های مختلف بوده را کشف کرده و این نشان می*دهد که یک ساختمان بر روی بقایای ساختمان*های قبلی ساخته شده است.

[Image: old_city_2b.jpg]
3- شوش- ایران
[Image: old_city_3.jpg]
تاریخ این شهر ایران تقریبا به 8000 قبل از میلاد برمی*گردد، شوش بارها و بارها در زمان حکومت ایلامی*ها، بابلیان، هخامنشیان، یونانیان، پاریتان، ساسانیان و دیگر تمدن*های ایرانی جزو مراکز اصلی حکومت و از شهرهای مهم بوده است. این شهر در دوران اوج و افتخار خود کمتر روزهای آرام به خود دیده است.
[Image: old_city_3b.jpg]
شوش شهری است که لوح معروف حمورابی در آن کشف شد. لوح یادبود 7 فوتی که قرن 12 قبل از میلاد به شوش آورده شد و دوباره در سال 1901 کشف شد. این لوح اکنون در موزه لوور پاریس نگهداری می*شود.

4- پلوودیف، بلغارستان
[Image: old_city_4.jpg]
یکی از راه*های اندازه گیری قدمت یک شهر تهیه کردن لیستی از تعداد نامهایش در طول تاریخ است. پلوودیف نمونه ای از این شهرهاست، این لیست با Eumolpiasآغاز شده و سال 342 قبل از میلاد وقتیکه توسط پدر اسکندر مقدونی فتح می*شود، به «فیلیپوپولیس» تبدیل می*شود. قرن*ها می*گذرد و «فیلیپوپولیس»به «تریمونتیوم» تغییر نام می*دهد، دوباره تبدیل به «فیلیپوپولیس» شده و بعد از«پالدین»، «فیلیپ» و بالاخره «پلوودیف».
«پلوودیف» دومین شهر بزرگ بلغارستان و یکی از قدیمی*ترین شهرهای اروپا محسوب می*شود که اولین آثار شهرنشینی نزدیک به 9000 پیش در آن دیده شده است.


5- اورشلیم- فلسطین
[Image: old_city_5.jpg]
شهری که از نظر مذاهب مختلف مقدس بوده است و پیش از این در طول قرن*های زیادی آباد و مسکونی بوده است، حتی خیلی قبل از آنکه پیروان مذاهب عقاید خود را روی کاغذ، پاپیروس یا ظروف سفالی بیاورند.
[Image: old_city_6a.jpg]
طبق اطلاعاتی که از سایت ویکی پدیا جمع آوری شده مشخص شد که: در طول تاریخ اورشلیم دوبار ویران شده، 23 بار محاصره شده، 54 بار مورد حمله واقع شده، و 44 بار تصرف و باز پس گرفته شده است.
Reply
#6
6- صور - لبنان
[Image: old_city_6b.jpg]

مورخان شهر صور را زیربنای شکل*گیری تمدن فنیقی*ها در امپراتوری مدیترانه می*نامند. به درستی که صور یکی از شگفتی*های جهان باستان محسوب می*شود. این شهر در جزیره ای دیوار کشی شده و البته با فاصله از ساحل لبنان و طوری طراحی شده بود تا هر محاصره و توطئه ای خنثی شود، تا موقعی که اسکندر مقدونی گذرگاهی ساخت تا سربازانش بتوانند از دیوارهای شهر بگذرند.
[Image: old_city_6c.jpg]

این گذرگاه تغییراتی در جریان آبهای دریا ایجاد کرده و سبب شد که جزیره برای همیشه به زمین*های خشک مجاورش ملحق شود. امروزه صور چهارمین شهر بزرگ لبنان محسوب می*شود و مردم آن باید به تاریخچه باستانی شهرشان که حدود 6000 سال قدمت دارد افتخار کنند.

7- آتن- یونان
[Image: old_city_7a.jpg]
امروزه آتن بیش از 4 میلیون نفر جمعیت دارد و پنجمین پایتخت پرجمعیت اروپا به شما می*آید. آتن با آکروپولیس سر به فلک کشیده اش، با پارتنون باشکوهش سمبل روزهای طلایی یونان دوره کلاسیک و خاستگاه تمدن*های غربی شمرده می*شود، تقریبا ار 3400 سال پیش زندگی در شهر آتن جریان داشته است.
این شهر همیشه از امتیازها و برتری*ها غرق لذت نبوده، باوجوداین در گذشته و تا قرن نوزدهم تقریبا به شهری دورافتاده و فراموش شده و با تعداد اندکی شهروند تبدیل شد. اما دوباره وقتی در سال 1834آتن پایتخت یونان شد، اوضاع تغییر کرد.


8- لیسبون- پرتغال
[Image: old_city_8a.jpg]

به سبب موقعیت بندرگاهی استثنائی جاییکه رودخانه Tagus به اقیانوس اطلس می*ریزد، لیسبون همیشه موقعیت تجاری و نظامی* ایده آلی به شمار می*رفته است و ضمنا اقامتگاهی جذاب برای سربازان و تاجران بوده است. باستان شناسان اجسامی *فینیقی متعلق به 1200 سال قبل از میلاد را در لیسبون کشف کرده اند که احتمالا باقیمانده وسایل فینیقی*هایی بوده که با کشتی مسافرت می*کرده و به جزایر برتانیایی می*رفته اند.

