Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 3 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پروتئین
#1
منشاء پروتئین آمینو اسیدها هستند و آمینو اسید اساسی ترین رکن ساختمانی ماهیچه است، بنابراین پروتئین ضروری ترین عنصر در ساختمان ماهیچه محسوب می شود و ...

پروتئین: منشاء پروتئین آمینو اسیدها هستند و آمینو اسید اساسی ترین رکن ساختمانی ماهیچه است، بنابراین پروتئین ضروری ترین عنصر در ساختمان ماهیچه محسوب می شود و بدون آن بدن نمی تواند ماهیچه سازی کند.
یک فرد معمولی روزانه حدود 2-1 گرم پروتئین برای هر یک پوند (حدود 450 گرم) از وزن بدنش نیاز دارد؛ بنابراین یک فرد متوسط با وزن تقریبی 70 کیلوگرم، باید روزانه بین 150 تا 300 گرم پروتئین مصرف کند.
پودرهای پروتئینی که با آب یا شیر مخلوط می شوند معمولآ از انواع مناسبی هستند که کیفیت بالایی داراند و شما می توانید از آنها استفاده کنید. اما نکته مهم آن است که چندین نوع پروتئین وجود دارد و باید دید که هریک به چه کاری می آیند، Whey (مثل پروتئینی که در کشک وجود دارد(، Soy )پروتئین سویا)، Egg )پروتئین تخم مرغ) و Casein (ماده پروتئین شیر) و ... سئوال اینجاست کدام یک از آنها بهتر است؟

کاملآ بستگی به این دارد که شما کی و چگونه می خواهید از آنها استفاده کنید. اساساً پروتئین های مایه پنیر یا همان Whey در بین مکمل های غذایی برای استفاده بعد از تمرین مناسب نیستند، چرا که آنها در زمانی که بدن شما بیش از هر وقت دیگری به پروتئین نیاز دارد استفاده می شوند. این نوع پروتئین بسیار سریع هضم می شود (حدود 30 دقیقه) و 100% بهینه عمل می کند و یکی از بهترین محصولات مکمل غذایی است.
casein یا همان ماده پروتئین شیر بسیار دیر هضم می شود (بالای 2.5 تا 5 ساعت) به این معنی که استفاده این پروتئین به عنوان یک مکمل غذایی قبل از خواب بسیار خوب است چون در هنگام خواب بدن شما یک مدت طولانی را بدون پروتئین در طول شب سپری می کند.
پروتئین تخم مرغ (سفیده آن) به شیوه متوسطی هضم می شود (بین 1.5 تا 3 ساعت) و برای همه زمانها پروتئینی بسیار مفید است و می تواند برای ترشح مداوم آمینو اسیدها در بدن کمک کند.
پروتئین Soy یا همان سویا دوست خوبی برای گیاه خواران است چون این پروتئین تنها پروتئینی است که منبع آن از گیاهان است. سویا یک پروتئین خوب و کامل است، اگر چه به تاثیر گذاری پروتئین های دیگر مثل شیر و سفیده تخم مرغ نیست. علاوه بر این سویا یک ماده بسیار مفید برای سلامت خانم ها شناخته شده است.
مکملهای پروتئینی یا بطور مستقیم همین پروتئین هایی که ذکر کردیم هستند و یا بصورت ترکیبی از این پروتئین ها ساخته می شوند.

اما آن چه چیزی است که یک پروتئین ترکیبی می تواند ارائه دهد ولی پروتئین هایی که از آنها نام بردیم به تنهایی نمی توانند؟
پاسخ، تفاوت در سرعت هضم پروتئین است. در واقع پروتئن های ترکیبی در هر زمانی می توانند مصرف شوند، برای هضم های سریع، متوسط و یا جذب طولانی مدت در بدن.
● پروتئینوی (Whey) پروتئین وی به مجموعه ای از پروتئینهایی گلبولوار یا دانه ای گفته میشود که میتوان آنها را از تجزیه آب پنیر یا وی_ یک محصول جانبی تولید پنیر که از شیر گاو گرفته میشود _ به دست آورد.
این پروتئین معمولا ترکیبی از بتا-لاکتوگلوبولین (beta-lactoglobulin)(حدود ۶۵%، آلفا-لاکتا آلبومین( (alpha-lactalbumin) حدود ۲۵% و سرم آلبومین( serum albumin) حدود ۸% است. پروتئین وی، در میان تمام انواع پروتئین شناخته شده ازبالاترین ارزش غذایی برخوردار است.


