Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ترین های کره زمین
#1
سیبری؛ مکانی که قبل از مرگ باید آنرا دید

[Image: 123598.jpg]
سیبری تقریباً تمامی ناحیهٔ شمال آسیا را در بر می*گیرد. این ناحیه از رشته*کوه اورال به سوی شرق امتداد یافته و تا اقیانوس آرام می*رسد.....ناحیه سیبری را بیشتر بعنوان یک منطقه سردسیر می شناسند در حالیکه طبیعت این منطقه که به "سرزمین خفته" مشهور است شاید از بکرترین مناطق دنیا باشد. سیبری نام سرزمینی بسیار گسترده با مساحت ۱۲.۸۰۰.۰۰۰ کیلومتر مربع در بخش آسیایی روسیه است. سیبری تقریباً تمامی ناحیهٔ شمال آسیا را در بر می*گیرد. این ناحیه از رشته*کوه اورال به سوی شرق امتداد یافته و تا اقیانوس آرام می*رسد. از سوی شمال به اقیانوس منجمد شمالی و از جنوب به تپه*های شمال و مرکز قزاقستان و مرزهای مغولستان و چین محدود می*گردد.


[URL="http://bartarinha.ir/"][Image: 60390_686.jpg]
[/URL][URL="http://bartarinha.ir/"]
[Image: 60391_115.jpg][/URL]از نظر جغرافیایی، سیبری سرزمین جنگل*های انبوه، رود*های پر آب و دشت*های یخ زده* است. زمستان*های بسیار سرد سیبری و تابستان*های تقریباً داغ آن باعث شده تا قرن*ها جمعیت چندانی در آن زندگی نکند اما با تمام این اوصاف این منطقه حدود ۴۰ میلیون نفر سکنه دارد. سیبری یک سرزمین صاف و هموار است و بخش بزرگی از آن را دشت*ها تشکیل داده اند؛ مرتفع*ترین نقطهٔ آن یک آتشفشان فعّال در شبه جزیره کامچاتکا با ارتفاع حدود ۴۶۴۹ متر از سطح دریا است.
[URL="http://bartarinha.ir/"][Image: 60388_786.jpg]

[/URL][URL="http://bartarinha.ir/"][Image: 60389_988.jpg][/URL]


سیبری زمستان*هایی بسیار سرد دارد؛ به طوریکه گاه در زمستان*ها دمای هوای این منطقه تا ۶۷− درجهٔ سلسیوس نیز می*رسد و این منطقه به سردترین نقطهٔ مسکونی زمین تبدیل می*شود. تابستان*های این منطقه هم نسبتاً داغ هستند. در کل سیبری به عنوان منطقه*ای سردسیر شناخته می*شود ولی بطور کلی مناطق خاصّی در شمال و خاور سیبری بسیار سردسیر هستند.
[URL="http://bartarinha.ir/"][Image: 60392_472.jpg]

[/URL][URL="http://bartarinha.ir/"][Image: 60394_839.jpg][/URL]


سیبری سرزمین جنگل*های انبوه *است. جنگل*های تایگا که بیش تر از درختان سرو و مخروطیان دیگر تشکیل شده*اند، جنوب سیبری را در بر گرفته*اند. کشاورزی تنها در بخشی از جنوب سیبری رواج دارد و در جنوب غربی آن دانه*های خوراکی از جمله گندم در قالب کشتزار*های بزرگ کشت می*شوند. گذشته از این معادن بسیاری در سیبری وجود دارند و بخش عمدهٔ زغال سنگ و طلای روسیه از معادن این منطقه استخراج می*شوند. جلگه*های غربی سیبری دارای معادن نفت و گاز طبیعی هستند.
[URL="http://bartarinha.ir/"][Image: 60395_538.jpg]

[/URL][URL="http://bartarinha.ir/"][Image: 60396_213.jpg][/URL]


[URL="http://bartarinha.ir/"][Image: 60398_660.jpg][/URL]

از نظر تاریخی، در پایان سده ۱۵، قبایل تاتار بر سرزمین*های شرق کوه*های اورال یا همین سیبری تسلّط یافتند. در ۱۵۸۲، مردم روس سپاهی تشکیل دادند و همراه با قزاق*ها، تاتارها را شکست دادند. از زمان امپراتوری پتر یکم (۱۷۲۵-۱۶۷۲) تا زمان فروپاشی شوروی، زندانیان سیاسی و جنایتکاران محکوم به کار اجباری و آنانی که از سوی دولت برای جامعه خطرناک تشخیص داده می*شدند را به سیبری اعزام می*کردند.
[URL="http://bartarinha.ir/"][Image: 60406_928.jpg]

[/URL][URL="http://bartarinha.ir/"][Image: 60408_381.jpg]

[/URL][URL="http://bartarinha.ir/"][Image: 60409_609.jpg]

[/URL][URL="http://bartarinha.ir/"][Image: 60405_819.jpg]

[/URL][URL="http://bartarinha.ir/"][Image: 60404_458.jpg]

[/URL][URL="http://bartarinha.ir/"][Image: 60403_790.jpg]

[/URL][URL="http://bartarinha.ir/"][Image: 60402_102.jpg][/URL]

Reply
#2
عجیب و غریب*ترین دریاچه روی کره زمین!!

[Image: 124126.jpg]
دریاچه نقطه ای نزدیک شهر Osoyoos در بریتیش کلمبیا، در مرز واشنگتن قرار دارد. با دیدن این تصاویر فکر نکنید که اینجا مربوط به فیلم های تخیلی یا دست ساز انسان است بلکه....


این عکس شبیه یک تابلوی نقاشی است؟ اینگونه نیست؟!

[Image: 7-lake.jpg]
دریاچه نقطه ای نزدیک شهر Osoyoos در بریتیش کلمبیا، در مرز واشنگتن قرار دارد. با دیدن این تصاویر فکر نکنید که اینجا مربوط به فیلم های تخیلی یا دست ساز انسان است بلکه در اثر رسوبات معدنی مختلف به این شکل درآمده است.


[Image: 1-lake.jpg]
این دریاچه غنی از کلسیم، سدیم و سوفات منیزیم (نمک های اپسوم) و حتی نقره و تیتانیوم می باشد. هندی*های Okanagan که قدرهای درمانی این جا را در زمینه تولیدمثل و باروری می*دانستند دریاچه را Kliluk نامیدند.
عکس بالا شبیه پالت یک نقاش است که از نقطه های سبزرنگ پر شده است!


[Image: 2-lake.jpg]
Osoyoos در زبان Okanagan به معنی «آب های محدود شده» است.[Image: 3-lake.jpg]
این منطقه یکی از گرم ترین بخش*های زمین است که در تابستان حتی به 38 درجه سلسیوس هم می رسد. تا 59 سال پیش در نزدیکی آن کسی زندگی نمی*کرد!


[Image: 4-lake.jpg]
در بین اولین قبایلی که به اینجا می*آمدند جزیره نقطه ای به خاطر قدرت های شفابخشی اش یک مکان ترسناک بود. آنها بیماری هایی نظیر زگیل،* بیماریهای پوستی، دردهای جسمانی و زخمهایی که در جنگ پدید می*آمد را درمان می*کردند. در اوایل قرن 20 دریاچه و زمین های پیرامونش جزو دارایی ارنست اسمیت و خانواده اش شد آنها تصمیم داشتند مرکز ماساژتراپی راه بیندازند.


[Image: 6-lake.jpg]
دریاچه نقطه ای در طول سال تغییر رنگ می دهد برای همین تماشای آن در همه مواقع جذابیت خاصی دارد.