[Image: old_city_8c.jpg]
در سال 1755 زمین لرزه ای که جزو یکی از بزرگ ترین زمین لرزه*های اروپا بود، در لیسبون رخ داد که همراه با تسونامی *و آتش سوزی بود. این زمین لرزه باعث خرابی شهر و کشته شدن هزاران نفر از ساکنین آن شد.
با این حال لیسبون به سرعت آباد شده و جایگاه خود به عنوان شهر تاریخی اروپا را تا به امروز حفظ کرده است.

[Image: old_city_8b.jpg]

9- واراناسی- هند
[Image: old_city_9a.jpg]
شهر انگلیسی زبان واراناسی که به آن بنارس هم می*گویند، حداقل از سه هزار سال پیش به عنوان مرکز اصلی فرهنگی و مذهبی شناخته می*شده است. براساس اساطیر این سرزمین خدای شیوا، پنج هزار سال پیش آن را بنا کرد. حدود یک میلیون نفر مسافر و زائر هندو سالانه از سراسر جهان برای شرکت کردن در مراسم مذهبی به این شهر آمده و در رود مقدس گنگ شنا می*کنند.
وارناسی واقعا یک «شهر زنده» است که در لیستمان آورده ایم و بیشتر از هر شهر دیگری زندگی در آن جریان دارد.

[Image: old_city_9b.jpg]
10- Cholula- مکزیک
[Image: old_city_10a.jpg]
به طور تقریبی می*توانیم Cholula قدیمی*ترین شهر نیم کره غربی بنامیم که زندگی به طور مستمر در آنجا تداوم داشته. تا زمان آخرین دوره تمدن آزتک بالغ بر 100.000 نفر در این شهر زندگی می*کردند و امروزه در شهر Puebla که نزدیک این شهر است 90.000 نفر زندگی می*کنند. این شهر دوره افتخار و اوج خود را در قرن دوم قبل از میلاد گذارنده است.
ساختمانهای تاریخی شهر که طی حفاری*ها کشف شده اند جزو بزرگترین ساختمان*های جهان محسوب می*شوند و بخصوص اهرام بزرگ Cholula که یکی از بزرگترین سازه*های بشر است که تابحال ساخته شده.

[Image: old_city_10b.jpg]
حال فکر می*کنید چه چیزی یک شهر را تبدیل به شهری باستانی و زنده می*کند؟ یک چیز مشترک را هر تاریخ دانی به شما خواهد گفت: موقعیت، موقعیت، موقعیت! خانه و املاک قدیمی* و مربوط به زمانهای گذشته شاید برای مدتی جمعیتی را به خود جذب کند- عقده*های کشورگشایی هم تنها روشی است برای نابودکردن آنچه پیشینیان ساخته اند- اما آنچه یک شهر را برای همیشه شهری زنده و پویا می*سازد جایگاه و موقعیت تاریخی و جغرافیایی آن بر روی کره زمین است.[/FONT]
[/FONT]
Reply
#7
عکس/ زیبا ترین شهرهای شناور در جهان


[Image: 119534.jpg]
بازارهای شناور اطراف بانکوک، این شهر را به پرجاذبه*ترین و مشهورترین شهر توریستی تایلند تبدیل کرده است....

حدود 70 درصد از سطح زمین را آب پوشانده است. با این حال تصور شهری شناور در آب همچنان جادویی و خیالی به نظر می*رسد. در این شهرها اغلب قایق* جای خودرو را گرفته* و خیابان*ها از جنس رودخانه هستند. مشرق، در شهرهای شناور آهنگ زندگی آرام و دلپذیر است و ترافیکی هم اگر هست ازدحام قایق است و آب و پارو ... در این مطلب نگاهی داریم به 12 شهر بزرگی که آب شریان*های حیاتی آنان را شکل می*دهد.

گلد*کست در استرالیا
[Image: 114639_120.jpg]

گلدکست از روزگاران قدیم زیستگاه بومیان استرالیا بوده *است. جاذبه*های گردشگری و طبیعی زیاد این شهر را اکنون به یک مرکز تفریحی گران*قیمت تبدیل کرده است.

بانکوک در تایلند
[Image: 114640_612.jpg]

بازارهای شناور اطراف بانکوک، این شهر را به پرجاذبه*ترین و مشهورترین شهر توریستی تایلند تبدیل کرده است.

ونیز در ایتالیا
[Image: 114641_909.jpg]

ونیز به شهر کانال*ها مشهور است. ونیز هم سطح دریا و دارای 118 جزیره است. بعضی از این جزایر به وسیله پل به هم متصل شده*اند و برخی دیگر مجزا هستند.