● آلبومین(Albumin)آلبومین به تمام انواع پروتئین محلول در آب گفته میشود که در محلولهای کنسانتره نمکی نیز تا حد زیادی قابل حل بوده و در مقابل حرارت دچار انعقاد میشود. نمونه بارز این پروتئین، سفیده تخم مرغ است که هنگام پخته شدن کاملا بسته و حالت لخته شده پیدا میکند.

● مکمل غذایی وی _ آلبومین(Whey albumin)
به این ترتیب مکملهای غذایی وی-آلبومین پروتئینهای پر کیفیت طبیعی بوده و منابعی غنی از آمینو اسیدهای مهمی هستند که بدن در طول روز به آنها نیاز دارد. استفاده از وی-آلبومین برای افرادی در هر سن، انتخاب مناسبی است زیرا حفظ عضلات نیازمند دریافت روزانه پروتئین است و هنگامی که بدن در شرایط عضله سازی – مانند ورزش و تمرینات بدن سازی- قرار داشته باشد، باید مقدار این پروتئین دریافتی افزایش یابد. به این ترتیب بدن برای ساخت و ترمیم بافتهای ماهیچه ای به مواد لازم دسترسی خواهد داشت.
هنگامی که بدن یک ورزشکار مواد حیاتی اندکی دریافت کند و به عبارتی ذخیره عناصر غذایی لازم در بدن وی کم باشد، دچار کاهش توانایی شده و حرکات ورزشی وی نادرست و بدون تاثیر یا با تاثیر منفی انجام خواهند گرفت.
بنا به گفته تولید کنندگان مکمل غذایی وی-آلبومین، این ماده دارای ویتامینها و واد معدنی با کیفیت عالی و مقدار کافی است که با برطرف نمودن نیازهای غذایی بدن به انجام بهتر حرکات ورزشی کمک میکند. این مکمل به عنوان منبع غنی پروتئین در هنگام شیر دهی و حتی برای کودکان دچار سوء تغذیه و افراد بسیار لاغر نیز توصیه شده است.
● مقدار مصرف برای ورزشکاران
مصرف روزانه ۱ تا ۴ پیمانه (پیمانه موجود در بسته بندی(

از این مکمل برای بدن سازان بر اساس قد و وزن ایشان توصه میشود. در روزهای تمرین بسته به مقدار و سنگینی تمرین ۱ تا ۲ پیمانه قبل و ۱ تا ۲ پیمانه پس از اتمام تمرین توصیه میشود. در روزهای عادی، ۱ تا ۲ پیمانه قبل از ناهار و همین مقدار در هنگام عصر پیشنهاد شده است. برای جلوگیری از کاهش مواد غذایی و از بین رفتن بافتهای عضلانی، مصرف روزانه ۱ تا ۲ پیمانه در روز به مدت دو هفته توصیه میشود.
مادران شیرده
در یک سال اول شیردهی، مصرف روزانه ۱ یا ۲ پیمانه از وی-آلبومین توصیه شده است.
افراد بسیار لاغر
وی-آلبومین میتواند به افزایش وزن ۰.۵ تا ۱ کیلو در هفته منجر شود. مصرف روزانه ۱ تا ۲ پیمانه در روز تا رسیدن به وزن متعادل، توصیه میشود.
افراد دچار سوء تغذیه
میزان و مدت مصرف این مکمل برای ترمیم عوارض ناشی از سوء تغذیه، بسته به سن و وخیم بودن سوء تغذیه
متفاوت است. دراینباره حتما با پزشک متخصص مشورت کنید.
● شیوه مصرف
پودر مکمل وی-آلبومین را به صورت حل شده در شیر یا آب مصرف کنید. میتوانید مقدار مصرف روزانه خود را در ابتدای هر روز تهیه کنید (برای مثال ۴ پیمانه پودر مکمل را در ۱۵۳ میلی لیتر شیر یا آب حل کنید) و در یخچال بگذارید. در روزهایی که تمرین میکنید، بهتر است یک وعده از این محلول را یک ساعت پس از پایان تمرین مصرف کنید. در روزهای عادی بین دو وعده غذا یک وعده مکمل مصرف کنید.
هر پیمانه مکمل حدود ۴۱ گرم وزن دارد و مقدار انرژی هر پیمانه آن ۱۶۵ کالری است. شما باید بسته به تعداد دفعات، مدت زمان هر مرتبه تمرین و شدت آن میزان مصرف مکمل را تعیین نمایید. اگر علاقمند به مصرف نوشیدنیهای غلیظتر هستید میتوانید این پودر را به ترکیبی از میوه، عسل، ماست و ...اضافه کنید.

