Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
برای خرید در ترکیه حتما به یکی از این ۹ بازار بروید
#1
بهترین بازارهای محلی ترکیه
هر شهر ترکیه بازار خود را دارد که کالاهای محلی منطقه را به فروش می رساند. مهم نیست که به کجا سفر می کنید، اما می توانید یک بازار دائمی در مرکز شهر پیدا کنید
بازار کاستامونو
یکشنبه بازار کاستامونو استانبول (همچنین به عنوان بازار تاریخی اینبولو شناخته می شود) در محله قاسم پاشا مستقر شده است و جای مناسبی برای تامین سلامتی است. می توانید محصولات تازه روستاها، و همچنین جوجه، تخم مرغ و محصولات لبنی را در این بازار پیدا کنید.
بازار بولو
این بازار که در شهر بولو واقع شده، هر دوشنبه در فضای تقریبا ۱۰۰۰ متر مربع با بیش از ۶۰۰ فروشنده برقرار می شود که اغلب آنها خانم های صمیمی روستا هستند. محصولات عالی و فراورده های لبنی را پیدا خواهید کرد که همه پرورش داده و تولید می شوند. این بازار، یکی از بهترین بازارهای محلی ترکیه محسوب می شود.
بازار یالی کاواک
این بازار که در فاصله نیم ساعت رانندگی در خارج از شهر بدروم در یالی کاواک واقع شده است، بازار فوق العاده ای است که غرفه هایش را در ۴۳ سال گذشته هر پنج شنبه سال برپا می کند. در اینجا می توانید محصولاتی را که در باغ های محلی پرورش داده می شود، گوشت تازه قصابی، ادویه جات، و انواع بی شمار زیتون پیدا کنید.
بازار ادویه کمرالتی
گفته می¬شود که بازار معروف ازمیر، قلب واقعی شهر است و خیابان¬های باریک آن پر از مکان¬هایی برای خوردن، کارگاه های صنعتگری و مغازه ها و همچنین حیاط های پنهانی و مساجدی است که گم شدن در آنها شگفت انگیز است. مطمئن شوید که از هان تاریخی کیزلارآقاسی، کاروانسرای عصر عثمانی، بازدید می کنید که جذابیت اصلی خود را حفظ کرده است.
بازار تایر
بازار تایر بیش از ۶۰۰ سال برقرار بوده است و هر سه شنبه نزدیک به ۳۰ هزار نفر از آن بازدید می کنند. بیش از ۱۷۰۰ فروشنده محصولات خود را از روستاهای نزدیک در این بازار عرضه می کنند که عبارتند از محصولات تازه، گیاهان دارویی، گل، پنیر و روغن، نمایش می دهند. منسوجات دست ساز ساخته شده توسط خانم های روستای تایر نیز زیبا هستند.
بازار بزرگ
اشاره به بازارهای ترکیه بدون ذکر بازار بزرگ، یکی از بزرگترین بازارهای تحت پوشیده جهان، ناقص خواهد بود. در اینجا همه چیز از عتیقه فروشی گرفته تا پارچه، جواهرات و کالاهای چرمی و خیلی چیزهای دیگر پیدا خواهید کرد.
بازار ارگانیک فریکوی
بهترین مکان برای خرید محصولات ارگانیک، لبنیات و حتی محصولات شوینده و آرایشی بهداشتی هر شنبه در محله شیشلی استانبول برقرار می شود. اطمینان حاصل کنید که قدم زدن خرید ارگانیک خود را با غذای گوزلمه تازه و آب میوه های تازه گرفته شده به پایان برسانید.
بازار آلاچاتی
این بازار که در شهر بسیار محبوب تابستانی آلاچاتی واقع شده است، هر شنبه برای نمایش طیف رنگارنگی از کالاهای محلی تازه از روستاهای اولرا، تایر، ازمیر و میلاس برگزار می شود. به غیر از محصولات شگفت انگیز، می توانید در این بازار پارچه، کفش و لباس نیز پیدا کنید.منبع : تور استانبول لحظه آخری
بازار سفران بولو
سفران بولو برای سفر آخر هفته عالی است، زیرا این بازار بیش از ۱۰۰ سال است که هر شنبه برگزار می شود. محصولات و گیاهان تازه که توسط خود فروشندگان در روستاهای مجاور کشت می شوند، در سالن های متعدد نمایش داده می شوند. اطمینان حاصل کنید که سیر معروف تاش کوپرو را خریداری کنید و از آراستاچارشی تاریخی (بازار عثمانی)  شهر برای خرید سوغاتی و خوردن یک فنجان قهوه سنتی ترکیه عبور کنید.
Reply


Possibly Related Threads...
Thread Author Replies Views Last Post
  کلیساهای ارمنی که سر از ترکیه درآورده اند youka 0 238 09-10-2017, 04:42 PM
Last Post: youka
  آشنایی با تاریخ افه سوس ترکیه به زبان ساده youka 0 264 09-10-2017, 04:22 PM
Last Post: youka
  ۶ ایده ی خوب خرید سوغاتی در ترکیه youka 0 219 07-10-2017, 06:51 PM
Last Post: youka
  ۱۰ واقعیت درباره ترکیه که شما را غافلگیر می کند youka 0 221 07-10-2017, 04:55 PM
Last Post: youka
  راهنمای استفاده از پول و تبدیل آن در ترکیه youka 0 191 07-06-2017, 06:21 PM
Last Post: youka
  چند دقیقه ای با آیین صوفی گری و مولانا در ترکیه youka 0 174 07-06-2017, 05:30 PM
Last Post: youka
  سوملا، صومعه ای هزار ساله در ترکیه youka 0 181 07-05-2017, 07:06 PM
Last Post: youka
  فستیوال خرید استانبول، بهترین زمان برای خرید ارزان youka 0 195 07-02-2017, 05:02 PM
Last Post: youkaUsers browsing this thread: 1 Guest(s)