Thread Rating:
  • 2 Vote(s) - 1.5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
راهنمای کامل چربی سوزی به همراه توضیح انواع رژیم های غذایی و تمرین
#1
نگاهی‌ دقیق به افزایش وزن و چاقی
افزایش وزن یکی‌ از مهم‌ترین مشکلاتی است که در دنیای امروزی باعث سرگردانی و مشکلات فراوانی‌ برای مردم شده است.با وجود اینکه امروزه منابع غذایی سالم، تجهیزات ورزشی مناسب و دانش کافی‌ در زمینه تغذیه و تمرین به وفور یافت میشود ولی‌ باز هم در اکثر جوامع و کشور‌ها مشکل چاقی همچنان در حال افزایش است.به علاوه بسیاری از ما می‌خواهیم که وزن مطلوبی داشته باشیم.علی‌‌رغم وجود این میل در ما ولی‌ راه‌های ممکن برای لاغری انگار غیر ممکن به نظر میرسند.تقریبا امروزه هر کسی‌ یک رژیم غذایی را امتحان کرده است یا در حال امتحان کردن است.

[Image: Bodybuilder%20Chest%20%5Bedcoan.ir%5D.jpg]

اما تعداد بسیار کمی‌ از این افراد توانسته‌اند موفقیت خود را به طور مستمر ادامه دهند.ماندگاری کاهش وزن انگار همانند یک پازل میماند ؛ پازلی که بسیار سخت و پیچیده می‌باشد که فقط افراد کمی‌ موفق به حل کردن آن میباشند.قبل از اینکه بخواهیم وارد بحث کاهش وزن شویم بیایید با هم به یک سری از آمار‌ها نگاهی‌ بیندازیم.


آمار‌های مربوط به کاهش وزن و رژیم ها
* ۲۰ میلیارد دلار : آمریکایی‌‌ها هر ساله ۲۰ میلیارد دلار در زمینه کاهش وزن و رژیم‌ها هزینه میکنند که این هزینه‌ها شامل کتاب‌های مربوط به تندرستی، تهیه دارو‌های تجویز شده از طرف پزشک و جراحی‌های مربوط به کاهش وزن می‌باشد.
* ۱۰۸ میلیون : ۱۰۸ میلیون آمریکایی‌ هر ساله رژیم میگیرند.هر کدام از این افراد هر ساله تمام تلاش خود را میکنند تا دوباره رژیم‌های شکست خرده خود را دوباره شروع کنند.
* ۸۵% : ۸۵% افرادی که هزینه خود را صرف خرید محصولات کاهش وزن میکنند خانوم‌ها هستند.
در زیر تعدادی آمار‌ از مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌ها مشاهده میفرمایید :
* ۳۵.۷۵% از بزرگسالان آمریکایی‌ دارای اضافه وزن هستند.
* در سال ۲۰۰۸ ۱۴۷ میلیارد دلار هزینه درمان بیماری‌های ناشی‌ از چاقی در آمریکا شده است.
* ۴۹.۵% از سیاه پوستان غیر اسپانیایی زبان، ۳۹.۱% از اسپانیایی زبانان و ۳۴.۳% از سفید پوستان غیر اسپانیایی زبان در ایالات متحده دچار اضافه وزن هستند.
در سطوح بین المللی سازمان بهداشت و سلامت جهانی‌ تخمین زده است که تا سال ۲۰۱۵ میلادی میزان افراد دارای اضافه وزن در جهان به ۲.۳ میلیارد نفر خواهد رسید.این آمار‌ در سال ۲۰۰۵ ۱.۶ میلیارد نفر بوده است.

چگونه چاق می‌شویم؟ دلایل اصلی‌ که باعث ایجاد افزایش وزن در ما میشود
در این قسمت می‌خواهیم به دلایل اصلی‌ ایجاد افزایش وزن، چاقی و مشکلات سلامتی‌ که از آنها ناشی‌ میشود بپردازیم.در حالی‌ که در موضوع رژیم مطالب سردرگم کننده زیادی وجود دارد ولی‌ یک حقیقت به طور قطع باید در نظر گرفته شود و آن اینست که شما اگر می‌خواهید که به طور دائم و همیشگی‌ وزن خود را پایین نگه دارید باید روش تغذیه خود را نیز به طور دائم عوض کنید.با ایجاد تغییرات اندک و کوتاه مدت نمی‌توان انتظار موفقیت زیادی را داشت.
در بسیاری از کتاب‌ها و برنامه‌ها که در مورد رژیم صحبت میکنند تمرکز آنها فقط بر روی رژیم‌های تازه مد شده و زود گذر می‌باشد.منظور آن رژیم‌هایی هستند که دارای روش‌های تغذیه ای‌ مبهم و نکات زود گذر میباشند که به محض اینکه فرد با آن توانست به کاهش وزن برسد آن را رها می‌کند.این رژیم‌ها هیچ گاه به شما به صورت اساسی‌ مسائلی که باعث افزایش وزن شما شده‌اند را نمی‌گویند.

۱) عدم فعالیت
گرچه ورزش به تنهایی در درمان چاقی معجزه نمیکند ولی‌ این اجازه را به شما میدهد که در طول روز مقدار بیشتری کالری را دریافت کنید در حالی‌ که باعث چاقی شما نیز نخواهد شد.اما از سوی دیگر اگر شما میزان فعالیت خود را کاهش دهید ولی‌ همچنان به اندازه دوران زمان ورزش خود کالری مصرف کنید مسلما دچار اضافه وزن خواهید شد.
در دوران کودکی همه ما تمایل به فعالیت زیاد داریم.این میزان فعالیت معمولا تا دوران ابتدایی زمان حضور ما در دانشگاه با ما باقی‌ میماند و حتی این حالت ممکن است تا اوایل ۳۰ سالگی نیز ادامه یابد.اکنون می‌توان با اطمینان بیشتری گفت که اکثر افراد بالغ در زمانی‌ که صاحب اولین فرزند خود میشوند میزان فعالیت آنها نیز به شدت کاهش می‌یابد.سایت ادکوان.الگوی خواب آنها به هم میریزد، تمرکز آنها روی زندگی‌ از بین میرود و اکثر افراد بالغ دارای فرزند دچار یک زندگی‌ ساکن میشوند.
البته این اتفاق میتواند برای افراد مجرد و افراد بالغ جوان تر نیز به وفور اتفاق بیفتد.هنگامی که سبک زندگی‌ ساکن درون شما نهادینه شد بسیار سخت می‌باشد که دوباره این عادت را تغییر‌ داده و به فردی پر جنب و جوش تبدیل شوید.هنگامی که شما به این سبک زندگی‌ عادت کنید انگیزه ایجاد تغییرات درون شما به کمترین حد ممکن خواهد رسید.
لازم به ذکر است که همانطور که ورزش باعث جلوگیری از افزایش وزن میشود همچنین باعث افزایش میل ما برای تغذیه بیشتر نیز میشود.گرچه عدم فعالیت باعث افزایش وزن ما میشود اما افزایش اشتها حاصل از ورزش کردن نیز باید به طور صحیح آن را کنترل کرد.سعی‌ کنید این میزان افزایش اشتها را با تغذیه از مواد غذایی مرغوب و با کیفیت مهار کنید.
هنگامی که بحث ورزش کردن مطرح میشود باید به یاد داشته باشید که گرچه ورزش برای سلامت بدن بسیار مفید است و میتواند سطح انرژی دریافتی شما را افزایش دهد ولی‌ باید در کنار آن یک برنامه غذایی مناسب با اهداف خود نیز داشته باشید تا بتوانید بهترین نتایج را بگیرید.