● نکات مهم
برای جلوگیری از گرفتگی عضلات که در اثر انبار شدن پروتئین اضافه ایجاد میشود، باید آب فراوانی بنوشید.
مصرف ۷ میلی لیتر آب برای هر ۱ گرم پروتئین توصیه میشود.
این محصول برای افرادی که داروهایی با ترکیبات تئوفیلین (Theophylline) و آنتی پیرین (antipyrine)
مصرف میکنند، توصیه نمیشود.
. مصرف این مکمل باید بر اساس جنسیت، سن، قد، وزن و مدت مصرف باشد.
اگر با مصرف این مکمل دچار التهاب و خارش پوست شدید، مصرف آن را متوقف کنید.
افراد مبتلا به بیماریهای کلیه نباید از این مکمل استفاده کنند.
حتی درصورت نداشتن چنین مشکلاتی ، بهتر است قبل از مصرف این محصول یا هر مکمل غذایی دیگر با پزشک خود مشورت کنید.

Reply
#2
پروتئین یک ماده مغذی مهم است که همه بطور روزانه به آن نیاز دارند. پروتئین در ترمیم سلولهای بدن، ترمیم و بازسازی عضلات و استخوانها و کنترل بسیاری از فرآیندهای مهم بدن مربوط به سوخت و ساز نقش بسیار کلیدی ایفا می کند.پروتئین منبع بسیار مهمی برای تامین انرژی بدن می باشد. شیر از ترکیب دو نوع پروتئین به نامهای پروتئین وی به میزان (20%) و پروتئین کازئین به میزان (80%) تشکیل شده است. پروتئین وی پروتئینی خالص، طبیعی و با کیفیت بسیار بالامی باشد که از شیر گاو هنگام استحصال پنیر تولید می شود. پروتئین وی منبع غنی از آمینو اسیدهای ضروری است. بدن خود قادر به ساختن این آمینو اسیدها نمی باشد و بطور روزانه از طریق تغذیه غذاهای حاوی پروتئین نیاز خود را برآورده می کند. اسیدهای آمینه ضروری بلوک های سازنده عضلات ، پوست، ناخن و بافت های دیگر بدن می باشند. خالص ترین نوع پروتئین وی، پروتئین ایزوله است که حاوی کمترین میزان چربی، لاکتوز و کلسترول و بالاترین میزان آمینو اسیدهای ضروری می باشد. تحقیقات نشان میدهد که پروتئین وی عالی ترین نوع پروتئین و انتخاب بسیار خوب برای افراد در همه سنین می باشد. پروتئین وی مزایای فراوانی دارد از جمله می توان به نقش آن در تغذیه ورزشی، مدیریت وزن، پشتیبانی ایمنی بدن، سلامت استخوان، و سلامتی عمومی اشاره کرد.