[Image: 8-lake.jpg]
ساختن مرکز ماساژ مستلزم حفاری و تجاری کردن این منطقه بود که هندی های بومی با آن مخالف بودند. حدود 20 سال بعد تا سال 1979 آنها در تلاش بودند تا دریاچه را بخرند. اما اختلافشان با خانواده اسمیت سال 2001 حل شد. با صدها هزاران دلار آنها 22 هکتار از منطقه را خریدند.
دریاچه هنوز هم جزو املاک خصوصی محسوب می*شود. علاقهمندان تنها می توانند از دور و از بزرگراه آن را ببینند یا از طایفه Okanagan اجازه بگیرند.[Image: 9-lake.jpg]
در فصل زمستان آب دریاچه تبخیر شده و به شکل نقطه*های نقره*ای درمی*آید. تابستان به راحتی می*توان روی آن قدم زد.Reply
#3
10 آبشار ناشناخته و زیبای جهان

[Image: 124700.jpg]
بسیاری از مردم جهان محو تماشای ریزش آن حجم عظیم از آب از ارتفاع زیادی می شوند و ناخوداگاه ساعتهای فراوانی را به تماشای این پدیده های زیبای طبیعی می گذرانند. حتما شما تا به امروز....

آبشارها از جمله چشم نوازترین مناظر در طبیعت هستند که طرفدارن خاص خود را دارند. بسیاری از مردم جهان محو تماشای ریزش آن حجم عظیم از آب از ارتفاع زیادی می شوند و ناخوداگاه ساعتهای فراوانی را به تماشای این پدیده های زیبای طبیعی می گذرانند. حتما شما تا به امروز نامهایی مثل آبشار "نیاگارا" یا"ویکتوریا" را بسیار شنیده اید اما در این مطلب قصد داریم تا شما را با آبشارهایی زیبا، اما تا حدی ناشناخته جهان آشنا کنیم.

آبشار "دتیان"
این آبشار زیبا و چشم نواز به مانند آبشار نیاگارا که به شکل یک مرز طبیعی بین کانادا و آمریکا عمل می کند، بین دو استان مرزی دو کشور چین و ویتنام قرار گرفته است. شاید این آبشار به بزرگی آبشارهای معروف جهان نباشد اما توانسته است منظره زیبایی را خلق کند. این آبشار به ارتفاع 50 متر و عرض 80 متر در مسیر رودخانه "گوسینگ" در مرز دو کشور قرار گرفته است.
[URL="http://www.asriran.com/"][Image: 209597_404.jpg][/URL]

آبشار "ساترلند"
این آبشار بدون شک معروفترین آبشار کشور نیوزلند است که در جنوب ناحیه "میلفورد" واقع شده است و سالانه توریستهای زیادی را به این محل جذب می کند. این آبشار یکی از بلندترین آبشارهای دنیا با ارتفاع 580 متر است. نکته جالب در مورد این آبشار این است که عرض این آبشار نه خیلی کم و نه خیلی زیاد است.توریستهایی که از این آبشار دیدن کردند می*گویند صدای برخورد آب با سطح دریاچه زیر آبشار بسیار زیاد و به نوعی کر کننده است.
[Image: 209598_389.jpg]

آبشار "جیم جیم"
یک آبشار زیبای 150 متری در پارک ملی "کاکادو" در کشور استرالیا، آبشار بعدی در این لیست است. این آبشار که از کنار تعدادی صخره به پایین می*ریزد منظره بسیار زیبایی را به وجود می*آورد. بهترین فصل برای تماشای این آبشار در زمان فصل بارانی در استرالیا از ماه دسامبر تا مارس است. متاسفانه در طول فصل خشک جریان آب به طور کامل در این ناحیه قطع می شود.
[Image: 209599_803.jpg]
آبشار "راین"
این آبشار عظیم و بزرگ یکی از متفاوت ترین آبشارها در این لیست است و دلیل آن هم ارتفاع کم این آبشار است. این آبشار به ارتفاع 23 متر بر روی رودخانه راین قرار دارد ولی عرض این آبشار بسیار زیاد بوده و در حدود 150 متر می باشد. این عرض زیاد به همراه حجم بالای آبی که این آبشار از خود عبور می*دهد آن را به یکی از آبشارهای منتخب در این لیست تبدیل کرده است.
[Image: 209600_675.jpg]

آبشار "مونت مورنسی"
این آبشار پس از آبشار نیاگارا زیباترین آبشار کشور کانادا است که در ایالت کبک این کشور قرار دارد. این آبشار به ارتفاع 83 متر و عرض 45 متر بر روی رودخانه مونت مورنسی قرار گرفته است و به یکی از جذابترین نقاط برای توریستها در کشور کانادا تبدیل شده است. البته بسیاری معتقدند که دسترسی توریستها به این منطقه ممکن است به این ناحیه آسیب وارد کند.
[Image: 209601_905.jpg]

آبشار "تیس ایسات"
زمانی که اسم کشور اتیوپی به میان می آید بسیاری به یاد قهوه تولید شده در این کشور می*افتند. اما بایستی اشاره کرد که این کشور دارای عجایب زییای طبیعی نیز هست. این آبشار به نوعی انتهای رود نیل، طولانی ترین رود در دنیا است. این رود با وجودی که در سر راه آن سدهای بسیاری ساخته شده است همچنان با حجم و قدرت زیادی به حرکت خود ادامه می*دهد. البته در فصول خشک آبشار نمای ضعیفی دارد. در فصول بارانی عرض این آبشار به 400 متر رسیده و ارتفاع آن نیز بین 35 تا 40 متر است.
[Image: 209602_185.jpg]

آبشار "جاگ"
آبشاری بسیار زیبا در کشور هندوستان که به طور حتم تعجب و تحسین شما را بر خواهد انگیخت. این آبشار زیبا در فصول بارانی کشور هند دارای عرضی در حدود 472 متر و ارتفاع 273 متر است.
[Image: 209603_468.jpg]

آبشار "دتیفوس"
با نیرومندترین آبشار در قاره اروپا آشنا شوید. این آبشار که در کشور ایسلند قرار دارد در فصول گرم سال به نهایت زیبایی و قدرت خود می*رسد. در این فصول با توجه به آب شدن یخ های قطبی عرض این آبشار به 100 متر رسیده و از ارتفاع 44 متری به پایین می*ریزد.

[Image: 209604_312.jpg]

آبشار "کای ئتور"
این آبشار زیبا که در کشور "گویان" در آمریکای لاتین قرار دارد نیز یکی از زیباترین آبشارهای جهان است. این آبشار به ارتفاع 221 متر و عرض 100 متر از جمله بزرگترین و نیرومندترین آبشارها در دنیا است. به لطف وجود فصول بارانی طولانی در اکثر مواقع سال این آبشار زیبا در نهایت قدرت حجم زیادی از آب را عبور داده و مناظر زیبا و شگفت انگیزی را خلق می*کند.

[Image: 209605_374.jpg]

آبشار "آنجل"
این آبشار نیز که در کشور ونزوئلا قرار دارد یکی از آبشارهای رکوردشکن است که خیلی در کشور ما شناخته شده نیست. این آبشار بلندترین آبشار جهان است. ارتفاع این آبشار در حدود 979 بوده و نمای بسیار زیبایی را برای هر بیننده ای ایجاد می کند. نیرو و صدای ایجاد شده توسط این آبشار غیرقابل تصور است.
[Image: 209606_494.jpg]
Reply
#4
زیبایی یخی آیسلند

[Image: 125893.jpg]
آیسلند سرزمین آتش و یخ. این تصویر زیبا هنر عکاسی به نام David March Sigurdson می*باشد که از سرزمین مادری*اش گرفته است. او برای دیدن چنین چشم*اندازهایی سوار بر یک قایق ماهیگیری شده است...


[Image: MG1.jpg]

[Image: MG2.jpg]

[Image: MG3.jpg]

[Image: MG5.jpg]

[Image: MG4.jpg]

[Image: MG6.jpg]

[Image: MG7.jpg]

[Image: MG8.jpg]


[Image: MG9.jpg]

Reply
#5
10مكان رویایی دنیا از نگاه یونسكو!

[Image: 125718.jpg]
امروز به 10 منطقه زیبای طبیعی از دید یونسكو كه در سراسر جهان وجود دارد، می*پردازیم؛ مناطقی دیدنی كه حتی با دیدن تصاویر آنها می*توان....