[Image: Body-Part-Split%20%5Bedcoan.ir%5D.jpg]

ورزش و کاهش وزن
* ورزش از طرق بسیار زیادی باعث بهبود سلامتی‌ شما میشود.هنگامی که شما حالتان خوب باشد انگیزه شما نیز بیشتر خواهد شد و میتوانید برنامه غذایی و تمرینی خود را به درستی‌ و کامل اجرا کنید.
* ورزش باعث افزایش سطح انرژی دریافتی شما میشود همین امر باعث میشود که شما آسان‌تر تمرینات خود را ادامه دهید و سطح انگیزه شما نیز بالاتر خواهد رفت.
* ورزش به شما این اجازه را میدهد که مقداری بیشتر در طول روز تغذیه داشته باشید.
* داشتن بدنی در بهترین فرم مهم می‌باشد.پس عضله‌ سازی را فراموش نکنید.برای این منظور شما باید کالری بیشتری مصرف کنید.

۲) غذاهای با کیفیت پایین
بدن شما برای کارکرد صحیح خود نیاز به میزان معینی‌ از مواد غذایی دارد.تجربه نشان داده است که اگر شما این میزان مواد غذایی را به بدن خود نرسانید به احتمال زیاد برای رفع نیاز خود هوس مصرف مواد غذایی خاصی‌ را پیدا خواهید کرد که برای شما مناسب نمی‌باشد.
تغذیه فقط این نیست که شما مقداری کالری مصرف کنید تا احساس گرسنگی شما برطرف شود.غذا‌های با کیفیت پایین نظیر مواد غذایی فرآوری شده سرشار از مواد شیمیایی هستند و ارزش غذایی آنها بسیار پایین می‌باشد.این غذا‌ها ممکن است شما را سیر کنند اما باعث برطرف شدن نیاز‌های اصلی‌ بدن نخواهند شد.
بدن همانند یک ماشین بسیار فوق‌العاده می‌باشد که برای تعمیر و عدم تجزیه نیاز به یک سری ابزار خاص دارد.با مصرف طیف گسترده ای‌ از مواد غذایی سالم و طبیعی شما سوخت کافی‌ و مورد نیاز بدن را به آن خواهید رساند.
یکی‌ از پیشگامان در زمینه تحقیق روی مواد غذایی کم حجم و با ارزش غذایی بالا دکتر ژوئل فرمن می‌باشد.بنیان اصلی‌ آموزش‌های این دکتر بر این پایه استوار است که افراد در صورت مصرف مواد غذایی کم حجم و با ارزش غذایی بالا راحت تر میتوانند یک رژیم کاهش وزن را ادامه دهند.برای مثال یک سیب را در مقابل مقداری چیپس با همان اندازه کالری در نظر میگیریم.با مصرف سیب شما پتاسیم، فیبر، ویتامین سی‌ و صد‌ها فیتوکمیکل با ارزش دیگر را دریافت خواهید کرد.همانطور که می‌بینید شما با مصرف یک سیب که حجم کمی‌ نیز دارد میتوانید بسیاری از نیاز‌های بدن خود را پوشش دهید.
ادکون
Reply
#2

[SIZE=6][B]راهنمای کامل چربی سوزی به همراه توضیح انواع رژیم های غذایی و تمرینات (بخش دوم)
[/B][/SIZE]

غذا‌های با کیفیت و کاهش وزن
* افزایش تمایل به مصرف مواد غذایی ناسالم مستقیما به کاهش ویتامین‌ها و مواد معدنی مربوط میشود.با مصرف مواد غذایی با ارزش غذایی بالا این تمایلات را از بین ببرید.

[Image: BB-Alcohol%20%5Bedcoan.ir%5D.jpg]

* گرچه نیاز نمی‌باشد که به طور کامل از مصرف غذا‌های با ارزش غذایی کم اجتناب کنید ولی‌ سعی‌ کنید که ۸۰-۹۰% مواد غذایی مصرفی شما از منابع سالم و با ارزش غذایی بالا باشد.این افزایش بهبود در رژیم باعث پایداری حفظ وزن شما در طولانی‌ مدت میشود.
* آشپزی را یاد بگیرید.نیازی نمی‌باشد که مثلا سینه مرغ و کلم بروکلی را داخل آب بیاندازید و بدون هیچ طعم و مزه ای‌ آن را مصرف کنید.استفاده صحیح از ادویه‌ها و یادگیری تکنیک‌های آشپزی به طور بسیار زیادی میتواند کیفیت غذا‌های شما را افزایش دهد.در واقع اگر غذا‌های سالم و مرغوب شما دارای مزه خوبی‌ باشند شما در آینده با اشتیاق بیشتری آنها را به طور مستمر مصرف خواهید کرد.