عملکرد فیزیکی
سالیان زیاد تمام ورزشکاران جدی که به سختی تلاش می کردند که اندامی عضلانی و ورزیده و خوش فرم داشته باشند پروتئین وی را به عنوان یک استاندارد طلایی و نمونه عالی برای مقایسه مد نظر داشتند. تحقیقات و مطالعات علمی نیز چنین باوری را تائید می کند. ورزشکاران نیاز به پروتئین بیشتری در رژیم غذایی خود دارند تقریبا دو برابر میزان مجاز توصیه شده روزانه نیازمند پروتئین هستند. انتخاب نوع پرتئین تاثیر متفاوتی در عملکرد ورزشکاران دارد به همین دلیل پروتئین وی انتخاب مناسب برای تمامی ورزشکاران می باشد.پروتئین وی به تنهایی یک پروتئین کامل محسوب می شود چون که ترکیب ایده الی ازتمام اسید آمینه های ضروری را در خود دارد. پروتئین وی بهترین منبع تامین BCAAsمی باشد و از بیشترین میزان اسید آمینه های زنجیره ای BCAAs بین تمام منابع غذایی طبیعی برخوردار است. آمینو اسیدهای زنجیره ای برخلاف سایر آمینو اسیدهای ضروری مستقیما در عضلات متابولیز می شوند و اولین آمینو اسیدهایی میباشند که در طول ورزش و تمرینات مقاومتی مورد استفاده قرار می گیرند. کاهش سطح BCAAs منجر به خستگی و در نتیجه درد عضلات می شود. پروتئین وی، BCAAs تحلیل رفته بدن را به سرعت تامین می کند و باعث ترمیم و بازسازی بافت عضلات می شود. آمینو اسید لویسین نقش کلیدی در ارتقا سنتز پروتئینی عضلات و رشد عضلات بازی می کند. تحقیقات نشان داده است که افراد ورزشکاری که رژیم غذایی حاوی مقادیر فراوان لویسین مصرف کرده اند بدنی عضلانی و کم چربی نسبت به افرادی که در رژیم غذایی خود لویسین کم دریافت کرده اند دارند. پروتئین وی ایزوله تقریبا 50% لویسین بیشتر نسبت به انواع دیگر پروتئین ها دارد و می تواند در از بین رفتن چربی های بدن به ورزشکاران کمک کند. پروتئین وی به خوبی در آب حل شده و بسیار سریع جذب بدن میشود. پروتئین وی با افزایش سطح گلوتاتیون که یک آنتی اکسیدان قوی می باشد کمک قابل توجهی در افزایش سطح ایمنی بدن می کند. ورزش و تمرینات مقاومتی باعث کاهش سطح گلوتاتیون در بدن می شود. پروتئین وی به ورزشکاران کمک می کند تا با بدنی سالم و قوی به اجرای فعالیت های ورزشی بپردازند.

کنترل وزن
مطالعات نشان می دهد که که داشتن و حفظ وزن سالم می توانید به طول عمر شما اضافه کند و از عوارض مربوط به وزن اضافه از جمله دیابت ، سرطان و بیماریهای قلبی عروقی جلوگیری کند. رژیم غذایی نقش کلیدی در هر برنامه مدیریت وزن بازی می کند اضافه کردن پروتئین وی به رژیم غذایی می تواند تفاوت مثبتی را ایجاد نماید.
بدن نیاز به انرژی بیشتری برای هضم پروتئین نسبت به سایر غذاها دارد (تاثیرات گرمازایی) درنتیجه بدن شما کالری بیشتری بعد از وعده غذایی پروتئین می سوزاند.پروتئین وی ایزوله یک پروتئین خا لص با کمترین میزان کربوهیدرات و چربی می باشد. این پروتئین مکمل ایده ال برای رژیمهای غذایی کم کربو هیدرات و شاخص گلایسیمیک پائین می باشد.مطالعات اخیر در دانشگاه ایلینویز نشان داد که اسید آمینه ضروری لویسین در بهبود ترکیب بدن نقش بسزایی بازی می کند. پروتئین وی با کیفیت بالا سرشار از لویسین می باشد این اسید آمینه کمک بسیاری در از دست دادن چربی و حفظ بافت های عضلانی می کند. پروتئین وی حاوی بیشترین میزان لویسین در بین سایر پروتئین ها می باشد.پروتئین وی با آهسته تر کردن جذب گلوکز به جریان خون باعث تثبت سطح گلوکزدر خون می شود. این فرایند به نوبه خود با کاهش سطح انسولین خون منجر به احساس سیری بیشتر و کاهش گرسنگی می گردد و به بدن کمک می کند که چربی ها را سریع تر و آسان تر بسوزاند.پروتئین وی با داشتن اجزای زیست فعال کمک به تحریک آزاد شدن دو هورمون سرکوب کننده اشتها به نامهای کوله سيستوکينين (CCK) و(GLP-1) می کند. با اضافه کردن پروتئین وی به یک میان وعده و یا نوشیدنی مورد علاقه می توان انرژی سالم برای ادامه روز خود فراهم کرد و ممکن است این کار در کنترل مصرف غذا تا وعده بعدی به شما کمک کند.