**بهشت*های *روی زمین
در سراسر دنیا مكان*های تاریخی و طبیعی بسیاری وجود دارد كه همه ساله میلیون*ها نفر با هدف دیدن این اماكن بار سفر بسته و به صنعت گردشگری رونق می*بخشند. اصلی*ترین نهاد متولی گردشگری و آثار طبیعی باستانی در سراسر دنیا سازمان یونسكوست كه این آثار را در 2 گونه میراث جهانی طبیعی و میراث جهانی باستانی دسته*بندی می*كند. امروز به 10 منطقه زیبای طبیعی از دید یونسكو كه در سراسر جهان وجود دارد، می*پردازیم؛ مناطقی دیدنی كه حتی با دیدن تصاویر آنها می*توان بخشی از بزرگی و شكوه و آرامش نهفته در این طبیعت دست نخورده را درك كرد.

بهشت كوچك زمین جزیره بورا*بورا
[Image: 100804113151.jpg]

زیباترین نقطه در سراسر دنیا از دید یونسكو در اقیانوس آرام جنوبی قرار دارد و تحت حاكمیت كشور فرانسه است. البته این جزیره در نزدیكی كشور تاهیتی قرار دارد و هیچ ارتباطی با قاره اروپا نداشته و بسیار هم كوچك است. جزیره بورا بورا تنها 6 كیلومتر طول و 4 كیلومتر عرض دارد. آری متاسفانه زیباترین نقطه جهان خیلی*خیلی كوچك*تر از آن است كه بسیاری از ما تصور می*كنیم. این جزیره از سوی یونسكو با عنوان بهشت زمین انتخاب شده و پوشیده از صخره*های سبز و مخملی، درختان زیبا، ساحلی زیبا با آبی نیلگون و لاجوردی و شن*های سفید و كریستالی شكل است كه هر بیننده*ای را میخكوب می*كند.

صخره*های برفی، پریكستولن
[Image: 100804113030.jpg]
سرزمین نروژ دارای شگفتی*های طبیعی و جاذبه*های گردشگری بسیاری است. در بین این جاذبه*های گردشگری شاید بتوان صخره*های پریكستولن را معروف*ترین آنها دانست. در این صخره شما چشم*اندازی شگفت*انگیز از طبیعت سرد و صخره*ای را در پس زمینه*ای از افق برفی *می*بینید كه مشابه آن را در*هیچ نقطه دیگری از دنیا نمی*توان دید. برج صخره*ای ارتفاعی بیش از 604 متر داشته و محوطه قله آن 25 متر مربع است. زیباترین و مناسب*ترین زمان برای بازدید از این صخره زمانی است كه ماه كامل است. بیشتر گردشگران با رفتن به این محل در انتظار فرا رسیدن شب می*مانند تا یكی از رمانتیك*ترین مناظر در تمام دنیا را به تماشا بنشینند.

باغ *عدن،* جزایر سیچلز
[Image: 100804112933.jpg]

شاید تاكنون نام این كشور كوچك به گوش بیشتر مردم جهان نخورده باشد، اما سومین رتبه فهرست زیبایی*های طبیعی جهان از دید یونسكو متعلق به جمهوری سیچلز است كه شامل مجمع الجزایر پراكنده*ای در شرق آفریقا و در اقیانوس هند است. سواحل زیبای جزایر سیچلز برای گردشگران جذابیت*هایی به مراتب بیشتر از سواحل شنی و آفتاب زیبایش دارد. این سواحل به اندازه*ای زیبا هستند كه از سوی یونسكو با عنوان* باغ عدن نامگذاری شده است. در حقیقت همه چیز در این جزیره بی*نظیر و بی*نقص است: طبیعت زیبا، حیات*وحش، مردم بومی و اقامتگاه*های رویایی. مجموع این عوامل باعث شده است كه همه ساله تعداد زیادی گردشگر از سراسر دنیا به این منطقه سفر كنند. جزایر سیچلز همواره به عنوان یكی از نقاطی است كه به عنوان سفر ماه عسل برای زوج*های جوان انتخاب می*شود.

جادویی از طبیعت، باربادوس
[Image: 100804113195.jpg]

جاذبه گردشگری جادویی منطقه كارائیب كه آلبوم زیبایی از طبیعت را در برابر چشمان شما می*گستراند. باربادوس بزرگ*ترین جزیره در منطقه كارائیب محسوب می*شود و دیدن آن تجربه*ای وصف نشدنی برای دوستداران طبیعت است.
در این جزیره تعداد بسیار زیادی غار طبیعی قرار دارد كه بزرگ*ترین آنها غار هاریسون است و از مشهورترین این غارها، غار گل*های حیوانات است كه در آن سنگ*ها و رسوبات زیبا و متنوعی بر اثر رسوبات آب ساخته شده است.

آتشفشان زیبایی،* جزایر** بالی* در اندونزی
[Image: 100804113477.jpg]

[URL="http://www.seemorgh.com/culture/default.aspx?tabid=2488&conid=98997"] منطقه بالی[/URL] در كشور اندونزی، بخشی از جزایر سوندا محسوب شده و در فاصله حدود 3 كیلومتری شرق جاوا در مساحتی بالغ بر 5 هزار و 500 كیلومتر مربع قرار گرفته است. مرتفع*ترین نقطه جزایر بالی را می*توان كوه*های آگونگ با ارتفاع 3142 متر دانست كه در*واقع قاره*ای آتشفشانی محسوب می*شود.
این منطقه با باران*های موسمی مشهور خود دارای 2بخش سواحل كوهستانی و مسطح است. جانوران وحشی زیادی در این جزایر زندگی می*كنند كه اصلی*ترین آنها ببر و گوزن بومی منطقه محسوب می*شود.
جزایر بالی را می*توان اصلی*ترین جاذبه گردشگری در كشور اندونزی نامید و این جزیره گذشته از طبیعت بسیار زیبای خود به دلیل هنرها و صنایع*دستی بومی، موسیقی محلی و فرهنگ خاص خود در بین گردشگران شهرت بسیاری دارد.

پارك* ملی یلو استون (سنگ زرد)
[Image: 100804113081.jpg]

این پارك كه در جنوب مونتانا قرار گرفته، بزرگ*ترین منطقه طبیعی حفاظت شده در كشور آمریكاست كه مساحتی بالغ بر 8900 كیلومترمربع را شامل می*شود. بخش بزرگی از پارك ملی یلو استون در كوه*های راكی قرار دارد و بیشتر به دلیل ویژگی*های خاص زمین*شناسی و همچنین چشم*اندازهای زیبای طبیعی خود مشهور است. برای معرفی این پارك طبیعی تنها كافی است به بیش از 200 دهانه آب جوشان، *10 هزار چشمه آب گرم و تعداد زیادی دهانه آتشفشان كه از آنها بخار و خاكستر فوران می*كند در این منطقه قرار گرفته است، اشاره كنیم. طبیعت پارك یلو استون بسیار گوناگون و متنوع است و همواره گردشگران بسیاری به قصد دیدن عجایب موجود در این پارك جذب این منطقه می*شوند. اگر شما هم جزو این گروه از گردشگران هستید، به شما توصیه می*كنیم خود را برای دیدن مناظری كه هیچ گاه حتی در فیلم*های تخیلی نیز مشاهده نكرده*اید، آماده كنید. برخی از مهم*ترین و اصلی*ترین مناطق این پارك عبارتند از: آبفشان باسین، دره بزرگ سنگ زرد، دره هایدن، چشمه*های آب گرم ماموت، دریاچه سنگ زرد ، دره لامار و تاور فال (آبشار برجی*شكل).