سوژو در چین
[Image: 114642_277.jpg]

این شهر حدود 2500 سال پیش بنا نهاده شد. این شهر جاذبه*های تاریخی بسیاری دارد به ویژه دو کانال آبی معروف آن از جمله کانال "پینگ*جیانگ" که قدمتی 800 ساله دارد و کانال "شانتانگ" که قدمتی 1200 ساله دارد. این کانال*ها حکم خیابان*های اصلی سوژو را دارند.

سن*پترزبورگ در روسیه
[Image: 114643_836.jpg]

این شهر در سال 1703 به دستور و با نظارت پتر کبیر ساخته شد و از آن زمان تا 1918 پایتخت روسیه بود. سن*پترزبورگ در کناره*های رود نِوا، در شرق خلیج فنلاند در دریای بالتیک قرار گرفته* است.

بندر آبردین در هنگ*کنگ
[Image: 114644_279.jpg]

حدود شش هزار تن در این شهر بر روی قایق*هایی که "جانکز" نامیده می*شود، زندگی می*کنند. گفته شده که هر ساله توریست*های بسیاری برای صرف غذا در رستوران*های شناور آبردین به این شهر سفر می*کنند.

فورت لادردیل در فلوریدای ایالات متحده
[Image: 114645_416.jpg]

این شهر بیش از 300 مایل کانال قابل کشتیرانی دارد که آن را به آب*های آزاد متصل می*کند.

دبی در امارات متحده عربی
[Image: 114646_196.jpg]

دبی به تازگی توجه جهانیان را از طریق ساخت و سازهای بزرگ و عظیم از جمله جزایر مصنوعی و همینطور رویدادهای تفریحی و ورزشی هیجان*انگیز به خود جلب کرده است.

آمستردام در هلند
[Image: 114647_575.jpg]

هستهٔ اصلی این شهر تاریخی در قرون وسطی بوجود آمد و در قرن شانزدهم توسعه یافت. رودخانهٔ آمستِل از وسط آمستردام می*گذرد و شبکهٔ گسترده*ای از کانال*ها و نهرها بخش*های مختلف شهر قدیمی را به هم وصل می*کنند.

بندر سری بگاوان در برونئی
[Image: 114648_902.jpg]

سری بگاوان به بزرگترین روستای آبی جهان معروف است. گفته شده که علاوه بر راه*های آبی حدود 19 مایل پل چوبی این منطقه را به بخش*های دیگر این کشور متصل می*کند.

آلپی کرالا در هند
[Image: 114649_146.jpg]

گفته می*شود که کودکان در آلپی پیش از این*که بیاموزند راه بروند شنا کردن را می*آموزند. حدود 500 خانواده بر روی قایق*های خود در این منطقه زندگی می*کنند.

نان مادول در کشور میکرونزی
[Image: 114650_315.jpg]

نان ماندول شهری ویرانه در میانه آب*های اقیانوس آرام است. میکرونزی از مجموعه 600 جزیره بزرگ و کوچک تشکیل شده* است. نان ماندول اگرچه سال*هاست خاموش است ولی دیدن آن خالی از لطف نیست.


Reply
#8
گزارش تصویری: کلیسای زیبای ایاصوفیه، باارزش ترین اثر باقی مانده از دوره بیزانس


[Image: 151931.jpg]
این بنا توسط ریاضیدان ها و فیزیکدان های مشور طراحی و در 5 سال توسط 10 هزار کارگر و صد استاد فاخر در سال 532 میلادی احداث شده است.


ایاصوفیه یا حاجیاسوفیا با ارزش ترین اثر باقی مانده از دوره بیزانس است و از هنرهای موجود در آن موزاییک هایی است که تصاویری از حضرت مریم و حضرت عیسی(ع) در آنها نقش بسته است.

[Image: IMAGE634923029115049056.jpg]


[Image: IMAGE634923027812446768.jpg]

[Image: IMAGE634923029109277046.jpg]

[Image: IMAGE634923029103661036.jpg]

[Image: IMAGE634923027795754738.jpg]

[Image: IMAGE634923027789826728.jpg]

[Image: IMAGE634923027801214748.jpg]

[Image: IMAGE634923025559646811.jpg]

[Image: IMAGE634923025565106821.jpg]

[Image: IMAGE634923025553874801.jpg]

[Image: IMAGE634923025548414791.jpg]

[Image: IMAGE634923023559255297.jpg]

[Image: IMAGE634923023548023278.jpg]

[Image: IMAGE634923023542407268.jpg]

[Image: IMAGE634923023536323257.jpg]

عیسی مسیح در حال اهدا آمرزش با یک دست است و خطبه*ای در دست دیگرش قرار دارد. در سمت راست مریم مقدس، جان دوم کامننوس در لباس مجللی مملو از جواهرات ایستاده* و در دست خود کیفی حاوی جواهر که سمبل نذر سلطان به کلیسا است دارد. ملکه آیرین نیز در لباس مجلسی در حال ارائه مدرکی در سمت چپ مری مقدس ایستاده *است.
دانلود عکس