۳) تغذیه افراطی
تغذیه افراطی به مصرف بیش از حد مواد غذایی چه سالم و چه غیر سالم میگویند تا حدی که شما حتی فراتر از مرز سیری نیز پیش می‌روید.علت این اتفاق میتواند عادات بد غذایی یا عدم توان کافی‌ در کنترل خود می‌باشد.همه ما در تعطیلات،مهمانی‌ها و در رستوران معمولا بیش از حد تغذیه می‌کنیم.در حقیقت باید بگوئیم که بیشتر ما بیش از آنچه که به آن اعتراف می‌کنیم تغذیه می‌کنیم.تا حالا چند دفعه برای شما بیش آمده است که با وجود اینکه احساس سیری کامل می‌کنید ولی‌ با خود میگویید که بگذار برگردم و یک لقمه دیگر نیز بخورم؟چند دفعه در هفته چنین اتفاقی‌ برای شما می‌افتد؟بسیاری از ماها این اتفاق برایشان در وعده‌های شب اتفاق می‌افتد.
اگر به درستی‌ این تمایلات افراطی خود در تغذیه را ارزیابی کنید خواهید دید که بخش عمده ای‌ از افزایش وزن شما در ۵-۱۰ سال اخیر مربوط به همین پر خوری‌ها میشود.برای مثال در نظر میگیریم که شما ۵ روز در هفته ۳۰۰ کالری بیشتر از مقدار مورد نیاز مصرف کنید.در این صورت شما در طول یک هفته ۱۵۰۰ کالری اضافی مصرف خواهید کرد.در طول یک سال این میزان کالری به ۷۸۰۰۰ کالری اضافه می‌رسد.از طرفی‌ دیگر هر پوند چربی‌ دارای ۳۵۰۰ کالری می‌باشد.پس نتیجه میگیریم که شما با کمی‌ افزایش بیش از حد تغذیه در طول سال تا ۲۰ پوند وزن اضافه به دست خواهید آورد.
مبارزه با پر خوری بسیار آسان می‌باشد.سایت ادکوان.تصور کنید که شما اگر کمی‌ از وعده شام خود یا بعضی‌ از میان وعده‌های خود یا خوردن چیپس و ابنبات و… را کمی‌ کاهش دهید میتوانید در دراز مدت یک تغییر بسیار بزرگ ایجاد کنید.خوردن مواد غذایی مورد علاقه هیچ اشکالی‌ ندارد ولی‌ باید مراقب باشید که این افزایش دریافت کالری به طور مستمر و طولانی‌ نباشد.
اگر دلایل پرخوری شما مربوط به استرس و عادات بد غذایی می‌باشد باید کمی‌ جدی تر وارد عمل شوید.برای شروع دور کردن تمام مواد غذایی ناسالم و مضر از خانه خود نقطه شروع خوبی‌ می‌باشد.یکی‌ دیگر از قانون‌های طلایی در این مورد رعایت قانون “در هر وعده فقط یک بشقاب” می‌باشد.یعنی‌ اینکه در هر وعده شما هنگامی که مواد غذایی داخل بشقاب خود را مصرف کردید دیگر تغذیه نکنید.
در این حالت به سرعت از میز غذاخوری فاصله بگیرید و استراحت کنید و خود را ملزم کنید که حداقل برای یک ساعت چیزی مصرف نکنید.اگر هنوز احساس گرسنگی می‌کنید میتوانید یک میان وعده که حجم کم ولی‌ ارزش غذایی بالایی دارد را مصرف کنید.در این حالت نیز حداقل یک ساعت قبل از مصرف دوباره مواد غذایی صبر کنید.
وقت‌هایی که هوس خوردن چیز‌های شیرین یا شور می‌کنید از مواد غذایی سالم نظیر بادام بو داده، سیب، پرتغال و توت فرنگی‌ استفاده کنید.گزینه دیگر که وقت‌های که هوس پرخوری دارید میتوانید انجام دهید ورزش کردن است.میتوانید تردمیل خود را روشن کنید و کمی‌ تمرینات هوازی انجام دهید.
تغذیه افراطی و کاهش وزن
* در هر وعده خود را مقید به مصرف فقط یک بشقاب از مواد غذایی کنید.قبل از خوردن یک وعده دیگر حداقل یک ساعت صبر کنید.
* به جای اینکه سعی‌ کنید که همه چیز کامل و بی‌ نقص باشد فقط سعی‌ کنید که شرایط را بهتر از قبل کنید.اگر که بتوانید به طور تدریجی‌ میزان پرخوری خود در هر هفته را کاهش دهید احتمال حفظ وزن و حتی کاهش وزن بسیار بیشتر میشود.

۴) استرس و افسردگی
گرچه استرس و افسردگی نقشی‌ بسیار مهم در پرخوری ایفا میکنند اما اهمیت آنها باعث شد تا ما در یک قسمت جدا آنها را مورد بررسی قرار دهیم.در دنیای حیوانات عواملی که باعث ایجاد استرس در آنها میشود بسیار محدود می‌باشد.یکی‌ از این عوامل استرس زا گرسنگی می‌باشد.هنگامی که ما دچار استرس می‌شویم بدن ما طی‌ یک واکنش بیو کمیکال در حالت “بقا” قرار می‌گیرد.
در این حالت بدن میزان متابولیسم را کاهش میدهد و بدن تمام سعی‌ خود را در حفظ سوخت بدن انجام میدهد.در این حالت همچنین بدن تمایل زیادی به مصرف مواد غذایی پیدا می‌کند که این حالت نیز یک واکنش تدافعی دیگر در پاسخ به استرس می‌باشد.
در دنیای مدرن امروزی تقریبا غیر ممکن است که بتوانیم از شر استرس خلاص شویم.همه ما در طول روز بسیار بسیار مشغول هستیم و از طرفی‌ دیگر با وجود منابع اطلاعاتی‌ نظیر فیس‌بوک و… دیگر وقت آزادی برای ما نمی‌ماند.با ترکیب این میزان از مشغول بودن افراد و راحتی‌ تهیه مواد غذایی غیر سالم نتیجه آن چیزی جز معضل اضافه وزن و چاقی نخواهد بود.
استرس و کاهش وزن
* تمام عواملی که باعث ایجاد استرس در شما میشوند را یادداشت کنید.هنگامی که میتوانید از این عوامل استرس زا دوری کنید و هنگامی که راهی‌ برای فرار از آنها نیست در جهت کنترل آنها برنامه ریزی کنید.عوامل استرس زایی که باعث پرخوری شما میشوند را به طور دقیق بشناسید.
* هنگامی که استرس دارید خود را مجبور به انجام ۳۰ دقیقه تمرینات هوازی کنید قبل از اینکه بخواهید وعده مورد علاقه خود را مصرف کنید.این میزان تمرین کردن باعث ایجاد احساس بهتری در شما خواهد شد و سطح استرس شما را به اندازه کافی‌ پایین خواهد آورد.در این صورت احتمال پرخوری شما نیز به میزان قابل توجهی‌ کاهش می‌یابد.
* فعال باشید.یک ساعت در روز را برای خود کنار بگذارید و از همه وسائل الکترونیکی نظیر تلویزیون و… دوری کنید.استراحت کنید، مطالعه کنید یا کمی‌ بخوابید.به پیاده روی بروید و یا کاری را انجام دهید که به سود شما باشد.

[Image: kroc%20%5Bedcoan.ir%5D.jpg]

۵) کالری‌های مایع
کالری‌های مایع بسیار مرموز عمل میکنند.این کالری‌های مایع به راحتی‌ میتوانند به وعده‌های غذایی شما اضافه شوند و یکی‌ از اصلی‌‌ترین عوامل ایجاد چاقی به حساب می‌آیند.در واقع فرم‌های بسیار کمی‌ از مایعات هستند که از ارزش غذایی بالایی برخوردارند.در واقع همین آبمیوه‌هایی که به عنوان ۱۰۰% طبیعی از آنها یاد میشود نیز ناسالم هستند.در این آبمیوه‌ها تمام بخش‌های مفید میوه از آن جدا شده است و شما تنها با محلولی سرکار دارید که حاوی مقادیر بالای شکر می‌باشد.
یک هفته را صرف یادداشت کردن دقیق میزان نوشیدنی‌‌هایی را که در طول هفته مینوشید کنید.بعد از آن باید بگردید و جایگزین‌های بدون کالری یا کالری بسیار کم را برای آنها پیدا کنید.از نوشیدنی‌‌های طبیعی استفاده کنید.شاید در ابتدا برایتان سخت باشد که دل از خوردن قهوه و… بکنید.اما اعداد و آمار را به یاد بیاورید.خوردن ۳۰۰ کالری مایع اضافه در روز باعث مصرف ۱۱۰۰۰۰ کالری اضافه در سال میشود که این میزان نیز تا ۳۰ پوند افزایش وزن به همراه خواهد داشت.حتی اگر بتوانید میزان مصرف این مایعات را به نصف برسانید میتوانید بسیار راحت تر وزن خود را حفظ یا حتی کاهش وزن پیدا کنید.
کالری‌های مایع و کاهش وزن
* اگر که فقط مصرف آب به تنهایی باعث رضایت شما نمی‌شود میتوانید به آن کمی‌ آب لیمو تازه یا امینو اسید‌های طعم دار اضافه کنید.هر دو این موارد بدون آنکه کالری زیادی را به همراه داشته باشند میتوانند طعم بسیار خوبی‌ را ایجاد نمایند.
* آیا مصرف قهوه را دوست دارید؟ پس یک پیمانه پروتیین وی با طعم شکلات به قهوه داغ یا سرد خود اضافه کنید.هنگامی که قهوه داغ می‌باشد قبل از اضافه کردن پروتیین وی شاید نیاز شود که کمی‌ آب نیز با آن مخلوط کنید.
Reply
#3
[B][B]راهنمای کامل چربی سوزی به همراه توضیح انواع رژیم های غذایی و تمرینات (بخش سوم)[/B] [/B]