میراث زیبای طبیعت جهان، رود جیوژایگو
[Image: 100804113593.jpg]

سرزمین افسانه*ای كه به آسودگی در دل كوهستان*های آبا در تبت واقع در شمال غربی ایالت سیچوان قرار گرفته است. دره و رود جیوژایگو هفتمین میراث زیبای طبیعی جهان از دید یونسكو شناخته می*شود. قابل*توجه*ترین ویژگی این منطقه زیبا، آب شفاف و زلال رود است كه با انعكاس تصاویر زیبای اطراف در آن طیف گسترده*ای از رنگ*های طبیعت را در برابر چشمان شما به نمایش می*گذارد. بدون تردید مشابه این تركیب رنگ*های طبیعی و زیبایی*های آن را در هیچ جای دنیا نخواهید یافت. اگرچه می*توان دیوار چین را بزرگ*ترین مقصد گردشگران در چین از جنبه تاریخی دانست، اما باید اذعان داشت منطقه جیوژایگواصلی*ترین هدف گردشگران برای بازدید از مناطق طبیعی در كشور چین محسوب می*شود. مردم چین اعتقاد دارند این منطقه یكی از شگفتی*های طبیعی جهان به شمار می*رود. مناطق اطراف رود جیوژایگو زیستگاه بیش از 140 پرنده، گیاه و حیوان منحصربه*فرد است كه مشهورترین این جانوران خرس معروف پانداست.

امضای* طبیعت،* پارك* پلیتوایس
[Image: 100804113399.jpg]

قدیمی*ترین پارك ملی در جنوب شرق اروپا، هشتمین رتبه این فهرست را به خود اختصاص می*دهد. پارك پلیتوایس كه در كشور كرواسی قرار دارد از سوی مردم این كشور به عنوان امضای طبیعت بر جاذبه*های كرواسی نامیده شده است.
آبشار بسیار زیبای پلیتوایس در واقع بزرگ*ترین مجموعه دریاچه*های پلكانی است كه به وسیله آبشارهایی به هم متصل می*شوند و از قرن نوزدهم تاكنون به عنوان اصلی*ترین جاذبه گردشگری جنوب*شرق اروپا شناخته می*شود.
16 دریاچه متصل به یكدیگر كه در قلب جنگل قرار گرفته*اند دارای چنان درجه*ای از زیبایی و آرامش طبیعی است كه سبب شده همواره نام این پارك در فهرست جاذبه*های طبیعی دنیا قرار بگیرد.
این پارك جنگلی علاوه بر دریاچه و آبشارهای زیبایش پوشیده از جنگل*های انبوهی متشكل از درختان راش، صنوبر و كاج است. علاوه بر این درختان، انواع درختان میوه مناطق مدیترانه*ای و آلپ نیز در این پارك طبیعی وجود دارد.

مروارید *سیبری دریاچه* بایكال
[Image: 100804113262.jpg]

دریاچه بایكال در كشور روسیه و در سرزمین سیبری در جنوب كوهستان یابلونوفقرار دارد و عنوان بزرگ*ترین دریاچه آب شیرین جهان را به خود اختصاص می*دهد. البته این دریاچه عمیق*ترین دریاچه آب شیرین جهان نیز محسوب شده و عمیق*ترین نقطه آن بیش از 1620 متر عمق دارد. گذشته از زیبایی*های مسحوركننده و جادویی این منطقه باید اضافه كرد كه دریاچه بایكال زیستگاه بسیاری از جانوران آبزی منحصر به فرد در سراسر دنیاست. برخی از این جانوران عبارتند از: گراز دریایی سیبری و ماهی قزل*آلای بایكال. دریاچه بایكال به عنوان مروارید سیبری نیز مشهور است و همواره گردشگران بسیاری را به خود جذب می*كند. یكی از زیباترین مناطق این دریاچه، جزایر اولكون است كه بدون تردید اقامت در آن برای شما خاطره*ای فراموش*نشدنی است.

بهشت طبیعت، جزایر تاسمانیا
[Image: 100804113317.jpg]

جزایر تاسمانیا را می*توان جزایری در انتهای دنیا نامید. این منطقه بسیار زیبا را بهشت طبیعت نامیده*اند. جزایر تاسمانیا در نیمكره جنوبی قرار دارد و تحت مالكیت كشور استرالیاست.
گردشگرانی كه در جستجوی زیبایی و آرامش به این جزایر سفر می*كنند می*توانند از طریق مسیر*های هوایی یا دریایی خود را به این جزایر كه در 240 كیلومتری جنوب ایالت ویكتوریا و در دل اقیانوس آرام جنوبی قرار دارد، برسانند.
جزایر تاسمانیا از سوی یونسكو به عنوان شگفت*انگیزترین و جادویی*ترین مقصد گردشگری طبیعی در جهان معرفی شده است. این جزایر زیبا به همراه طبیعت وحشی و دست*نخورده، سواحل آرام و رویایی در كنار اقامتگاه*های مجلل و غذاهای بی*نظیر همواره خاطرات زیبای خود را چنان در ذهن گردشگران حك می*كند كه در سراسر عمر خود از آن بخوبی یاد می*كنند.

Reply
#6
10 شگفتی زمین*شناسی که تابحال ندیده*اید!!

[Image: 129809.jpg]
این دره باریك كه در در آریزونا در جنوب غربی آمریكا واقع شده است بیشترین بازدید و عكس را به خود اختصاص داده است. این دره دارای دو قسمت كاملاً مجزای بالایی و پایینی است......1. The Wave (مابین Arizona و Utah- آمریکا)
[Image: a391_wave.jpg]

در مرز بین آریزونا و Utah پدیده فوق العاده سنگ قرمز قرار دارد. موج متشكل از توده های ماسه ای 190 میلیون ساله ای كه سنگ شده اند. همین مقدار اطلاعات ناچیز در مورد این نوع چینه بندی حاصل 5 كیلومتر پیاده روی منظم در این منطقه است.

2. دره آنتلوپ (آریزونا – آمریكا)
[Image: a391_Anthilope.jpg]


این دره باریك كه در در آریزونا در جنوب غربی آمریكا واقع شده است بیشترین بازدید و عكس را به خود اختصاص داده است. این دره دارای دو قسمت كاملاً مجزای بالایی و پایینی است. Tse' bighanilini نامی* است كه برای قسمت بالایی در نظر گرفته شده است و به معنای مكانی است كه آب از صخره ها سرازیر می*شود. Hasdestwazi, نامی* است كه برای قسمت پایینی در نظر گرفته شده است و به معنای آرك های مارپیچی سنگی می*باشد.

3. حفره بزرگ آبی رنگ (بلیز)
[Image: a391_hole.jpg]


این حفره در 100 كیلومتری خاك اصلی بیرون از بلیز قرار دارد. یك حفره تقریباً مدور بزرگ از این سر تا آن سرش حدوداً 400 متر است. این حفره در رده حیرت آور ترین سایتهای شیرجه است كه بر روی زمین قرار دارد. عمق آب در داخل این حفره 145 متر و رنگ آب عمیق این حفره به دلیل همین عمق زیاد آب می*باشد.

4. غار كریستالی هیولاها (مكزیكو)
[Image: a391_crystal.jpg]
در غاری در جنوب مكزیكو ژرفا و عمق را می*توان مشاهده كرد این كریستالها در غاری طبیعی تشكیل شده اند كه بطور كلی محصور در بستر سنگی است. بستر زمین پر از كریستالهایی به بلندی درخت كاج در شكل و گاهی بلند در شكلها و فرمهای گوناگون به رنگهای نقره ای و طلایی مات می*باشند. غار كریستالی در بین همان توده های سنگ آهكی یافت شده كه میزبان توده های كانی نقره – روی – مس كه توسط معدن استخراج شده است می*باشد و احتمالاً توسط همان جریانهای ناقل گرمایی حل شده اند كه موجب رسوب فلزات با سنگ گچی كه در حین مراحل كاهشی كانی شدن به حالت كریستالی درآمده اند شده است.

5. چشم صحرا (موریتانی)
[Image: a391_eye.jpg]
این شكل طبیعی حیرت آور واقع درموریتانی در جنوب غربی بیابان ساهارا با قطر 30 مایل (هر مایل 1600 متر است) انقدر بزرگ است كه از فضا هم قابل مشاهده می*باشد. این پدیده كه چشم صحرا نام گرفته است گمان می*رفت كه بر اثر برخورد شهاب سنگ به زمین ایجاد شده باشد اما باور امروزه زمین شناسان بر آن است كه این پدیده محصول فرسایش است اما دلیل دایره ای بودن آن هنوز رازیست كه بر همگان پوشیده مانده است.