سلامت قلبی عروقی و کبد
بیماریهای قلبی عروقی عامل اصلی مرگ ومیر در جوامع غربی می باشد. بروز این بیماریها بطور روز افزونی در سراسر جهان رو به افزایش است. مطالعه اخیر منتشر شده در مجله تغذیه بالینی نشان داد که مصرف مکمل وی بخاطر داشتن پپتیدهای زیست فعال و آنتی اکسیدان می تواند راه حل قدرتمند طبیعی برای کاهش خطر بیماری کبد چرب و بیماری های قلبی عروقی از جمله کاهش کلسترل بد و فشار خون بالا باشد. نتایج بررسی ها نشان داد که مصرف مکمل پروتئین وی بطور قابل توجهی باعث کاهش مقدار چربی در داخل سلول های کبدی زنان چاق می شود. آنچه باعث اهمیت این یافته بسیار مهم می شود این است که پروتئین وی می تواند یک راه طبیعی برای مبارزه با بیماری های کبدی مطرح شود.

مبارزه با سرطان
بیماران مبتلا به سرطان یا تحت شیمی درمانی یا رادیوتراپی اغلب مشکلات فراوانی در رفع احتیاجات غذایی روزانه خود به علت تهوع و فقدان اشتها دارند. این امر ممکن است منجر به کاهش وزن، از دست دادن ماهیچه ها و سوء تغذیه شود. پروتئین وی بهترین نوع پروتئین و انتخاب بسیار عالی برای بیماران مبتلا به سرطان است زیرا بسیار آسان هضم می شود. پروتئین وی را می توان به طیف گسترده ای از غذاها و نوشیدنی ها اضافه کرد و به محتوای پروتئینی آنها افزود. بیماران سرطانی همانند ورزشکاران جدی غالبا با کاهش سطح گلوتاتیون و افت سطح ایمنی مواجه می شوند. مطالعات بی شمار نشان داده است که پروتئین وی که سرشار از آمینو اسید سیستئن می باشد سطح گلوتاتیون را که نوعی آنتی اکسیدان قوی می باشد افزایش داده و ایمنی بدن را تقویت می کند درنتیجه خطر ابتلا به عفونت را کاهش داده و تاثیر پذیری سیستم ایمنی را بهبود می بخشد.

دیابت نوع دوم

دیابت نوع دوم مشکل رو به رشد در بین افراد چاق می باشد. این بیماری مختص بزرگسالان نیست و هر روزه کودکان و نوجوانان را نیز درگیر خود می کند. خوشبختانه تغذیه سالم تاثیر بازدارنده در کنترل و جلوگیری از شروع این بیماری دارد. پروتئین وی که یک پروتئین با ارزش بیولوژیکی بالا می باشد علاوه بر کنترل وزن باعث کنترل سطح گلوکز خون می شود.دو موردی که دغدغه همیشگی افراد دیابتی نوع 2 می باشد.

تغذیه اطفال و زنان باردار
پروتئین وی حاوی بسیاری از همان اجزای است که در شیر مادر یافت می شود. به همین دلیل یکی از اجزاء تشکیل دهنده فرمولاسیونهای متعلق به کودکان بویژه کودکان نارس می باشد. پروتئین های فرموله شده برای اطفال در بسیاری از موارد کمک قابل توجهی در کاهش گریه ناشی از دردهای کولیکی کودکان از خود نشان داده اند. علاوه بر این، پروتئین وی انتخاب بسیار عالی برای مادران باردار که نیاز به مقادیر پروتئین در آنها افزایش یافته است می باشد. بارداری می تواند نیاز پروتئین بدن را تا 33 ٪ افزایش دهد. زنان باردار قبل از هر گونه تغییر در رژیم غذایی خود توصیه می شود برای تعیین نیازهای پروتئینی خود که با یک پزشک مشورت کنند.