۶) مصرف طولانی‌ مدت و بیش از حد از کربوهیدرات ها

[Image: From-Beginner-to-Badass-5-Strategies%20%5Bedcoan.ir%5D.jpg]

این بخش میتواند بحث برانگیز‌ترین بخش تمام این دلایلی باشد که تا کنون گفتیم.این بخش تنها با هدف افزایش آگاهی‌ شما ارائه میشود.
مصرف کربوهیدرات باعث افزایش سطح گلوکز خون میشود.برای پاکسازی این گلوکز پانکراس هورمون انسولین را ترشح می‌کند.در این حالت گلوکز تبدیل به گلیکوژن میشود که در نهایت در کبد و بافت‌های ماهیچه ای‌ ذخیره میشود.از آنجا که بدن تنها قادر به تولید میزان خاصی‌ از گلیکوژن می‌باشد بقیه گلوکز باقی‌ مانده به عنوان چربی‌ ذخیره میشود.


در طی‌ زمان مصرف مداوم کربوهیدرات‌ها باعث ایجاد مقاومت انسولین میشود.نتیجه این عمل باقی‌ ماندن میزان اضافی گلوکز در جریان خون می‌باشد.این فرایند نیز باعث افزایش سطح گلوکز درون جریان خون میشود که وظیفه حل این مشکل بر عهده کبد می‌باشد.کبد نیز در این حالت این مقادیر اضافه گلوکز را به چربی‌ تبدیل می‌کند که دوباره این چربی‌ وارد جریان خون خواهد شد و در تمام بخش‌های بدن توزیع میشود.
در دنیای بدن سازی و فیتنس همیشه این بحث داغ بین افراد بوده است که آیا مصرف بیش از حد کالری‌ها باعث چاقی میشود یا مصرف بیش از حد کربوهیدرات ها.اما شاید بهترین جواب این باشد که ما باید نه تنها میزان دریافت کالری را کنترل کنیم بلکه باید از مصرف کربوهیدرات‌های ناسالم نیز تا حد امکان اجتناب کنیم.در این صورت هر دو این مسائل نیز پوشش داده میشود.
کربوهیدرات‌ها و کاهش وزن :
* از مصرف چربی‌ هراس نداشته باشید.بدن شما به چربی‌‌های سالم نیاز دارد.اطمینان حاصل کنید که ۲۰% کالری دریافتی روزانه شما متشکل از چربی‌‌ها باشد.
* از قانون ۲۰% استفاده کنید.سعی‌ کنید که میزان مصرف مواد گلوکز ناسالم خود را در حد ۲۰% یا کمتر از کل کالری مصرفی روزانه خود حفظ کنید.
* پروتیین بیشتر مصرف کنید.مصرف پروتیین نه تنها باعث ترمیم و ساخت عضلات میشود بلکه زیاده روی در مصرف آنها سخت می‌باشد
۸) مصرف برخی‌ دارو‌های تجویزی
امروزه دیگر به طور قطع مشخص شده است که مصرف برخی‌ دارو‌های پزشکی‌ میتواند باعث افزایش وزن شود.محققان دانشگاه گلاسگو با بررسی روی ۲۵۰۰۰ هزار نفر از مصرف کنندگان دارو‌های مربوط به موارد اختلالات روانی‌ دریافتند که این افراد در طول تنها ۵۲ هفته تا ۲۲ پوند افزایش وزن داشته‌اند.
در این تحقیقات همچنین مشخص شد که افرادی که برای بیماری انسولین نوع ۲ خود از انسولین استفاده کرده‌اند در طول یک سال ۱۳ پوند بر وزن آنها افزوده شده است، همچنین مشخص شد که برخی‌ دارو‌های ضد افسردگی باعث افزایش وزن تا ۸ پوند در مدت زمان مشخصی‌ میشوند.دارو‌های بیماری‌های قلبی، بیماری صرع و فشار خون بالا همچنین باعث افزایش وزن در مقیاس کمتری میشوند.سایت ادکوان.اما هنگامی که بحث افزایش وزن مطرح میشود سه دارو الانزاپین، بتا بلاکر‌ها و کورتیزو استروئید‌ها مهم‌ترین موارد هستند.البته قابل ذکر است که اثرات این دارو‌ها در افزایش وزن در هر فردی متفاوت خواهد بود.همچنین مصرف قرص‌های ضد برداری نیز ریسک افزایش وزن را افزایش میدهد.قرص‌های دارای مقادیر بالای استروژن باعث افزایش اشتها و احتباس بیشتر آب درون بدن میشوند.
دارو‌های پزشکی‌ و کاهش وزن :
* قبل از مصرف هر گونه داروی تجویزی از دکتر خود در مورد اثرات جانبی آن بر افزایش وزن بپرسید و راهکار‌های کاهش اثرات جانبی آن را جویا شوید.
* هنگامی که در طول مصرف یک داروی تجویزی خاص دچار اضافه وزن شدید مصرف آن دارو را قطع نکنید.به پزشک خود مراجعه کنید.
* فعال باشید.رژیم غذایی خود را پاکسازی کنید و یک برنامه تمرینی با کیفیت برای خود انتخاب کنید.

9 یایسگی و کمبود تستسترون
تخمین زده میشود که ۹۰% زنانی که وارد مرحله یائسگی میشوند دچار افزایش وزن میشوند.این افزایش وزن معمولا بین ۳۵ تا ۵۵ سالگی رخ میدهد.
مردان نیز با افزایش سن خود و با کاهش سطح تستوسترون همین وضعیت را تجربه میکنند.تستوسترون باعث حفظ سطح مناسبی از انسولین، گلوکز و افزایش سوخت و ساز چربی‌‌ها میشود.کاهش سطح تستوسترون باعث افزایش مقاومت انسولین، دیابت و البته افزایش وزن میشود.
گرچه این تغییرات هورمونی غیر قابل اجتناب می‌باشد اما راه‌های بسیاری برای کاهش دادن اثرات مخرب افزایش سن وجود دارد.تغذیه صحیح، ورزش کردن، ترک عادات بد نظیر سیگار کشیدن و مصرف مشروبات الکلی، کاهش استرس و پیدا کردن راهی‌ برای شاد بودن و لذت بردن از زندگی‌ میتواند اثرات افزایش سن را به حداقل برساند.
* با افزایش سن تغذیه صحیح و ورزش کردن نقش بسیار پر رنگی‌ را در زندگی‌ هر فردی پیدا می‌کند.با رعایت این موارد میتوانید از افزایش وزن خود مخصوصا در دوران پیری جلوگیری کنید.
* یک زندگی‌ متعادل داشته باشید.عادات بد خود را ترک کنید و نگرانی‌های بیهوده خود را کنار بگذارید و شاد زندگی‌ کنید.تمام این موارد باعث ساختن یک زندگی‌ سالم تر برای شما خواهد شد.