6. غار دریاچه آبی رنگ (برزیل)
[Image: a391_bluelake.jpg]
منطقه Mato Grosso do Sul در برزیل (خصوصا شهر آرام Bonito) به وجود تعداد زیادی دریاچه زیر زمینی شگفت انگیز چون: Gruta do Lago Azul , Gruta do Mimoso, Aquário Natural می*نازد. Gruta do Lago Azul مشهور (غار دریاچه آبی رنگ) یك اثر تاریخی طبیعی است كه داخلش توسط استالاكتیت و استالاگمیت و یك دریاچه آبی بزرگ و شگفت انگیز ساخته شده است. اما زیبایی دریاچه بر تاثیر گذاری این غار بیشتر مدیون زیبایی دریاچه داخل آن است.. این پدیده از سازندهای زمین شناسی بسیار متنوعی برخوردار است اما رنگ آبی تیره داخل دریاچه بر زیبایی آن افزوده است.

7. گذرهای غول پیكر (ایرلند)
[Image: a391_causeway.jpg]
این پدیده منطقه ای با 40 هزار ستون بازالتی متصل به هم است كه نتیجه یك فوران آتشفشانی قدیمی* بوده و درساحل شمال شرقی ایرلند شمالی قرار دارد. شكل اكثر ستونها شكلی شش ضلعی دارند اما بعضی از ستونها 4، 5، 7 یا 8 وجه دارند. ارتفاع بلندترین ستون در حدود 12 متر است و در بعضی از قسمتها ضخامت گدازه های جامد شده 28 متر می*باشد. بر طبق نظر سنجی سال 2005 از خوانندگان رادیو تایمز چهارمین پدیده طبیعی شگفت انگیز واقع درپادشاهی انگلستان می*باشد.

8. دروازه جهنم (تركمنستان)ْ
[Image: a391_hell.jpg]
نامی*كه افراد محلی برای این مكان گذارده اند دروازه جهنم می*باشد. این مكان در نزدیكی شهر كوچك درواز (Darvaz ) در تركمنستان می*باشد. 35 سال قبل زمانی كه زمین شناسان برای استخراج گاز در حال حفاری بودند به طور ناگهانی غاری زیر زمینی پیدا كردند كه بسیار بزرگ بود، همه سایت حفاری با همه تجهیزات شروع به حفاری نمودند. كسی جرات نداشت كه وارد غار شود زیرا كه غار مملو از گاز بود بنابراین آنها غار را آتش زدند تا هیچ گاز سمی* نتواند از حفره خارج شود. از آن زمان به بعد این غار در حال سوختن می*باشد. كسی نمی*داند كه در طی این سالها چند هزار تن گاز سوخته است اما به نظر می*آید كه بی نهایت باشد.

9. صخره موجی (استرالیا)
[Image: a391_waverock.jpg]
صخره موجی یك سازه سنگی طبیعی است كه در غرب استرالیا واقع شده است. نام این پدیده از این حقیقت كه شكلی شبیه یك موج باند اقیانوس شكن دارد گرفته شده است. برون زاد این پدیده شامل چندین هكتار می*باشد. قسمت موج صخره دارای 15 متر ارتفاع و 110 متر طول می*باشد یك وجه از این پدیده كه به ندرت در عكسها به تصویر كشیده می*شود دیوار حائل و محافظ از نیمه بالایی صخره می*باشد. این دیواره دارای لبه هایی است كه اجازه می*دهد آب باران در یك سد جمع گردد. این سد در سال 1951 توسط سازمان كارهای ساختمانی دولتی ساخته شد.

10. تپه های شكلات (فیلیپین)
[Image: a391_choco.jpg]
در شهر بوهول (Bohol) در فیلیپین یك سازه زمین شناسی كاملاً غیرمعمولی به نام تپه های شكلات وجود دارد این پدیده منطقه ای به وسعت 50 كیلومتر مربع است كه پوشیده از 1268 تپه مخروطی شكل هم اندازه می*باشد . در مورد دلیل وجود این پدیده فرضیه های زیادی وجود دارد از جمله این فرضیه ها می*توان به تغییر شكل ساده سنگهای آهكی، وقوع آتشفشان در زیر اقیانوس و بالا آمدن سطح دریا اشاره كرد اما نظریه ای كه اخیرا مطرح شده این است كه یك آتشفشان فعال قدیمی*به خود نابود سازی پرداخته و سنگهای بزرگی از آن بیرون افتاده است و سپس با سنگهای آهكی پوشیده شده است و بعدها از بستر اقیانوس بیرون آمده است.

Reply
#7
8 چشم انداز برتر دنیا

[Image: 129506.jpg]
جاذبه های طبیعی و ساخته دست بشر با عمری که به میلیون ها سال یا هزاران سال می*رسد، کم نیستند و از شرقی ترین نقطه زمین تا غربی ترین نقطه آن وجود دارند....


در جای جای این کره خاکی مناظر و مناطقی پرجاذبه و دیدنی وجود دارد و می*توان برای هر سلیقه و ذائقه ای، نمونه ای دلخواه را جست. جاذبه های طبیعی و ساخته دست بشر با عمری که به میلیون ها سال یا هزاران سال می*رسد، کم نیستند و از شرقی ترین نقطه زمین تا غربی ترین نقطه آن وجود دارند.

1- کوه کله قند در ریودوژانیرو:
[URL="http://bartarinha.ir/"][Image: 76682_814.jpg][/URL]
این کوه با ارتفاع 396 متر در شهر ریودوژانیرو در کشور برزیل قرار داد. ارتفاع این کوه از سطح دریا 1400 متر است. شما می*توانید با تله کابین به قله این کوه صعود کنید و مناظر زیبایی را که زیر پای شما هستند مانند خلیج گوانابارا، ساحل کوپا کاباناو... مشاهده کنید. کوهنوردان ترجیح می*دهند به جای اینکه با تله کابین به قله برسند، خودشان این مسیر را بپیمایند. اما چرا کوه را این چنین نام گذاری کرده اند؟ عده ای معتقدند علت نامگذاری این کوه شکل ظاهری آن است که شبیه کله قند است. عده ای دیگر هم می*گویند نام کوه از زبان سرخ پوستی گرفته شده و به معنی «کوه بلند» است.
2- صحرای گبی در مغولستان:
[URL="http://bartarinha.ir/"][Image: 76692_993.jpg][/URL]

این صحرا استپ های نیمه بیابانی دارد که منطقه وسیعی حدود یک میلیون و 300 هزار کیلومتر مربع را پوشش می*دهند. این صحرا نیز مانند سایر محیط های کویری تابستان های بسیار گرم و سوزان و زمستان های فوق العاده سردی دارد. صحرای گبی در حال گسترش و پیشرفت به سمت مراتع چین است و مراتع این کشور را به محیط هایی بیابانی تبدیل کرده است. توفان ها، گرد و غبار، ریزگردها و... آسیب هایی جدی به مردم اطراف آنجا و به خصوص به صنعت کشاورزی وارد کرده اند. این صحرا دارای کوه، تپه های شنی و مناظر صحرایی زیبایی است.

3- ماچو پیچو در پرو:
[URL="http://bartarinha.ir/"][Image: 76693_768.jpg][/URL]
قلعه ای زیبا و مقدس که مربوط به دوره سرخپوستان اینکا است در ارتفاعات کوه آند قرار دارد. شما با ماشین یا وسیله نقلیه دیگر نمی*توانید به این دژ زیبا راه پیدا کنید و تنها باید با کوهنوردی به آنجا برسید. برای اینکه به این قلعه برسید چند روز در راه خواهید بود زیرا باید مسافت زیادی را پیاده طی کنید تا بتوانید به آن برسید. جالب است بدانید که این قلعه یکی از عجایب هفتگانه جهان هم به حساب می*آید.