این بنا توسط ریاضیدان ها و فیزیکدان های مشور طراحی و در 5 سال توسط 10 هزار کارگر و صد استاد فاخر در سال 532 میلادی احداث شده است. معماری گنبد عظیم آن مثل این است که به نور تکیه دارد و تحسین تاریخ دانان و معماران و محافل علمی را برانگیخته است. ایاصوفیا را فرمانروا به همراه کشیش اوتی چیوس در 27 دسامبر 537 در مراسمی بزرگ افتتاح کردند. کلیسای ایاصوفیا از آن به بعد محل عبادت ارتدوکس های استانبول و همچنین محل اجرای مراسم امپراتوری از جمله کروناسیون بود. کلیسا همچنین محل یتیم خانه، محل اعتراف خطاکاران و گناهکاران و همچنین بازدیدکنندگان از سرتاسر جهان بود که به شدت مورد توجه آنها قرار می*گرفت.
پس از تسخیر استانبول در انتهای جنگ صلیبی چهارم، ایاصوفیا مورد تجاوز و بی حرمتی مسیحیان لاتین قرار گرفت، بسیاری از یادگارهای باستانی و آثار مقدس منجمله سنگ قبر عیسی مسیح، تصویر شیردهی مریم مقدس، کفن عیسی مسیح، استخوان های برخی از امامان مسیحی دفن شده در ایاصوفیا دزدیده شده و به کلیساهای غرب فرستاده شدند. در طول تصرف استانبول توسط لاتین ها ایاصوفیا تبدیل به کلیسای کاتولیک های رم شد .
پس از تصرف استانبول توسط ترک*های آتامان در سال 1450، ایا صوفیا، به مسجد ایاصوفیا تبدیل شد. سلطان محمدفاتح در همان روز فتح استانبول فرمان تبدیل کلیسای ایاصوفیا به مسجد را صادر کرد و سه روز پس از فتح استانبول، ضمن برپا داشتن مراسم نماز جمعه در ایاصوفیا به امامت آق شمس الدین، خطبه به نام پادشاه فاتح عثمانی خوانده شد. بالاخره در سال 1935 نخستین رئیس جمهور ترکیه مصطفی آتاترک، این بنا را به موزه تبدیل کرد. این ساختمان زیبا از هر قرنی و از هر نابغه ای اثری دارد. از دوره بیزانس گرفته تا معمار ترک، سینان که اولین معماری بود که اصول زلزله را در کارهایش به کار می گرفت؛ از معماران سوییس تا خطاط های برجسته اسلامی. این اثر از ده ها کشور و شهر آنتیک اثر دارد و تاریخ تصویری بیش از 15 قرن است و از هر دوره مثلا جنگ های صلیبی یا ترکی اسلامی نشانه هایی دارد و در آن فرهنگ اسلامی و مسیحی در هم آمیخته و با گنبد شاهکار آن بیننده را غرق در نور و آرامش می کند و هنوز که هنوز است در مورد اسرار آن کتاب ها نوشته می شود.
Reply
#9
سفر به شگفت انگیزترین مناظر دنیا!!


[Image: 119032.jpg]
این منطقه بسیار زیبا و جذاب است. شما برای رفتن به نقطه ای که از همه جا بالاتر است باید از تله کابین استفاده کنید. تله کابین این منطقه در سال 1955 ساخته شد تا....

بسیاری از مناظر طبیعی هستند که شگفتی هر بیننده ای را بر می انگیزاند، اما 10 منظره در دنیا وجود دارد که از جهاتی با دیگر مکان ها متفاوت است و هر گردشگری را به خود جذب می کند.

1. کوه کله قند در ریودوژانیرو : این کوه با ارتفاع 396 متر ارتفاع در شهر ریودوژانیرو در کشور برزیل قرار داد. ارتفاع این کوه از سطح دریا 1400 متر است. شما می توانید با کمک تله کابین هایی به قله این کوه صعود کنید و مناظر زیبایی که زیر پای شما هستند مانند خلیج گوانابارا، ساحل کوپاکابانا و... را مشاهده کنید. افرادی که کوهنورد هستند ترجیح می دهند به جای اینکه با تله کابین به قله برسند، خودشان این مسیر را طی کنند.
[URL="http://bartarinha.ir/"][Image: 42429_623.jpg][/URL]


اما چرا کوه را این چنین نام گذاری کردند؟ عده ای معتقدند که علت نام گذاری این کوه به خاطر شکل ظاهریش که شبیه کله قند است می*باشد. عده ای دیگر هم می*گویند که نام کوه از زبان سرخپوستی گرفته شده و به معنی "کوه بلند" است.

