Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
هشدار مایكروسافت به كاربران ویندوز xp
#1
روز جمعه مایكروسافت به كاربران ویندوز XP هشدار داد كه درصورتی*كه پیش از آوریل 2014 به استفاده از این سیستم عامل 12 ساله پایان ندهند، با آسیب*پذیری*هایی روبرو خواهند شد كه هرگز ترمیم نمی*گردند.
این هشدار كه آخرین هشدار در كمپین دوساله متقاعد كردن كاربران برای كنار گذاشتن ویندوز XP است، مشابه هشداری است كه یكی از اعضای SANS هفته گذشته منتشر كرد و پیش*بینی كرد كه هكرها آسیب*پذیری*های شناسایی شده ویندوز XP را تا زمانی كه مایكروسافت پشتیبانی این سیستم عامل را قطع كند، نگاه خواهند داشت و پس از آن اقدام به سوء استفاده از این آسیب*پذیری*ها بر روی سیستم*های محافظت نشده خواهند كرد.
به گفته یك محقق امنیتی Trustworthy، در اولین ماه*های پس از آوریل 2014 با عرضه به*روز رسانی*های امنیتی مایكروسافت، مهاجمان این به*روز رسانی*ها را مهندسی معكوس كرده و آسیب*پذیری*ها را كشف كرده و بر روی ویندوز XP تست خواهند كرد.
درصورتی*كه ویندوز XP نیز این آسیب*پذیری*ها را داشته باشد، مهاجمان تلاش خواهند كرد كد سوء استفاده كننده از این آسیب*پذیری*ها در ویندوز XP را تولید نمایند. از آنجایی*كه از آن پس هیچ به*روز رسانی امنیتی برای ویندوز XP عرضه نخواهد شد، این آسیب*پذیری*ها همواره اصلاح نشده باقی خواهند ماند.
مهندسی معكوس اصلاحیه*ها یك روش معمول مورد استفاده محققان امنیتی و مجرمان سایبری است.
زمانی كه اصلاحیه*ای عرضه می*گردد (برای مثال برای ویندوز 7)، هكرها می*توانند با مقایسه كد نسخه*های به*روز رسانی شده و به*روز نشده، تغییرات را شناسایی نمایند. به این ترتیب محل وقوع آسیب*پذیری*ها مشخص می*شود. در نهایت آنها می*توانند از این اطلاعات برای بررسی وجود این آسیب*پذیری*ها در ویندوز XP استفاده كنند.
به همین دلیل است كه زمانی كه مایكروسافت نقصی را در سیستم عاملی مثل ویندوز 8 برطرف می*كند، به طور همزمان همان آسیب*پذیری را در سایر نسخه*های سیستم عامل خود نیز اصلاح می*نماید.
Reply


Possibly Related Threads...
Thread Author Replies Views Last Post
  خداحافظی با ویندوز 8، سلام به ویندوز 8.1! Game Over 5 1,480 08-03-2013, 12:46 PM
Last Post: Fereidoon_BehkarUsers browsing this thread: 1 Guest(s)