[Image: Body-Part-Split%20%5Bedcoan.ir%5D.jpg]

کنترل وزن – یک دستورالعمل ساده
گرچه عواملی که در بالا ذکر کردیم شاید لیستی کامل نباشد اما حاوی نکات بسیار مفیدی بود که میتوانید از آن به عنوان یک نقشه راه استفاده کنید و وزن خود را کاهش دهید.در زیر برای شما یک راهکار بسیار ساده ۹ مرحله ای‌ را می‌آوریم که هر کسی‌ باید آن را به خاطر بسپارد :
گام ۱) برخیزید.ورزش را شروع کرده و هر روزه یک کار بیشتر انجام دهید
گام ۲) تغذیه بهتری داشته باشید.شما مجبور نیستید که یک تغذیه کامل و بی‌ نقص داشته باشید اما باید بدانید که با اندکی‌ بهبود در وضعیت رژیم غذایی میتوانید در بلند مدت شاهد تغییرات بسیار بزرگی‌ باشید.
گام ۳) از تغذیه افراطی جلوگیری کنید و آن را کنترل کنید.
گام ۴) سعی‌ کنید از عوامل استرس زا دوری کنید یا آن را به کنترل خود در آورید.
گام ۵) تا جایی که ممکن است مصرف کالری‌های مایع را کاهش دهید.
گام ۶) از مصرف مقادیر اضافه کربوهیدرات‌ها اجتناب کنید و از مصرف شکر سفید و آرد سفید تا جای ممکن دوری کنید.
گام ۷) وعده‌های غذایی خود را سازماندگی کنید.شما باید دقیقا بدانید که در چه موقع و چقدر مواد غذایی باید مصرف کنید.این کار باعث کاهش انگیزه شما در مصرف وعده‌های غذایی بیشتر میشود.
گام ۸) از دکتر خود در مورد دارو‌های تجویزی و اثرات جانبی احتمالی آن سوال کنید.
گام ۹) یک زندگی‌ متعادل داشته باشید.از خود مراقبت کنید، بخندید و از زندگی‌ لذت ببرید.از خود چه از لحاظ روانی‌ و چه از لحاظ فیزیکی‌ مراقبت کنید.
Reply
#4

[SIZE=6][B]راهنمای کامل چربی سوزی به همراه توضیح انواع رژیم های غذایی و تمرینات (بخش چهارم)
[/B][/SIZE]

چگونه وزن کم کنیم – تغذیه و برنامه‌های غذایی
قبل از اینکه بخواهیم رژیم‌های مربوط به کاهش وزن را توضیح دهیم بیایید چند قانون را در ابتدا در نظر بگیریم :

[Image: steak-and-eggs%20%5Bedcoan.ir%5D.jpg]

قانون ۱) دشمن خود را بشناسید : در ابتدا باید بدانید که چه عواملی باعث افزایش وزن شما شده است.آیا پر خوری باعث آن است یا کمبود تحرک یا ورزش؟ اینکه دقیقا بدانید چه عامل یا عواملی باعث اضافه وزن شما شده است خودش به تنهایی نصف راه می‌باشد.
قانون ۲) تهیه یک برنامه غذایی بر اساس نیاز‌های مخصوص به خود : برای مثال اگر شما جز افرادی هستید که معمولا بیشتر تغذیه خود را شب انجام میدهند پس رژیم خود را طوری طراحی کنید که بیشتر وعده‌های غذایی شما از بعداظهر شروع شود یا اگر به هیچ وجه علاقه ای‌ به خوردن صبحانه ندارید لزومی ندارد خود را مجبور به خوردن صبحانه کنید.بر طبق عادات غذایی خود برنامه خود را طراحی کنید نیازی نیست با آنها بجنگید.

قانون ۳) معقول بودن رژیم غذایی : انتخاب رژیم‌های تازه مد شده انتخاب عاقلانه ای‌ نمی‌باشد.در واقع رژیم شما باید طوری باشد که مقطعی نباشد و شما باید به یک رژیم غذایی جدید به عنوان یک سبک زندگی‌ جدید نگاه کنید و برای همیشه از آن رژیم پیروی کنید.رژیم غذایی باید طوری انتخاب شود که برای همیشه بتوان از آن پیروی کرد و به آن پایبند بود نه اینکه بعد از مدت زمانی‌ کوتاه آن را رها کرد.
قانون ۴) به یاد داشته باشید که چگونه باید تغذیه کنید : یک قانون بسیار اساسی‌ در مورد تغذیه وجود دارد که بسیار ساده و کارامد می‌باشد که آن هم استفاده از منابع غذایی طبیعی و سالم و کنار گذاشتن کامل غذا‌های فرآوری شده می‌باشد.رژیم خود را ساده نگه دارید.از مواد غذایی نظیر میوه ها، سبزیجات، منابع پروتئینی و… استفاده کنید.رژیم شما لزومی ندارد که بسیار پیچیده باشد.مشکل اینجاست که خیلی‌ از ما نحوه تغذیه کردن را فراموش کرده ایم.به عنوان پایه و اساس رژیم خود از منابع غذایی کامل و سالم و طبیعی استفاده کنید.
قانون ۵) در مورد پیشرفت خود عجله نداشته باشید : به یاد داشته باشید که شما در حال تغییر سبک زندگی‌ خود هستید نه اجرای یک برنامه غذایی ۶-۸ هفته ای‌! صبور بمانید و روی عادات جدید غذایی و تمرینی خود کار کنید و آنها را پرورش دهید.
قانون ۶) اجرای بی‌ نقص و کامل رژیم غذایی هدف معقولی‌ نمی‌باشد : روز‌های بد همیشه اتفاق می‌افتاد.به جای اینکه در این روز‌ها افسرده شوید در هفته ۱-۲ روز را در برنامه غذایی خود مقداری کالری بیشتر مصرف کنید.به این صورت شما اگر مثلا هوس بستنی یا چیپس کردید میتوانید کمی‌ از آنها مصرف کنید در حالی‌ که همچنان پایبند به رژیم خود نیز هستید.
قانون ۷) با تمرینات بیش از حد بدن خود را مجازات نکنید : ورزش کردن بسیار خوب می‌باشد.ورزش باعث بهبود سلامتی‌ و افزایش کیفیت زندگی‌ ما میشود.با این اهداف وارد باشگاه شوید.نیازی نیست که با انجام تمرینات بیش از حد و بی‌ مورد بدن خود را مجازات کنید.تعادل کلید همه چیز می‌باشد.

رژیم‌های غذایی معرفی‌ شده در زیر جز برنامه‌هایی هستند که در بسیاری از کتاب‌ها و مقالات یافت میشوند.روش‌های مطرح شده در زیر همگی‌ تست شده هستند و در کل به عنوان بهترین و معقول‌ ترین رژیم‌های دنیای فیتنس می‌باشد.لطفا در مورد هر کدام از این رژیم‌ها تحقیقات بیشتری را انجام دهید و ببینید که کدام یک از آنها کاملا با شما سازگار می‌باشد.

