Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
فارکس چیست؟
#1
فارکس چیست؟
Reply
#2
[h=1]فارکس چیست ؟[/h] بازار فارکس بازار ارز بین المللی است و شرکت کنندگان آن پول از تفاوت در نرخ مبادله ارز است.
بازار فارکس بازار ارز بین المللی است و شرکت کنندگان آن پول از تفاوت در نرخ مبادله ارز است.
این است که مردم معتقد بودند که در فارکس ارز خانه برابر است با. با این حال، اشتباه است. البته، در برخی از جنبه های آنها قطعا مشابه با این حال، تعدادی از تفاوت معنی داری وجود دارد، اجازه می دهد اعلام با اطمینان: برای مقابله با فارکس را جالب تر و ساده تر از اجرای سهام عادی، تبادل کسب و کار است. یا، به عبارت دیگر، کار در بازار ارز است که هیجان انگیز تر از اجرای فعالیت های مشابه در بازار سهام است. و در حال حاضر ما در حال رفتن به جزئیات:
بازار فارکس بازار ارز بین المللی است و شرکت کنندگان آن پول از تفاوت در نرخ مبادله ارز است.
  • بورس اوراق بهادار به عنوان کشورهای تعریف رسمی آن چه معنی؟ این یک محل خاص، پلت فرم برای معاملات اوراق بهادار، نفت، گندم و سایر محصولات است.
  • بورس اوراق بهادار به عنوان کشورهای تعریف رسمی آن چه معنی؟ این یک محل خاص، پلت فرم برای معاملات اوراق بهادار، نفت، گندم و سایر محصولات است.
به عبارت دیگر، برای شروع به ساختن پول از تفاوت در نرخ مبادله ارز، همه شما نیاز به دامنه های خاصی از دانش و یک کامپیوتر با دسترسی به اینترنت است!
Reply
#3
[h=2]فاركس چيست ؟[/h] [INDENT] FOREX مخفف(foreign exchange market) و بمعنای بازار مبادله ارز می باشد. بازار ارز (یا فارکس )هنگامی بوجود می آید که دو ارز به صورت پایاپای با یکدیگر مورد معامله قرار گیرند.فارکس ازنظر میزان مبادله «ارزش نقدی»بزرگترین بازار جهان محسوب می شود وشامل تجارت میان بانکهای بزرگ، بانکهای مرکزی، بورس بازهای ارز، شرکتهای چند ملیتی، دولت ها وسایر موسسات مالی می شود.مبادلات معامله گران خرد(سرمایه گذاران یا بورس بازهای کوچک)بخش کوچکی از مبادلات بازار را شامل می شود،این دسته از معامله گران توسط کارگزاران می توانند در معاملات شرکت جویند.
[/INDENT]
Reply
#4
فارکس بزرگترین بازار مالی دنیا با گردش پول روزانه حدود 2 تریلیون دلار می باشد . بازاری که 90 تا 95 درصد افراد در آن ضرر میکنند . فارکس یک شبه پولدار شدن نیست . در این بازار باید تلاش کرد و جنگید . فارکس احساسات نمی شناسد . در این بازار باید منطم بود و دسیپلین داشت . مدیریت سرمایه و کنترل احساسات و کلا همه فعالیت های شما در موقع ترید باید حساب شده باشد .
Reply
#5
اساس بازار فارکس بر خرید و فروش ارز کشورها ،فلزات قیمتی و ... به وسیله اینترنت می باشد.
برای اینکه دید روشن تری از این بازار بدست آورید در ادامه تاریخچه شکل گیری بازار فارکس را می آوریم.


پس از جنگ جهانی دوم دولت ها جهت بازسازی اقتصاد کشورهای مطبوعشان ،تصمیم گرفتند تا با ثابت
نگاهداشتن قیمت ارزها نسبت به دلار آمریکا با آرامش و آسودگی خیال به تحکیم مبادلات تجاری بین خود بپردازند.این مورد تا سال 1971 بیشتر دوام نداشت و پس از آن بنا بر شرایط خاص جهان قرار بر این شد که ارزها
بتوانند به آزادی در قبال یکدیگر مبادله شوند و قیمت یک ارز با توجه به عرضه و تقا ضای بازار تعیین شود و
نه بواسطه سیاست دولت ها. پس از آن بانک ها که به لحاظ ماهیت بانکی خود همیشه درگیر جریان ارزهای خارجی بودند به فکر مدیریت منابع ارزی خود افتادند و به همین جهت یک جریان بین بانکی را بوجود آوردند تا بواسطه آن بتوانند ارزهایی راکه فکر می کردند ارزش خود را از دست خواهند داد بواسطه این جریان بفروشند.
لذا بخاطر اینکه هر بانکی استراتژی خاص خود را دنبال می کرد جریانی بنام جریان تبادل ارزهای خارجی ایجاد گردید.در واقع همین جریان تبادل ارزهای خارجی اساس و ساختار بازار فارکس را تشکیل می دهد.

تا اواخر دهه 1990 تنها اشخاص با سرمایه های حداقل 10 میلیون دلار می توانستند در بازار فارکس فعالیت نمایند ولی با پیشرفت اینترنت اکنون افراد می توانند با حد اقل سرمایه 20 دلار نیز در این بازار مالی بین المللی تجارت نمایند.
Reply
#6
دلایل جذابیت بازار فارکس:

به دلیل به هم پیوستن شبکه بانکی تمام جهان و با توجه به گسترش ارتباطات الکترونیکی شما 24 ساعته و بدون وقفه به این بازار دسترسی دارید.
دو طرفه بودن بازار از ویژگی منحصر به فرد بازار فارکس می باشد و شما در هر دو حالت صعود و نزول قیمت ها می توانید از بازار استفاده کنید.
به دلیل حجم بالای نقد شوندگی (Liquidity) بازار، شما هر لحظه ای که اراده کنید تنها با یک کلیک ساده می توانید در این بازار به خرید و فروش ارز ,فلزات قیمتی و...بپردازید.

برای شروع بازار فارکس به چه ابزاری نیاز داریم؟
کامپیوتر ,خط اینترنت و آگاهی از مبانی علمی و عملی این تجارت

بازار فارکس دارای3 رکن اساسی می باشد.
1: علم تحلیلگری ( شامل تحلیل فاندامنتالی و تحلیل تکنیکالی )
2: مدیریت سرمایه (Money Management)
3: روانشناسی بازار
برای موفقیت در این بازار ,تبحر و آشنایی کامل با مباحث فوق الزامی است.
Reply
#7
عنوان تاپیکو ادیت کنید فاراکس چیه؟ فارکس

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk HD
Reply
#8
امیر جعفری, post: 2803 Wrote:عنوان تاپیکو ادیت کنید فاراکس چیه؟ فارکس

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk HD

وقتی نصف شب ادمین مجبورت میکنه در مورد فارکس حتما قانعش کنی جواب بهتر از این در نمیاد:454913_f_Khodam_c8d
Reply


Possibly Related Threads...
Thread Author Replies Views Last Post
  همه چیز درباره فارکس mohsen 2 735 04-04-2013, 11:58 PM
Last Post: mohsenUsers browsing this thread: 1 Guest(s)