سالمندی سالم
همانطور که ما پا به سن می گذاریم عضلات بدن نیز رو به تحلیل می روند و پیامدهای منفی آن بر روی سلامتی به یک نگرانی رو به رشد از لحاظ حجم و هزینه های پزشکی تبدل می شوند. تغذیه خوب و مقدار کافی پروتئین وی با کیفیت بالابه ویژه هنگامی که با ورزش وتمرینات مقاومتی همراه باشد ممکن است به حفظ عضلات قوی در دوران پیری کمک کند. مطالعه اخیر در اروپا نشان داد که مصرف پروتئین وی در مردان مسن باعث سنتز بیشتر پروتئین در عضلات وکمک به محدود کردن از دست رفتن حجم عضلانی در طول زمان می شود. از مزایای دیگر پروتئین وی برای سالمندان کمک به جلوگیری از پوکی استخوان است. یک رژیم غذایی مغذی حاوی پروتئین وی می تواند به حفظ استخوان ها و عضلات سالم و قوی در دوران سالمندی کمک کند.

بهبود زخم
بدن برای التیام زخمها ، سوختگیها و جراحات ناشی از جراحی نیاز به مقادیر فراوانی از پروتئین دارد. پروتئین وی و اسیدهای آمینه موجود در آن که بلوک های سازنده می باشند است در طول فرایند درمان به ساختن بافت های جدید پوست کمک می کنند. مقدار ناکافی پروتئین و یا رژیم غذایی فاقد پروتئین ممکن است فرایند درمان را به تاخیر بیاندازد. پروتئین وی اغلب توسط پزشکان بعد از جراحی یا درمان سوختگی توصیه می شود. پروتئین وی بخاطر داشتن لاکتوفرین خاصیت ضد میکروبی نیز دارد.
پروتئین وی یک مکمل غذایی و رژیمی می باشد و نباید آن را به عنوان جایگزین برای غذا بکار برد.

Reply
#3
دوستان من این سئوال رو تو فروم قبلیمون کردم ولی به نتیجه ای نرسیدم:
میزان وی کدامیک بیشتره و کدوم کازئین بیشتری داره؟
1- کمبت ماسل فارم
2- مایوفیوژن گاسپری
3- پروبولیک اس آر - ام اچ پی
4- سینتا 6 بی اس ان
[SIZE=6][SIZE=5][SIZE=4]انسان ها نادان به دنیا می آیند نه احمق، آنها توسط آموزش و پرورش احمق می شوند[/SIZE]

[/SIZE]
[/SIZE]

Reply
#4
از رو وضعیت معده ام میگم کمبت خیلی خیلی کازئینش بیشتره
Reply
#5
کسرا جان فکر نمیکنم اینجا جای مطرح کردن این سوال باشه !
Reply
#6
E-GYM Admin, post: 6797 Wrote:از رو وضعیت معده ام میگم کمبت خیلی خیلی کازئینش بیشتره

خب از این نظر که کمبت پروتئین سنگینی هستش و من خودم هم باهاش مشکل هضمی دارم بحثی نیست امیر. حالا تکلیف وی چی میشه؟ کدومش وی بیشتری داره به نظرت . البته ناگفته هم نمونه که برای من شده مسئله که چرا تو بی بی نوشته پروتئین پایه کمبت وی هستش
[SIZE=6][SIZE=5][SIZE=4]انسان ها نادان به دنیا می آیند نه احمق، آنها توسط آموزش و پرورش احمق می شوند[/SIZE]

[/SIZE]
[/SIZE]