4- صومعه متورس در یونان:
[URL="http://bartarinha.ir/"][Image: 76700_274.jpg][/URL]

این صومعه که در قرن یازدهم در ارتفاعات شمالی کشور یونان ساخته شده است، منظره ای بسیار زیبا و جذاب دارد و به اعتقاد ساکنان این منطقه برای پاک سازی روح و تجدید قوای انسانی مکان بسیار مناسبی است. هر سال افراد زیادی جذب این صومعه می*شوند. در قرن های گذشته تنها راه ارتباطی برای رسیدن به صومعه، طی کردن مسیر به صورت کوهنوردی بوده اما در سال 1920 برای راحتی بیشت رگردشگران و مردم یونان، پله هایی را از ابتدا تا انتهای این صومعه ساختند تا دسترسی بهتری داشته باشد.

5- نوناویک در کانادا:
[URL="http://bartarinha.ir/"][Image: 76703_898.jpg][/URL]

این منطقه یکی از زیباترین مناطق کاناداست. طلوع و غروب خورشید همانند عکس های مناظری اند که با «فتوشاپ» تغییر یافته و زیباتر شده اند و گاه بیننده در باور آنها دچار تردید می*شود. این منطقه در شمال کبک قرار گرفته و سرشار از منابع طبیعی به همراه جنگل های سوزنی برگ و پهن برگ و دریاچه های متعدد و رودخانه هاست. شما باید با هواپیما یا کشتی به این نقاط جذاب سفر کنید. مردم این منطقه از حیوانات و محصولات کشاورزی نیاز روزمره خود را تامین می*کنند.

6- له در کشور هند:
[URL="http://bartarinha.ir/"][Image: 76706_856.jpg][/URL]
این منظره زیبا در سه هزار و 525 متری هیمالیا قرار دارد. در این منظره شما می*توانید نمود مذهب هایی مانند بودا را ببینید. این کار در سایر ماه های سال به دلیل بارش برف شدید و سختی راه ممکن نخواهد بود.

7- صومعه ای در بوتان:
[URL="http://bartarinha.ir/"][Image: 76707_924.jpg][/URL]
کشور پادشاهی بوتان در جنوب آسیا و در شرق هیمالیا واقع شده است. بوتان به دریا راه ندارد و دور تا دور آن را خشکی فرا گرفته است. این کشور بین هند و چین قرار دارد. این صومعه مکانی روحانی برای نیایش و نماد فرهنگ بودا و تبت است.


8- جنگل های آمازون در آمریکای جنوبی:
[URL="http://bartarinha.ir/"][Image: 76711_834.jpg][/URL]

جنگل آمازون جنگل بسیار بزرگی در آمریکای جنوبی است. جنگل های بارانی آمازون در تمام فصول سال دارای هوایی گرم با رطوبتی بسیار زیادند. تقریبا هر روز در سرتاسر آمازون باران سنگینی می*بارد.

Reply
#8
از کویر لوت تا...

[Image: 138543.jpg]
زندگی کردن در مکانی چنان دور و پرت را در نظر بگیرید که گرفتن یک ایمیل یک سال طول بکشد. یا رسیدن به قله بلندترین مکان زمین... که البته....

این لیست برترین هاست. لیستی در مورد سردترین ها، گرم ترین ها و حتی مرطوب ترین ها. زندگی کردن در مکانی چنان دور و پرت را در نظر بگیرید که گرفتن یک ایمیل یک سال طول بکشد. یا رسیدن به قله بلندترین مکان زمین... که البته آنجا اورست نیست. متعجب شدید؟ پس متن زیر را بخوانید که ترین های کره خاکی را بشناسید.

کویر لوت، ایران
ماهواره ناسا دمای هوا در کویر لوت ایران را 71 درجه سانتیگراد گزارش کرده که گرم ترین دمایی است که تابحال از سطح زمین اعلام شده است. این منطقه بریان گندم (به معنی گندم برشته شده) نامیده می*شود.

[Image: 082609_0910_10MostExtre1.jpg]

کوه چیمبورازو، اکوادور
کوه چیمبورازو در اکوادور با ارتفاع 6.310 متر که از اورست کمتر است اما مزیت داشتن مرتفع ترین کوه از مرکز زمین را داراست.

[Image: 082609_0910_10MostExtre2.jpg]

Tristan de Cunha، انگلستان
دورافتاده ترین جزیره مسکونی در جهان، Tristan de Cunha در جنوب اقیانوس اطلس قرار دارد. این جزیره به قدری کوچک است که هیچ باند فرودگاهی ندارد. جمعیت آن 272 نفر است.

[Image: 082609_0910_10MostExtre3.jpg]

آبشارهای آنجل ونزوئلا
مرتفع ترین آبشارهای جهان در ونزوئلا قرار دارد. آبشارهای آنجل 3230 فوت ارتفاع دارند که 2647 فوت آن پیوسته است.

[Image: 082609_0910_10MostExtre4.jpg]

Oymyakon، روسیه
Oymyakon نام روستایی در روسیه است. جمعیت آن 800 نفر است. در 26 ژانویه سال 1926 رکورد دمای −71.2 سانتیگراد را داشت. اینجا برای همیشه پایین ترین دمای ثبت شده برای یک مکان مسکونی را بر روی کره زمین داشته است.

[Image: 082609_0910_10MostExtre5.jpg]

دره های خشک، آنتارکتیکا
یکی از مکان های دور از مرز آنتارکتیکا دره های خشک نام دارد. این دره ها بیش از دو میلیون سال است که هیچ بارشی به خود ندیده اند. به استثنای یک دره، که کمی با آب پر شده است که آن هم از آب های رودخانه هایی که تابستان درون کشور جریان دارند تامین شده است. این دره های خشک هیچ رطوبتی ندارند.

[Image: 082609_0910_10MostExtre6.jpg]

Marianas Trench

Marianas Trench عمیق ترین نقطه در بین اقیانوس های زمین است. عمق این مکان 10.924 متر پایین تر از سطح دریاست. اگر کوه اورست بلندترین کوه زمین در این منطقه قرار بگیرد بیش از یک مایل از آب روی آن را می پوشاند.[Image: 082609_0910_10MostExtre7.jpg]

Cherrapunji، هند

در Cherrapunji در شمال شرق هند به طور متوسط سالانه 10. 820 میلی متر باران می*بارد. افرادی که اینجا زندگی می*کنند با بریدن درختان در نزدیکی جنگل پول در می***آورند چونکه آنها می*توانند هر روز روی باران حساب کنند!


[Image: 082609_0910_10MostExtre8.jpg]

Mount Thor، کانادا

Mount Thor در کانادا یک آبشار قائم 4.100 فوتی دارد. کوه Thor معروف ترین قله در کاناداست که از گرانیت خالص تشکیل شده است. اینجا مکانی هیجان انگیز برای کوهنوردان و گردشگران است.[Image: 082609_0910_10MostExtre9.jpg]


دریای مرده، اردن

دریای مرده پست ترین نقطه نسبت به سطح زمین روی خشکی را داراست. این ارتفاع مربوط به سطح و کناره های ساحل است که 422 متر پایین تر از سطح دریاست.

[Image: 082609_0910_10MostExtre10.jpg]

Reply
#9
8 چشم انداز برتر دنیا +عکس


[Image: 129506.jpg]
جاذبه های طبیعی و ساخته دست بشر با عمری که به میلیون ها سال یا هزاران سال می*رسد، کم نیستند و از شرقی ترین نقطه زمین تا غربی ترین نقطه آن وجود دارند....

در جای جای این کره خاکی مناظر و مناطقی پرجاذبه و دیدنی وجود دارد و می*توان برای هر سلیقه و ذائقه ای، نمونه ای دلخواه را جست. جاذبه های طبیعی و ساخته دست بشر با عمری که به میلیون ها سال یا هزاران سال می*رسد، کم نیستند و از شرقی ترین نقطه زمین تا غربی ترین نقطه آن وجود دارند.