[URL="http://bartarinha.ir/"][Image: 42430_484.jpg][/URL]

2. صحرای گبی در مغولستان: این صحرا استپ های نیمه بیابانی دارد که منطقه وسیعی در حدود 1300000 کیلومتر را پوشش می*دهد. این صحرا نیز مانند سایر محیط های کویری تابستان های بسیار گرم و سوزان و زمستان های فوق العاده سردی را دارد. صحرای گبی در حال گسترش و پیشرفت به سمت مراتع چین است و مراتع این کشور را تبدیل به محیط هایی بیابانی کرده است. توفان ها، گردو غبار، ریز گردها و... صدمات و آسیب های جدی را به مردم اطراف آنجا بخصوص به صنعت کشاورزی وارد کرده است. این صحرا دارای کوه، تپه های شنی، مناظر صحرایی زیبایی است.
[URL="http://bartarinha.ir/"][Image: 42432_948.jpg]

[/URL][URL="http://bartarinha.ir/"][Image: 42431_978.jpg][/URL]

3. ماچو پیچو در پرو: قلعه ای زیبا و مقدس که مربوط به دوره آندهاست. شما با ماشین یا وسیله نقلیه دیگری نمی توانید به این دژ زیبا راه پیدا کنید تنها باید با کوهنوردی به آنجا برسید. برای اینکه به این نقطه برسید چند روز در راه هستید زیرا شما باید مسافت زیادی را پیاده طی کنید تا بتوانید به این قلعه برسید. جالب است بدانید، این قلعه یکی از عجایب هفت گانه جهان هم به حساب می آید.

[URL="http://bartarinha.ir/"][Image: 42433_392.jpg][/URL]4. صومعه مِتِورس در یونان: این صومعه در قرن یازدهم در ارتفاعات شمالی کشور یونان ساخته شده است. این صومعه منظره بسیار زیبا و جذابی دارد و برای خالص سازی روح، تجدید قوای انسانی بسیار مکان مناسبی است و هر ساله افراد زیادی جذب این صومعه می شوند. در قرن های گذشته تنها راه ارتباطی برای رسیدن به صومعه، طی کردن مسیر به صورت کوه نوردی بوده است اما در سال 1920 برای سهولت بیشتر گردشگران و مردم یونان، پله هایی را از ابتدا تا انتهای این صومعه ساختند تا دسترسی بهتری داشته باشد.

[URL="http://bartarinha.ir/"][Image: 42435_339.jpg]

[/URL][URL="http://bartarinha.ir/"][Image: 42436_659.jpg][/URL]

5. نوناویک در کانادا: این منطقه یکی از زیباترین مناطق کاناداست. طلوع و غروب خورشید همانند مناظری فوتوشاپی هستند که گاه بیینده در باور آنها دچار مشکل می شود. این منطقه در شمال کبک قرار گرفته است. سرشار از منابع طبیعی بهمراه جنگلهای سوزنی*برگ و پهن*برگ و دریاچه*های متعدد و رودخانه*هاست. شما باید به وسیله هواپیما یا کشتی به این نقاط جذاب سفر کنید. مردم این منطقه از حیوانات و محصولات کشاورزی نیاز روزمره خود را تامین می*کنند.

[URL="http://bartarinha.ir/"][Image: 42437_214.jpg]

[/URL][URL="http://bartarinha.ir/"][Image: 42438_822.jpg][/URL]
6. له در کشور هند: منظره زیبایی که مشاهده می کنید در 3525 متری هیمالیا قرار دارد. در این منظره شما می توانید نمود مذهب هایی مانند بودا، تبتی که در شمال هند است را ببینید. تنها بین ماه های مه تا اکتبر می توانید برای دیدن این مناظر بروید. در سایر ماه های سال به دلیل بارش برف شدید و سختی راه ممکن نخواهد بود.

[URL="http://bartarinha.ir/"][Image: 42439_710.jpg]

[/URL][URL="http://bartarinha.ir/"][Image: 42440_643.jpg][/URL]

7. پنج روستا در یک تپه در ایتالیا: پنج روستای کوچک در تپه ای در ایتالیا واقع شده اند. این روستاها به حدی کوچک هستند که پنج تای آنها در این تپه قرار گرفته اند اما هیچ یک از روستاها راضی نیستند که با روستای دیگر ادغام شوند. این منطقه به حدی جذاب و زیباست که به مسیر عاشقان شهرت پیدا کرده است.

[URL="http://bartarinha.ir/"][Image: 42441_363.jpg]

[/URL][URL="http://bartarinha.ir/"][Image: 42442_375.jpg][/URL]

8. صومعه ای در بوتان: پادشاهی بوتان کشوری است که در جنوب آسیا قرار دارد. این کشور در شرق هیمالیا واقع شده است. بوتان هیچ گونه راهی به دریا ندارد و دور تا دور آن را خشکی فرا گرفته است. بوتان، بین کشورهای هند و چین قرار دارد. این صومعه مکانی روحانی برای نیایش و نماد فرهنگ بودا و تبتی می باشد.
[URL="http://bartarinha.ir/"][Image: 42444_227.jpg]

[/URL][URL="http://bartarinha.ir/"][Image: 42443_168.jpg][/URL]
9. اگویل دو میدی در فرانسه: این منطقه بسیار زیبا و جذاب است. شما برای رفتن به نقطه ای که از همه جا بالاتر است باید از تله کابین استفاده کنید. تله کابین این منطقه در سال 1955 ساخته شد تا مسافران و گردشگران را به مناطق بالاتر ببرد. ارتفاع یکی از قله های آنجا تا 1039 می رسد.