رژیم شماره یک : رژیم (Intermittent fasting)
رژیم (Intermittent fasting) به سرعت تبدیل به یک برنامه بسیار مناسب برای چربی‌ سوزی تبدیل شد.فلسفه این برنامه ساده می‌باشد به این صورت که شما ۱۶-۲۰ ساعت در طول روز را هیچ چیزی نمیخورید و سپس کل کالری مورد نیاز روزانه خود را در یک بازه زمانی‌ ۴-۸ ساعته مصرف می‌کنید.این بازه زمانی‌ کوتاه حتی میتواند شامل یک، دو یا حتی سه میا‌‌ن وعده نیز شود.بازه زمانی‌ مصرف مواد غذایی و بازه زمانی‌ که شما هیچ چیز دریافت نمی‌کنید باید به گونه ای‌ طراحی شود که کاملا مطابق با اهداف شما و سبک زندگی‌ شما باشد.اگر که شما عادت به پرخوری دارید یا دوست دارید که در شب وعده‌های غذایی پر کالری خود را مصرف کنید پس بهتر است که بازه زمانی‌ تغذیه شما بیشتر از ۴ ساعت نباشد.با این روش شما میتوانید روی عادات غذایی خود بیشتر کار کنید، احساس رضایت بیشتری کنید و در هنگام خواب نیز بدون احساس گرسنگی بخوابید.
قوانین رژیم غذایی
* در روز ۱۶-۲۰ ساعت هیچی‌ نمیخورید
* بخش اعظمی از تغذیه شما باید مواد غذایی سالم و کامل ‌باشد
* بازه زمانی‌ ۴-۸ ساعته تغذیه خود را طوری طراحی کنید که تمام نیاز‌های شما را پوشش دهد.تعداد وعده‌های غذایی خود را در این بازه به بیشترین تعداد ممکن برسانید البته تا جایی که در مصرف کالری‌ها زیاده روی نکنید.
نکته : به دلیل اینکه در این رژیم شما میتوانید از هر نوع از مواد غذایی کامل و سالم استفاده کنید به همین دلیل این رژیم دارای انعطاف زیادی می‌باشد.با این بیان مقداری زمان صرف جستجوی دستور پخت غذا‌های سالم کنید.داشتن آزادی عمل بسیار زیاد در انتخاب غذا‌های خوش طعم یکی‌ از مزایای آن می‌باشد.

[Image: Roasted-Vegs%20%5Bedcoan.ir%5D.jpg]

رژیم شماره دو : رژیم (Warrior Diet)
رژیم غذایی (Warrior Diet) زیر شاخه و زیر مجموعه رژیم (Intermittent fasting) می‌باشد که در دوره جدید تری به منظور چربی‌ سوزی به وجود آمد.هنگام اجرای این برنامه شما از وعده‌های غذایی پر کربوهیدرات و پر پروتیین به طور متناوب استفاده خواهید کرد.در بازه زمانی‌ غیر از وعده‌های اصلی‌ شما میتوانید به مقدار بسیار کم از آجیل، دانه ها، پروتیین‌های سبک و میوه‌ها و سبزیجات با شاخص گلیسمیک پایین استفاده کنید.
قوانین رژیم غذایی (Warrior Diet) :
* بازه زمانی‌ که باید به حالت روزه داری بروید تقریبا ۲۰ ساعت می‌باشد.
* وعده‌های پر کربوهیدرات و وعده‌های پر پروتیین به صورت متناوب در طول هفته مورد استفاده قرار می‌گیرد.
* میان وعده‌های کوچک بعد از دریافت وعده‌های اصلی‌ میتواند مصرف شود البته با دلیل و کنترل شده
* شما میتوانید به مقدار بسیار کم از آجیل، دانه ها، پروتیین‌های سبک و میوه‌ها و سبزیجات با شاخص گلیسمیک پایین استفاده کنید.
نکات: با وجود اینکه شما اجازه دارید که در زمان‌های غیر از وعده‌های اصلی‌ نیز کمی‌ تغذیه داشته باشید ولی‌ با این حال رژیم غذایی (Warrior Diet) نسبت به (Intermittent fasting) محدود تر می‌باشد.به دلیل استفاده از وعده‌های پر کربوهیدرات و پر پروتیین به صورت چرخشی دیگر وعده‌ها باید به کمترین میزان مصرف شوند.
این امر در طول زمان به طور قطع با گسترش عادت‌های جدید خود آسان تر خواهد شد.با این بیان برای بسیاری از افراد به دلیل استفاده چرخشی بین وعده‌های پر کربوهیدرات و پر پروتیین اجرای این برنامه سخت می‌باشد.ادکون
Reply
#5
[B][B]راهنمای کامل چربی سوزی به همراه توضیح انواع رژیم های غذایی و تمرینات (بخش پنجم)[/B] [/B]


[Image: Paleo-Diet-Vs-Atkins%20%5Bedcoan.ir%5D.jpg]

مهم‌ترین نکته در رژیم‌های کم کربوهیدرات این است که تمرکز شما باید روی استفاده از مواد غذایی کم حجم و با ارزش غذایی بالا باشد.بسیاری از رژیم‌های غذایی کم کربوهیدرات با دلایلی به شما این اجازه را میدهند که از انواع مواد غذایی استفاده کنید.به طور قطع پرخوری هرگز گزینه جالبی‌ نمی‌باشد اما در رژیم‌های کم کربوهیدرات معمولا این توصیه میشود که شما میتوانید تا زمانی‌ که احساس سیری کنید تغذیه کنید و هنگامی که دوباره گرسنه شدید میتوانید دوباره تغذیه داشته باشید.
بسیاری از افراد میتوانند با این روش کاهش وزن داشته باشند.با خارج کردن مواد غذایی نا سالم از رژیم و افزودن مقادیر بالای چربی‌‌های سالم شما به راحتی‌ میتوانید خود را سیر کنید.در ضمن نظارت بر میزان دریافت کالری‌ها نیز نباید فراموش شود.

قوانین رژیم غذایی (Paleo ) :
* هنگامی که گرسنه شدید میتوانید تغذیه کنید
* نسبت بندی وعده‌های غذایی به صورت چربی‌ بالا، پروتیین متوسط و کربوهیدرات کم یا متوسط می‌باشد.
* محدودیتی در مصرف چربی‌‌های اشباع وجود ندارد.
* مصرف دانه‌هایی نظیر ذرت و محصولات بر پایه آن ممنوع می‌باشد.
* مصرف حبوبات نظیر نخود فرنگی‌ و… ممنوع می‌باشد.
* عدم مصرف شکر و محصولات حاوی آن
* عدم مصرف لبنیات.مصرف مقداری کره و خامه مجاز می‌باشد.