1- کوه کله قند در ریودوژانیرو:
[URL="http://bartarinha.ir/"][Image: 76682_814.jpg][/URL]
این کوه با ارتفاع 396 متر در شهر ریودوژانیرو در کشور برزیل قرار داد. ارتفاع این کوه از سطح دریا 1400 متر است. شما می*توانید با تله کابین به قله این کوه صعود کنید و مناظر زیبایی را که زیر پای شما هستند مانند خلیج گوانابارا، ساحل کوپا کاباناو... مشاهده کنید. کوهنوردان ترجیح می*دهند به جای اینکه با تله کابین به قله برسند، خودشان این مسیر را بپیمایند. اما چرا کوه را این چنین نام گذاری کرده اند؟ عده ای معتقدند علت نامگذاری این کوه شکل ظاهری آن است که شبیه کله قند است. عده ای دیگر هم می*گویند نام کوه از زبان سرخ پوستی گرفته شده و به معنی «کوه بلند» است.
2- صحرای گبی در مغولستان:
[URL="http://bartarinha.ir/"][Image: 76692_993.jpg][/URL]

این صحرا استپ های نیمه بیابانی دارد که منطقه وسیعی حدود یک میلیون و 300 هزار کیلومتر مربع را پوشش می*دهند. این صحرا نیز مانند سایر محیط های کویری تابستان های بسیار گرم و سوزان و زمستان های فوق العاده سردی دارد. صحرای گبی در حال گسترش و پیشرفت به سمت مراتع چین است و مراتع این کشور را به محیط هایی بیابانی تبدیل کرده است. توفان ها، گرد و غبار، ریزگردها و... آسیب هایی جدی به مردم اطراف آنجا و به خصوص به صنعت کشاورزی وارد کرده اند. این صحرا دارای کوه، تپه های شنی و مناظر صحرایی زیبایی است.

3- ماچو پیچو در پرو:
[URL="http://bartarinha.ir/"][Image: 76693_768.jpg][/URL]
قلعه ای زیبا و مقدس که مربوط به دوره سرخپوستان اینکا است در ارتفاعات کوه آند قرار دارد. شما با ماشین یا وسیله نقلیه دیگر نمی*توانید به این دژ زیبا راه پیدا کنید و تنها باید با کوهنوردی به آنجا برسید. برای اینکه به این قلعه برسید چند روز در راه خواهید بود زیرا باید مسافت زیادی را پیاده طی کنید تا بتوانید به آن برسید. جالب است بدانید که این قلعه یکی از عجایب هفتگانه جهان هم به حساب می*آید.

4- صومعه متورس در یونان:
[URL="http://bartarinha.ir/"][Image: 76700_274.jpg][/URL]

این صومعه که در قرن یازدهم در ارتفاعات شمالی کشور یونان ساخته شده است، منظره ای بسیار زیبا و جذاب دارد و به اعتقاد ساکنان این منطقه برای پاک سازی روح و تجدید قوای انسانی مکان بسیار مناسبی است. هر سال افراد زیادی جذب این صومعه می*شوند. در قرن های گذشته تنها راه ارتباطی برای رسیدن به صومعه، طی کردن مسیر به صورت کوهنوردی بوده اما در سال 1920 برای راحتی بیشت رگردشگران و مردم یونان، پله هایی را از ابتدا تا انتهای این صومعه ساختند تا دسترسی بهتری داشته باشد.

5- نوناویک در کانادا:
[URL="http://bartarinha.ir/"][Image: 76703_898.jpg][/URL]

این منطقه یکی از زیباترین مناطق کاناداست. طلوع و غروب خورشید همانند عکس های مناظری اند که با «فتوشاپ» تغییر یافته و زیباتر شده اند و گاه بیننده در باور آنها دچار تردید می*شود. این منطقه در شمال کبک قرار گرفته و سرشار از منابع طبیعی به همراه جنگل های سوزنی برگ و پهن برگ و دریاچه های متعدد و رودخانه هاست. شما باید با هواپیما یا کشتی به این نقاط جذاب سفر کنید. مردم این منطقه از حیوانات و محصولات کشاورزی نیاز روزمره خود را تامین می*کنند.

6- له در کشور هند:
[URL="http://bartarinha.ir/"][Image: 76706_856.jpg][/URL]
این منظره زیبا در سه هزار و 525 متری هیمالیا قرار دارد. در این منظره شما می*توانید نمود مذهب هایی مانند بودا را ببینید. این کار در سایر ماه های سال به دلیل بارش برف شدید و سختی راه ممکن نخواهد بود.

7- صومعه ای در بوتان:
[URL="http://bartarinha.ir/"][Image: 76707_924.jpg][/URL]
کشور پادشاهی بوتان در جنوب آسیا و در شرق هیمالیا واقع شده است. بوتان به دریا راه ندارد و دور تا دور آن را خشکی فرا گرفته است. این کشور بین هند و چین قرار دارد. این صومعه مکانی روحانی برای نیایش و نماد فرهنگ بودا و تبت است.


8- جنگل های آمازون در آمریکای جنوبی:
[URL="http://bartarinha.ir/"][Image: 76711_834.jpg][/URL]

جنگل آمازون جنگل بسیار بزرگی در آمریکای جنوبی است. جنگل های بارانی آمازون در تمام فصول سال دارای هوایی گرم با رطوبتی بسیار زیادند. تقریبا هر روز در سرتاسر آمازون باران سنگینی می*بارد.

Reply
#10
5 شگفتی طبیعی زمین که باید ببینید! (+عکس)


[Image: 122104.JPG]
این تضاد جالب یکی از زیباترین و خاص ترین مکان های روی زمین را ساخته است. اگر سئوال کنید: این آبها از کجا امده اند؟ باید بگوییم باران آن را پدید آورده است. اما نکته عجیبش این است که....

1. زمین های رنگی Yunnan در چین[Image: natural_wonders_china_-594x384.jpg]
در بخش شمالی چین نزدیک مرز ویتنام منظره های چشمگیری خواهید دید. این مناظر شگفت انگیز به راحتی با بوم نقاشی یک هنرمند اشتباه گرفته می*شود، اما اینجا یک مکان واقعی است که با هزاران زمین پر از گل پوشیده شده است. مناظری مثل اینجا این جمله که بهشت روی زمین است را تایید می*کنند.

2. دره گل ها- هند[Image: natural_wonders_india_valley_of_flowers-594x397.jpg]
این دره شگفت انگیز به طول 18 کیلومتر در ارتفاعات هیمالیا در Uttaranchal واقع شده و 3600 متر از سطح دریا ارتفاع دارد و کوه های برفی آن را در بر گرفته ائد. در ماه های سردتر اینجا به طور کامل یخ می*بندد، شکوفه های دره در فصل های گرم سال شکوه و جلال خاصی دارند به طوریکه مردم بومی*اعتقاد دارند در این زمان پریان برای بازدید آن بازگشته اند.اینجا در سال 1982 به عنوان پارک ملی شناخته شد و الان هم در فهرست میراث ملی ثبت شده است.

3. آبادی دریاچه هلال ماه (Crescent Moon Lake)- چین[Image: natural_wonders_china_crescent_-moon_lak...94x445.jpg]
مطمئنا شما در مورد آبادی ها خوانده اید یا چیزهایی شنیده اید اما من فکر می*کنم اگر بخواهید یکی از آنها را ببینید باید فرصتی فراهم آورید یکی از این آبادی های اصیل را کشف کنید که در داستان های شرقی توصیفشان آمده است. این آبادی در Mingshashan واقع شده و در 200 کیلومتری دریاچه Crescent Moon قرار دارد و منتظر توریست های مشتاق است تا برای کشف کردن این زیبایی ناب بیایند.

4. [URL="http://www.seemorgh.com/culture/default.aspx?tabid=2488&conid=111144"]Pamukkale[/URL]- ترکیه[Image: natural_wonders_turkey_pamukkale-594x395.jpg]
Pamukkale که ترجمه آن [URL="http://www.seemorgh.com/culture/default.aspx?tabid=2488&conid=111144"]«قلعه کتانی»[/URL] می*شود نام یکی دیگر از شگفتی های طبیعی است. این منطقه در جنوب شرقی ترکیه قرار دارد. آنچه این مکان را خاص کرده آب گرم و پله های طبیعی است که در اثر جریان آب شکل گرفته اند. اینجا شگفتی طبیعت است که بدون دخالت دست بشر بدین شکل درآمده است. اکسید کلسیم درون آب به ضخامت لایه های سفید می*افزاید و باعث عریض تر شدن پلکان ها می*شود و سبب ساخته شدن استخرهایی با شکل های جالب مثل صدف های خوراکی و گلبرگ های گل می*شود. در اینجا شما هم می*توانید از یک حمام گرم لذت ببرید و هم مناظر زیبا را تماشا کنید.