[URL="http://bartarinha.ir/"][Image: 42445_265.jpg]

[/URL][URL="http://bartarinha.ir/"][Image: 42446_509.jpg][/URL]

10. جنگل های آمازون در آمریکای جنوبی: جنگل بسیار بزرگی در آمریکای جنوبی است. جنگلهای بارانی آمازون در تمام فصول سال دارای هوایی گرم با رطوبتی بسیار زیاد می*باشند. تقریباَ هر روزه باران سنگینی در سرتاسر آمازون می*بارد.
[URL="http://bartarinha.ir/"][Image: 42447_192.jpg]

[/URL][URL="http://bartarinha.ir/"][Image: 42448_774.jpg][/URL]


Reply
#10
طبیعت شگفت*انگیز/ قلعه پنبه*ای ترکیه! (+عکس)


[Image: 112109.jpg]
اینجا مکانی عجیب در ترکیه است که شما قبلا نمونه اش را دراین کشور ندیده بودید و حالا در مکان های باستانی یونسکو به ثبت رسیده است.....

«پاموکاله» (Pamukkale) به معنی «قلعه پنبه ای» مکانی طبیعی در ایالت Denizli در جنوب غربی ترکیه است. از خصوصیات این شهر، چشمه های آب گرم، سنگ آهک های سفید رنگ،* زمین های پله ای حاصل از معادن ذغال سنگ است که توسط آب های روان به این شکل درآمده اند.
شکل پله های خاص آهکی سفید رنگ (کربنات کلسیم)، استخرها و استالاکتیت ها که لبه مرزی شهر را در آغوش می گیرند مثل شکاف سفید رنگی است که به سبب آب های گرم معدنی این منطقه خلق شده است. اینجا مکانی عجیب در ترکیه است که شما قبلا نمونه اش را دراین کشور ندیده بودید و حالا در زمره مکان های باستانی یونسکو به ثبت رسیده است.

[Image: pamukkale_2.jpg]

[Image: pamukkale_3.jpg]

[Image: pamukkale_5.jpg]

[Image: pamukkale_6.jpg]

[Image: pamukkale_7.jpg]

[Image: pamukkale_8.jpg]

[Image: pamukkale_9.jpg]

[Image: pamukkale_10.jpg]

[Image: pamukkale_11.jpg]

[Image: pamukkale_12.jpg]

[Image: pamukkale_15.jpg]


تهیه و ترجمه: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
[URL="http://www.seemorgh.com/culture"]www.seemorgh.com/culture[/URL]

Reply
#11
رمانتیک*ترین شهر*های جهان!+ تصاویر


[Image: 24988.jpg]
این کشور برای هنردوستان نیز مکانی رؤیایی*ست. گذشته از معماری زیبا، این شهر نسبت به مساحتش گنجینه*های هنری بسیاری را داراست و پر است از...

آمستردام هلند به عنوان رویایی*ترین شهر شناخته شده و در رده*های بعدی شهر*های بالی اندونزی، دوبرونیک کرواسی، (بوردو فرانسه)، شهر مراکش در کشور مراکش و ونیز ایتالیا قرار دارند.