قوانین رژیم غذایی (Atkins ) :
نکته : قوانینی که برای این رژیم در این قسمت بیان خواهیم کرد صرفا برای ۲ هفته اول این رژیم می‌باشد.برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید خود تحقیقات لازم را انجام دهید.
* مصرف زیاد مواد غذایی پروتئینی
* دریافت ۱۲-۱۵ گرم کربوهیدرات از طریق سبزیجات
* مصرف پنیر تا ۳-۴ انس
* اجتناب از چربی‌‌های اشباع
* مصرف زیاد ماهی‌‌های آبهای سرد
* مصرف روغن زیتون در این رژیم توصیه میشود
* عدم مصرف روغن ذرت، روغن سویا و روغن آفتابگردان
* عدم مصرف مارگارین مگر در مواردی که کاملا بدون چربی‌‌های اشباع باشد
* عدم مصرف شکر و آرد
* عدم مصرف لبنیات به جز کره و خامه
* عدم مصرف سبزیجات نشاسته دار نظیر سیب‌ زمینی، چغندر و ذرت
* عدم مصرف حبوبات
* عدم مصرف الکل
* عدم مصرف آجیل‌ها تا زمانی‌ که این دوره به پایان برسد.
بعد از این دوره ۲ هفته ای‌ شما میتوانید مواد غذایی زیر را نیز مصرف کنید :
* مصرف آجیل‌ها تا ۱-۲ انس
* مصرف سبزیجات بیشتر
* مصرف دانه ها
* مصرف شیر بادام (این شیر بر خلاف شیر‌های حیوانی حاوی کلسترول و لکتوز نمی‌باشد)
رژیم شماره 4 anabolic diet
رژیم غذایی (Anabolic diet) توسط دکتر مارو دی پاسکوال گسترش یافت.هدف این رژیم عضله‌ سازی همراه با چربی‌ سوزی و تعیین اهدافی برای بدن سازانی که به طور طبیعی کار میکنند تا عضله‌ سازی خوبی‌ نیز داشته باشند می‌باشد.سایت ادکوان.با مصرف مواد غذایی صحیح در زمان صحیح در این رژیم می‌توان ترشح هورمون‌های آنابولیک را به بیشترین حد رساند که باعث میشود شما بیشترین نتایج را از تمرینات خود در باشگاه دریافت کنید
قوانین رژیم غذایی (Anabolic diet) :
* مصرف پروتیین بالا، چربی‌ بالا و کربوهیدرات به صورت چرخشی
* در طول هفته شما از منابع پروتئینی، چربی‌‌ها و سبزیجات استفاده خواهید کرد و در آخر هفته‌ها باید از مقادیر بالای کربوهیدرات‌ها استفاده کنید.
* قانون کلی‌ در این رژیم این است که شما باید وزن بدن خود به پوند را در ۱۸ ضرب کنید تا میزان مصرف کالری مورد نیاز روزانه شما مشخص شود.
* در ۱۲ روز اول این برنامه فقط از پروتیین و چربی‌‌ها استفاده کنید و از کربوهیدرات استفاده نکنید.البته در این مدت میتوانید ۲ روز آن را از کربوهیدرات‌ها نیز استفاده کنید.
* روز‌های بدون کربوهیدرات شامل مصرف ۴۰% پروتیین و ۶۰% چربی‌ و حداکثر ۲۵ گرم کربوهیدرات می‌باشد.
* روز‌های با کربوهیدرات بالا شامل ۱۵% پروتیین، ۲۵% چربی‌ و ۶۰% کربوهیدرات می‌باشد.
نکته : مدتی‌ طول خواهد کشید تا به این سبک تغذیه عادت کنید.در ابتدای شروع این رژیم ممکن است که احساس بی‌ حالی‌ کنید.

[Image: zone-diet-tips%20%5Bedcoan.ir%5D.jpg]

رژیم شماره پنج : رژیم (Zone diet)
رژیم غذایی (Zone diet) یک رژیم چربی‌ سوز محبوب می‌باشد که توسط بری سیرس ساخته شده است.نکته اصلی‌ این رژیم رعایت تعادل بین مصرف پروتیین، کربوهیدرات‌ها و چربی‌‌ها می‌باشد.هدف از انجام این کار ایجاد تعادل در ترشح هورمون ها، جلوگیری از افزایش یا کاهش بیش از حد انسولین و جلوگیری از افزایش بیش از حد سطح گلوکز می‌باشد.
بری سیرس مدعی است که شما با انجام این رژیم خواهید توانست بدن خود را در وضعیتی قرار دهید که در آن هم سطح انسولین و هم سطح گلوکز در حد مورد نیاز بدن قرار می‌گیرد.اما یک سوالی‌ که اینجا پیش میاید این است که چطور این رژیم میتواند باعث کاهش وزن ما شود؟ جواب مصرف کربوهیدرات کمتر و انتخاب غذاهای با کیفیت تر می‌باشد.در حالی‌ که این رژیم به هیچ عنوان یک رژیم بسیار کم کربوهیدرات نمی‌باشد اما سیرس معتقد است که رژیم‌های پر کربوهیدرات و کم چربی‌ به هیچ عنوان باعث لاغری و کاهش وزن نمیشوند.او معتقد به ایجاد تعادل در مصرف مواد مغذی می‌باشد.پس بنابراین گرچه در این رژیم از کربوهیدرات کم استفاده میشود ولی‌ مقدار آن بسیار کم و نا چیز نمی‌باشد.
به علاوه انتخاب غذا‌های بهتر و با کیفیت تر به خودی خود در فرایند کاهش وزن شما بسیار تاثیر گذار خواهد بود.با کاهش غذا‌های نا سالم و حاوی کربوهیدرات‌های با شاخص گلیسمیک بالا شما تغییرات ایجاد شده در بدن و سلامت خود را شاهد خواهید بود.
قوانین رژیم (Zone diet) :
* نسبت مصرف درشت مغذی‌ها به صورت ۴۰/۳۰/۳۰ می‌باشد.
* ۴۰% کالری شما باید از کربوهیدرات‌ها تامین شود.
* ۳۰% کالری شما باید از پروتیین تامین شود.
* ۳۰% از کالری شما باید از چربی‌‌ها تامین شود.
* میزان مصرف مواد غذایی با شاخص گلیسمیک بالا باید محدود شود.
* در این رژیم شما کالری کمتری دریافت نخواهید کرد بلکه کالری‌های با کیفیت تری دریافت خواهید کرد.
نکته : در کتاب رژیم (Zone Diet) جزئیات نحوه طراحی وعده‌های غذایی به طور کامل آمده است.با توجه به محدودیت این مقاله ما نمیتوانیم جزئیات بیشتری را در مورد این رژیم بیان کنیم.ادکون
Reply
#6
رژیم شماره شش : رژیم (Dukan )

[Image: zone-diet%20%5Bedcoan.ir%5D.jpg]

اصلیت این رژیم به فرانسه بر میگردد.رژیم (Dukan ) یک رژیم غنی از پروتیین می‌باشد که توسط دکتر پییر دانکن گسترش یافت.با وجود اینکه دانکن حدود ۳۰ سال وقت صرف بهبود و توسعه این رژیم غذایی کرد ولی‌ نتوانست توفیق چندانی به دست بیاورد تا اینکه او کتاب خود به نام (The Dukan Diet) منتشر نمود.فروش این کتاب در حال حاضر بیش از ۱۰ میلیون نسخه می‌باشد.رژیم (Dukan ) شامل چهار فاز می‌باشد به نام‌های فاز (attack ) و فاز (cruise ) و فاز (consolidation ) و فاز (stabilization ).در این رژیم همچنین لیست ۱۰۰ غذای مجاز نیز برای شما آورده شده است.