Reply
#7
kasra_f, post: 6794 Wrote:دوستان من این سئوال رو تو فروم قبلیمون کردم ولی به نتیجه ای نرسیدم:
میزان وی کدامیک بیشتره و کدوم کازئین بیشتری داره؟
1- کمبت ماسل فارم
2- مایوفیوژن گاسپری
3- پروبولیک اس آر - ام اچ پی
4- سینتا 6 بی اس ان
سوالی کردی بدون پاسخ تو هیچ پروتیینی نمیزنه که ما اینقدر کازینیته ززدیم یا انقدر ایزوله .خوب معلومه پروتیینایه که ارزونتر براشون درمیاد بیشتر توش هست مثل کانستریت یا پروتیین تخم مرغ یا کازیین حالا تهشم یه میلک ایزوله میگن جهنم میزنن تهش هایدرولایز ویم در حد چند میلی:greedy: من بودم از بین اینا سانتا 6 حتما برمیداشتم. البت کمبت عزیزه:black_heart:
شاهکار در تمرین اونی نیست که سنگین ترین وزنه نصفه نیمه و با تقلب بری تمرینی شاهکار که سنگین ترین وزنه با بهترین فورم و تکنیک بری
Reply
#8
نادر جان چه گیری به ساینتا دادی من که اصلا چیز خاصی توش نمیبینم.فاز 8 و اینفیوژن یه سر و گردن بالاترن بدون شک.
Reply
#9
Amir Jafary, post: 32006 Wrote:نادر جان چه گیری به ساینتا دادی من که اصلا چیز خاصی توش نمیبینم.فاز 8 و اینفیوژن یه سر و گردن بالاترن بدون شک.

تو فرمول آره امیر جان من . واقعا ضعیفه . اگه ایرانی بود مثلا دوبیس ، محال بود کسی سمتش بره . ولی خیلی پروتئین خوبیه .
[SIZE=6][SIZE=5][SIZE=4]انسان ها نادان به دنیا می آیند نه احمق، آنها توسط آموزش و پرورش احمق می شوند[/SIZE]

[/SIZE]
[/SIZE]

Reply
#10
اقا فریدون حق با شماس من از اون لحاظ گفتم چون فکر کردم شاید اشتباه باشه.بازم اواسط زمستون ازمایش خون میدم اینبار free test رو هم میگیرم ببینم چی میشه.

امیر جان من الان ساینتا و ماسل اینفیوژن رو هم زمان دارم میخورم.
ساینتا صبح-اینفیوژن شب قبل از خواب.تا حالا هم بالغ بر 40 پوند سایتا خوردم از هر لحاظ و کلا همه لحاظ از بقیه بهتر بوده.
حالا اگه ساینتا نبود مایوفیوژن بعدش اینفیوژن.
فاز 8 نخوردم ولی دیگه سعی میکنم ماسل تک نگیرم.مزه اش افتضاح.
.
Reply
#11
نادر جان بحثش باید بره تو تاپیک خودش من بحثم زیاد رو مارک پروتیین نیست روی نوع پروتیینه.الان یه مدته از پروتیین وی و ایزوله سوییچ کردم رو ترکیبی های کازیین و وی و آلبومین و سویا و به وضوح تفاوت رو روی ریکاوری و شکل عضلات میبینم.
جدیدا هم اگر مطالعه کنی میبینی تحقیقات زیادی روی اثر بیشتر پروتیین های ترکیبی روی هورمون رشد و همچنین چربیسوزی و عضله سازی بیشتر به واسطه تحریک کمتر ترشح انسولین و ده ها مزیت دیگه این نوع پروتیین ها تاکید دارن.
تو مکملهای در دسترس ماسل اینفیوژن هم بخاطر خواص فوق و هم بخاطر پروفایل خوب ویتامین و مینرالش و هم آنزیم هضمش مورد علاقه منه و فاز 8 و کمبات هم تو همین شاخه طبقه بندی میشن ولی از همه اینها بهتر یه پروتیین ترکیبیه بنام تروتیین تو بی بی هم هست اونو میخوام امتحان کنم و انتظارات خیلی زیادیم ازش دارم.
Reply
#12
پروتيين مگنوم هم خيلي خوب بود ..... اسمش تو مايه هاي كوآترو يه همچين چيزايي بود ....
پروتوژن سري پلاتينوم بي بي هم فكر كنم توهمين مايه باشه...... ولي سينتا انصافا خوش طعم و خوشخوراكه،
Reply
Users browsing this thread: 1 Guest(s)