آمستردام هلند
آمستردام (به هلندی: Amsterdam) پایتخت کشور هلند است و در غرب این کشور واقع شده*است. این شهر بیش از یک میلیون نفر جمعیت دارد و از این تعداد نزدیک به نیمی*از آنها را مهاجران خارجی یا خارجی تبارها تشکیل می*دهند که تنوع آنها به صد ملیت می*رسد.
هستهٔ اصلی این شهر تاریخی در قرون وسطا بوجود آمد و در قرن شانزدهم توسعه یافت و تبدیل به مهم*ترین بندر تجاری اروپا شد. بندر آمستردام از شرق به دریاچهٔ اَیسل مِیر وصل می*شود و از غرب از طریق یک کانال کشتیرانی به دریای شمال و آبهای آزاد راه دارد. ورود آب به این مجراها کنترل می*شود چون آمستردام نیز مانند مناطق وسیعی از هلند زیر سطح دریا قرار گرفته*است. رودخانهٔ آمستِل از وسط آمستردام می*گذرد و شبکهٔ گسترده*ای از کانالها و نهرها بخش*های مختلف شهر قدیمی *را به هم وصل می*کنند. این کانالها به تدریج طی چهار پنج قرنِ گذشته به شکل نیم دایره*هایی دورِ هستهٔ اولیهٔ شهر حفر شده و گسترش یافته*اند. کاربرد اصلی آنها جابجایی بار و محصولاتِ وارداتی از کشتی*ها به انبارها و تجارتخانه*ها و بالعکس از آنجا به بندرگاه بوده*است. در قرون هفدهم و هجدهم که دوران شکوفایی اقتصاد استعماری هلند بود، خانه*های اعیان نشین بسیاری در حاشیهٔ کانالهای بیرونی ساخته شدند که بسیاری از آنها هنوز هم پابرجا هستند.
بخش مرکزی آمستردام بافت فشرده و زیبای قدیمی *خود را به خوبی حفظ کرده*است و به یک موزهٔ رو باز و دیدنی می*ماند. به همین خاطر یکی از جاذبه*های گردشگری در آمستردام، قایق*سواری در کانال*های داخل شهر است که از مقابل بسیاری از ساختمان*های زیبای شهر می*گذرد.
دانشگاه آمستردامUvA و دانشگاه آزاد یا VU بزرگ*ترین مراکز آموزشی این شهر هستند که در رشته*های گوناگون دانشجو می*پذیرند. در زمینهٔ هنر، مدرسهٔ عالی هنرها (Amsterdamse Hogeschool voor Kunsten) مهتمرین مرکز آموزشی ست که در رشته*هایی چون رقص، موسیقی، نمایش و سینما دانشجو می*پذیرد.
هلند برای هنردوستان نیز مکانی رؤیایی*ست. گذشته از معماری زیبا، این شهر نسبت به مساحتش گنجینه*های هنری بسیاری را داراست و پر است از موزه*ها و گالریهای مختلف. از نقاشی*های خیره*کنندهٔ رمبراند، ورمیر و ون گوگ که در موزه*های اصلی به نمایش گذاشته شده*اند گرفته، تا موزه*های کوچکی مانند موزهٔ شکنجه. سه موزه اصلی آمستردام در میدان موزه[Museumplein] واقع*اند.
از نظر تجاری این شهر اهمیت زیادی در هلند دارد و دفاتر بسیاری از شرکت*های بزرگ در آن واقع شده است. برخی شرکت*های جهانی نیز بدلیل تسهیلات مالیاتی هلند نسبت به کشورهای مجاور، دفاتر منطقه*ای خود را در این شهر و بخصوص در اطراف فرودگاه اسخیپل (سکیپل) در نزدیکی آمستردام مستقر ساخته اند که از آن میان می*توان به سونی اشاره کرد.

[Image: a2.jpg]
[Image: a1.jpg]
-----------------------------------------------------------------------

بالی اندونزی
بالی جزیره*ای است واقع در کشور اندونزی که از مراکز گردشگری مهم جهان به شمار می*رود. مختصات آن ۸° ۲۵′ ۲۳″ جنوبی و ۱۱۵° ۱۴′ ۵۵″ شرقی است. جزیرهٔ بالی جزو یک رشته*جزایر است که جزیرهٔ جاوه در غرب آن و جزیرهٔ لومبوک در شرق آن قرار گرفته*است. هنرهای گوناگون همچون رقص، تندیسگری، نگارگری، چرمگری، فلزکاری و بویژه موسیقی سبک گامِلان در این جزیره در سطح بسیار بالایی قرار دارند.

[Image: b2.jpg]

مردم بالی از تبار نژادی ماقبل تاریخی هستند که از راه خاک اصلی قارهٔ آسیا در حدود ۲۵۰۰ پ.م. به مجمع*الجزایر اندونزی کوچیدند. با رسیدن هندوها دورهٔ ماقبل تاریخ به پایان رسید. رسیدن هندوها در سال ۱۰۰ پ.م. به*وسیلهٔ سفال*نوشته*های براهمی *که بدست آمده*اند تأئید شده*است.
شاهنشاهی ماجاپاهیت (۱۲۹۳–۱۵۲۰ میلادی) که در جاوهٔ شرقی مستقر شده بود در سال ۱۳۴۳ یک کوچ*نشین هم در جزیره بالی برپا کرد. در پی حملات پیاپی، شاهنشاهی ماجاپاهیت کمی *پیش از ۱۵۰۰ میلادی، سرنگون شد و این امر باعث مهاجرت گسترده به بالی شد.

[Image: b1.jpg]
-----------------------------------------------------------------------
برونیک کرواسی
[Image: k2.jpg]
-----------------------------------------------------------------------

بوردو فرانسه
بردو یا بوردو (به فرانسوی: Bordeaux) از شهرهای فرانسه و مرکز ناحیه آکیتن است.
فرودگاه بین المللی، ایستگاه قطار اروپایی، محورهای اصلی بزرگراه*ها و جاده*های اصلی، راه دریایی به اقیانوس اطلس و بندر، مرکز آکیتن، دریچه*ای رو به جهان را برای بوردو می*گشایند. بوردو قطب اروپایی فناوری پیشرفته، شهر تبادلات بین المللی و بزرگترین باغ*های انگور فرانسه , نوع خاصی از انگور به نام انگور بوردو در آن یافت می*شود. مرکز اقتصادی جنوب غربی فرانسه *است و به طور اخص در زمینه هوانوردی، فناوری فضایی و دفاعی فعالیت می*کند. در بخش خدمات، فعالیت بسیار تجاری تسلط دارد و خدمات وابسته به موسسات تولیدی در این شهر مرکزیت یافته*اند.