5. پارک ملی Lençóis Maranhenses- برزیل[Image: natural_wonders_brazil_lenismaranhense.jpg]
شما می*توانید پارک ملی زیبای Lençóis Maranhenses را در منطقه Maranhão در کناره ساحلی شمالی برزیل ببینید. این پارک مساحتی بالغ بر 300 متر مکعب از شن هایی کاملا سفید و تالاب های آبی رنگ عمیق را دربرمی*گیرد. این تضاد جالب یکی از زیباترین و خاص ترین مکان های روی زمین را ساخته است. اگر سئوال کنید: این آبها از کجا امده اند؟ باید بگوییم باران آن را پدید آورده است. اما نکته عجیبش این است که در این برکه ها علی رغم اینکه در فصل خشک ناپدید می*شوند، ماهی یافت می*شود!


Reply
#11
5 تا از بهترین مکان های توریستی در فصل زمستان (+عکس)


[Image: 123481.jpg]
آیا شما به دنبال یک مکان توریستی برای فصل زمستان می*گردید؟ بسیاری از مردم به دنبال جایی هستند که در فصل سرما هم لذت بخش بوده و بتوانند با خانواده خود در آنجا خوش بگذرانند.....


1. بلغارستان، اروپا

[Image: bulgaria-winter.jpg]
اگر دلتان می*خواهد به اروپا سفر کنید می*توانید به بلغارستان بروید که یکی از بهترین مقصدهای گردشگری در فصل زمستان است. بلغارستان یکی از قدیمی*ترین کشورهای اروپا ست بنابراین شما می*توانید جذابیت های واقعا خوب و وقایع و فستیوال های فرهنگی که در فصل زمستان برگزار می*شود را نیز ببینید. اگر علاقه مند به اسکی هستید می*توانید جاهای خوبی برای این ورزش مفرح پیدا کنید. براساس آخرین اطلاعات گردشگری بلغارستان فصل زمستان بیشترین مسافر از سراسر جهان را داراست.

2- موروکو، آفریقا[Image: morocco-winter.jpg]
مردم زیادی هستند که از آب و هوای سرد متنفرند؛ آنها دلشان می*خواهد از هر جایی که به خاطر برف و سرما به رنگ سفید درآمده فرار کنند. پس اگر شما هم از این دسته از افراد هستید می*توانید برای تعطیلات به موروکو در آفریقا بروید جاییکه همیشه هوا گرم هست و می*توانید در کریسمس هم از هوای آنجا لذت ببرید. در فصل سرما مردم زیادی تعطیلات خود را در موروکو می*گذرانند و همچنین مغازه های زیادی برای خرید کردن وجود دارد.

3- آراهووا (Arahova )، یونان[Image: Arahova-winter.jpg]
اگر عاشق کوهستان های برف پوشیده و مناظر زیبا هستید می*توانید سری به جنوب یونان بزنید. آراهووا مکانی زمستانی زیبا که در طول سال ساکت و آرام است اما در فصل زمستان آدم های زیادی را خواهید دید که از نقاط مختلف اروپا و اسیا بدانجا آمده اند، پس اینجا مکانی بین المللی محسوب می*شود که مردم را در فصل زمستان فرا می*خواند. شما همچنین می*توانید پناهگاه های زمستانی خوبی در اینجا پیدا کنید.

4. ویستلر (Whistler )، کانادا[Image: Whistler-winter.jpg]
تعداد زیادی از مردم عاشق ماجراجویی هستند، حتی زمانی که هوا سرد است و برف می*بارد. اگر شما از این دسته افراد هستید پس به ویستلر کانادا بروید چونکه می*توانید از اسکی و اسنوبورد لذت ببرید. مردم زیادی از آمریکا و کانادا به اینجا می*آیند تا از این پناهگاه سردسیر با مناظر زیبایش لذت ببرند.

5. بالی، اندونزی
[Image: Bali-winter.jpg]
اگر بودجه زیادی ندارید و اما می*خواهید از تعطیلات زمستان لذت ببرید پس می*توانید برای رفتن به بالی برنامه ریزی کنید. آب و هوا در بالی آرام و ملایم است و اصلا هیچ سرمای استخوان سوزی وجود ندارد. پس می*توانید هم از زمستان لذت برده و هم به کنار دریا بروید.

Reply
#12
تصــاویـر/ دست*نیافتـنی*تـرین مـکانـهای زمیـن


[Image: 121767.jpg]
داستانی شگفت انگیز از دنیای دست نیافتی که در روزگار فوق فناوری امروز که همه فاصله های بسیار دور می*توانند به هم نزدیک شوند دستیابی به آن بعید به نظر می*رسد اما....

مجله فوربس در طبقه بندی جدیدی به معرفی مکانهایی در روی سیاره زمین پرداخته است که دست نیافتنی هستند و در صورتی که پای کسی به آنها برسد می*تواند برای همیشه مخفی شود.
به گزارش خبرگزاری مهر، رمان خاطره انگیز "رابینسون کروزو" اثر "دنیل دفو" را به یاد می*آورید. داستانی شگفت انگیز از دنیای دست نیافتی که در روزگار فوق فناوری امروز که همه فاصله های بسیار دور می*توانند به هم نزدیک شوند دستیابی به آن بعید به نظر می*رسد اما طبقه بندی جدید فوربس نشان می*دهد که شاید هنوز هم مکانهای دست نیافتنی وجود داشته باشند که بتوان در آنها از دنیای پرهیاهوی قرن 21 دور شد.

1- رتبه اول به "تریستان کنها" مجمع الجزایر واقع در اقیانوس اطلس جنوبی اختصاص یافته است
[Image: 77673_204.jpg]

2- مجمع الجزایر "سقطرا" سرزمینی واقعا دور؛ واقع در غرب اقیانوس هند که از چهار جزیره کوچک تشکیل شده است
این مجمع الجزایر در حدود 300 کیلومتری خلیج عدن قرار دارند و جزء یمن است
این جزایر به سبب توفانهای موسمی*به مدت چهار ماه در سال غیرقابل دسترس هستند
در این منطقه 45 هزار نفر ساکن هستند. 37 درصد از 825 گونه گیاهی این مجمع الجزایر در دنیا بی نظیر هستند.
[Image: 77672_667.jpg]

3- "دارین گپ" جنگل بیکرانی که کلمبیا را از پاناما جدا می*کند
[Image: 77671_787.jpg]
4- قابل توجه افرادی که از سرما رنج نمی*برند: این افراد می*توانند به تالاب سن رافائل در پاتاگونیا واقع در شیلی پناه ببرند
این تالاب از سال 1979 جز مناطق حفاظتی یونسکو قرار گرفته است
[Image: 77670_471.jpg]

5- مکان شگفت انگیز و دست نیافتنی دیگری که در طبقه بندی این مجله آمریکایی قرار گرفته است سرزمینهای وسیع مغولستان است
[Image: 77669_786.jpg]

6- قابل توجه افراد گرمایی!
پارک ملی "آیوتیک" در کانادا در انتظار شما است این منطقه از ماه اکتبر به دلیل یخبندان بالا کاملا دست نیافتنی می*شود اما در بهار می*توانید از دیدن خرسهای قطبی لذت ببرید
[Image: 77668_518.jpg]

7- شبه جزیره "کامچاتکا" واقع در انتهای شرقی سیبری جمعیت این منطقه 450 هزار نفر است که در بیش 470 کیلومتر مربع گسترده شده اند. این منطقه غنی از آتشفشانها، چشمه های آبگرم و جنگل است
[Image: 77667_694.jpg]

8- این لیست با ایالت پاپوئا که در شرق جزیره گینه نو واقع شده است پایان می*یابد
برای رسیدن به منطقه می*توانید از استرالیا یک بلیت هواپیما بخرید
[Image: 77666_189.jpg]


Reply
Users browsing this thread: 1 Guest(s)