[Image: bo2.jpg]

قطار ت.ژ.و چهار ساعته فاصله بوردو تا پاریس را طی می*کند.
بوردو یکی از شهرهای دانشگاهی مهم است و دارای ۱۰۰۰۰۰ دانشجو، ۴ دانشگاه، ۱۴ مدارس عالی و ۵۰۰۰ پژوهشگر در ۲۰۰ آزمایشگاه است. امکانات پژوهشی بوردو این شهر را در رتبه اول در کشور فرانسه قرار داده*است و زمینه*های تخصصی (شیمی *مولکولی، لیزر قوی، ...) این رتبه را تقویت می*کنند.
همچنین بوردو با زندگی فرهنگی بسیار فعال، به عنوان یک مرکز بزرگ روشنفکری و هنری نیز مطرح است. این شهر موطن نویسندگان و نقاشان مشهوری چونمیشل دو مونتنی، شارل دو مونتسکیو، فرانسوا موریاک، آندره لوت، آلبر مارکه و اودیلن ردون است. میراث معماری این شهر برجسته و بسیار قابل توجه*است.


[Image: bo1.jpg]
----------------------------------------------------------------------

شهر مراکش در کشور مراکش
شهر مراکش یکی از شهرهای کشور مراکش است.
بدلیل قرمز بودن تمامی *ساختمانها و بناها در این شهر، شهر مراکش با نام شهر سرخ (حمرا) نیز شناخته می**شود این شهر یکی از مهم*ترین شهرهای گردشگری کشور مراکش است و میدان جامع فنای آن یا میدان معرکه گیری از جاذبه*های فرهنگی و گردشی مراکش است.

[Image: Marrakec.jpg]
----------------------------------------------------------------------

ونیز ایتالیا
وِنیز شهری است در کشور ایتالیا. ونیز به شهر کانال*ها مشهور است و با جمعیتی بالغ بر ۲۷۱،۶۶۳ نفر مرکز ناحیه وِنِتو است شهر ونیز در شمال ایتالیا و در میان دریای آدریاتیک قرار گرفته است. ونیز بصورت جزیره*های کوچکی است و خشکی*ها به وسیله کانال*ها از هم جدا شده*اند و تردد در شهر به وسیله قایق صورت می*گیرد.


[Image: Venice.jpg]
[Image: Venice0.jpg]
Reply
#12
مناظری فوق*العاده زیبا از اسکاتلند و فرانسه


[Image: 56423.jpg]
من می*خواهم وقتی که شما روبروی عکس*های من می*ایستید از مناظری که ممکن است قبلا دیده باشید دوباره لذت ببرید. درنهایت دیدن این تصاویر...

این تصاویر همگی کارهای هنرمند عکاس «یان کامرون» می*باشد.
او می*گوید: هدف منحصر به فرد من از عکاسی مناظر بسیار ساده است. من می*خواهم وقتی که شما روبروی عکس*های من می*ایستید از مناظری که ممکن است قبلا دیده باشید دوباره لذت ببرید. درنهایت دیدن این تصاویر چه قبلا منظره واقعی را دیده باشید چه ندیده باشید به شما انرژی و اشتیاقی مضاعف می*دهد و شاید حس و حالتان را هم عوض کند...

[Image: great_landscapes_ian_cameron2.jpg]
اسکاتلند- Glascarnoch- جزیره ای در مه

[Image: great_landscapes_ian_cameron3.jpg]
اسکاتلند- منطقه روستایی Glencoe

[Image: great_landscapes_ian_cameron.jpg]
اسکاتلند- cairngorm

[Image: great_landscapes_ian_cameron4.jpg]
اسکاتلند- منطقه طبیعی آچناشین

[Image: great_landscapes_ian_cameron9.jpg]
اسکاتلند0 مورای

[Image: great_landscapes_ian_cameron6.jpg]
اسکاتلند- آچناشین

[Image: great_landscapes_ian_cameron7.jpg]
اسکاتلند- cairngorm


[Image: great_landscapes_ian_cameron8.jpg]
اسکاتلند- مورای- بیابانی غم*انگیز

[Image: great_landscapes_ian_cameron10.jpg]
اسکاتلند- ارتفاعات

[Image: great_landscapes_ian_cameron12.jpg]
اسکاتلند- قلعه دوفاس

[Image: great_landscapes_ian_cameron13.jpg]
اسکاتلند- مناطق کوهستانی

[Image: great_landscapes_ian_cameron14.jpg]
اسکاتلند- مناطق کوهستانی


[Image: great_landscapes_ian_cameron15.jpg]
اسکاتلند- کوهستان و آسمان

[Image: great_landscapes_ian_cameron16.jpg]
فرانسه- پرووانس

[Image: great_landscapes_ian_cameron18.jpg]
اسکاتلند- منطقه فیفه

[Image: great_landscapes_ian_cameron19.jpg]
فرانسه- پرووانس

[Image: great_landscapes_ian_cameron20.jpg]
فرانسه- پرووانس
[URL="http://www.seemorgh.com/culture"]www.seemorgh.com/culture[/URL]

Reply
Users browsing this thread: 1 Guest(s)