قوانین رژیم (Dukan ) :
* فاز (attack ) : شما در طول یک بازه زمانی‌ ۲-۷ روزه اجازه دارید که هر چقدر که می‌خواهید از ۷۲ غذای غنی از پروتیین مصرف کنید.انتظار میرود که در طول این فاز کاهش وزن مشاهده شود زیرا در این فاز شما از غذا‌های نا سالم و حاوی کربوهیدرات مصرف نخواهید کرد.
* فاز (cruise ) : در این فاز ۲۸ نوع از سبزیجات مورد تأیید به گزینه‌های شما اضافه خواهد شد.در این فاز انتظار میرود که در هر هفته ۲.۲ پوند کاهش وزن مشاهده شود.
* فاز (consolidation ) : مصرف میوه ها، نان، پنیر و غذا‌های حاوی نشاسته در این فاز کم کم به رژیم شما افزوده خواهد شد.
*فاز (stabilization ) : شما بر اساس برخی‌ قوانین خاص اجازه خواهید داشت که از هر نوع مواد غذایی استفاده کنید.

رژیم شماره هفت : مصرف دوره ای‌ کربوهیدرات ها

استفاده از این رژیم مدت هاست که در دنیای بدن سازی مورد استفاده قرار می‌گیرد.این سبک از تغذیه شامل استفاده چرخشی بین روز‌های با کربوهیدرات بالا، کربوهیدرات پایین و کربوهیدرات متوسط می‌باشد.در بسیاری از رژیم‌هایی که از این سبک استفاده میکنند میزان مصرف پروتیین و چربی‌ نیز هر روز بر اساس مصرف کربوهیدرات تنظیم میشود.پس بنابراین با مصرف چرخشی کربوهیدرات‌ها مصرف پروتیین و چربی‌‌ها نیز چرخشی میشود.
موارد زیر را به عنوان قانون نمی‌شود اسم برد بلکه چند توصیه هستند که در طراحی این سبک میتوانید از آنها استفاده کنید:
* برای مرد‌ها : سعی‌ کنید روزانه حداقل ۱۶۰-۱۸۰ گرم پروتیین دریافت کنید.
*برای زنان : سعی‌ کنید روزانه حداقل ۱۰۰-۱۲۰ گرم پروتیین دریافت کنید.
* در روز‌های با کربوهیدرات کم از مصرف میوه‌های با شاخص گلیسمیک بالا، حبوبات، سبزیجات حاوی نشاسته، شکر و آرد اجتناب کنید.
* در روز‌های با کربوهیدرات متوسط به ازای هر پوند از وزن بدن ۰.۸-۱.۵ گرم کربوهیدرات مصرف کنید.
* در روز‌های با کربوهیدرات بالا به ازای هر پوند از وزن بدن ۲-۲.۵ گرم کربوهیدرات مصرف کنید.
* مصرف کالری‌ها روزانه باید ۲۰-۳۰% کل کالری مصرفی شما را تشکیل دهد.[ATTACHMENT NOT FOUND]
رژیم شماره هشت : رژیم (Carb Nite)
رژیم غذایی (Carb Nite) توسط جان کیفر در کتابش به نام (The Carb Nite Solution) معرفی‌ شد.این سیستم به شما اجازه میدهد در حالی‌ که چربی‌ سوزی می‌کنید بتوانید عضلات خود را نیز حفظ یا حتی عضله‌ سازی بیشتری نیز انجام دهید.محبوبیت این رژیم در دنیای فیتنس روز به روز در حال افزایش می‌باشد.
این رژیم را همه افراد میتوانند استفاده کنند حتی افراد چاقی که فقط یه گوشه ساکن نشسته‌ا‌ند هم میتوانند با گرفتن این رژیم در حالی‌ که عضلات خود را حفظ میکنند از وزن خود بکاهند.این رژیم با ایجاد تغییراتی‌ در سطح لپتین بدن این کار را انجام میدهد.
قوانین رژیم (Carb Nite) :
* شما در طول یک دوره ۱۰ روزه نباید بیشتر از ۳۰ گرم کربوهیدرات در روز مصرف کنید.
* در روز دهم بعد از ساعت ۵ بعداظهر هر چقدر که می‌خواهید کربوهیدرات مصرف کنید.دونات، پیتزا، بستنی و…
* بعد از این دوره کل هفته را دوباره با کربوهیدرات کم شروع می‌کنید و تنها فقط در یک شب از آخر هفته میتوانید هر آنچه که دوست دارید بخورید.
تفکر در رژیم غذایی مناسب
علاوه بر رژیم‌های غذایی ذکر شده در این مقاله شما میتوانید حداقل ۱۰ رژیم دیگر را نیز با جستجو پیدا کنید.هنگام انتخاب یک رژیم غذایی لطفا نکات زیر را در نظر داشته باشید.

* از رژیم‌هایی که شما را به گرسنگی کشیدن زیاد دعوت میکنند اجتناب کنید
اثرات جانبی فراوانی‌ در مورد رژیم‌هایی که بر پایه گرسنگی کشیدن بنا شده است وجود دارد.اولین و مهمترین اثرات مخرب این رژیم‌ها این است که شما بلافاصله بعد از اینکه دوره این رژیم‌ها را به پایان برسانید دوباره همان عادات قبلی‌ خود را از سر خواهید گرفت.به علاوه شما باید نقش تدافعی بدن در مبارزه با این حالت گرسنگی را نیز در نظر بگیرید.بعد از اینگونه رژیم‌ها بدن شما برای تصحیح اشتباهاتی که شما انجام دادید دست به کار میشود و به احتمال زیاد شما نه تنها وزن سابق خود را به دست خواهید آورد بلکه ممکن است که از قبل نیز بیشتر چاق شوید.
یکی‌ دیگر از اثرات جانبی مخرب این رژیم‌ها تخریب و تجزیه بافت‌های عضلانی شما می‌باشد.حتی اگر شما بتوانید با این رژیم‌ها وزن کم کنید ظاهر شما بسیار بد و نا معقول به نظر خواهد آمد.این نوع از تیپ بدنی چیزی نیست که خیلی‌ از ماها انتظار آن را داشته باشیم.

* اجتناب از رژیم‌های تازه مد شده و عجیب و غریب
تعریف و توضیح مفهوم اینگونه از رژیم‌ها بسیار سخت می‌باشد.اینگونه رژیم‌ها معمولا شما را وادار به کارهایی میکنند که اصلا منطقی‌ به نظر نمی‌رسند مثلا به شما میگویند که در طول هفته فقط سوپ کلم بخورید!!برخی‌ از این رژیم‌ها حتی دارای محدودیت‌های بسیار فراوان در مصرف پروتیین و چربی‌‌ها می‌باشد.

* رژیم خود را به عنوان یک سبک زندگی‌ جدید در نظر بگیرید
یک رژیم کاهش چربی‌ مناسب رژیمی‌ است که شما بتوانید به راحتی‌ آن را در زندگی‌ خود اجرا کنید و بتوانید حتی بعد از کاهش وزن نیز آنرا جز ثابت زندگی‌ خود قرار دهید و آن را ادامه دهید.برای مثال رژیم (Intermittent fasting) در نظر بگیرید.با این رژیم شما بعد از کاهش وزن نیز میتوانید همچنان از آن استفاده کنید و بدون هیچ مشکلی‌ وزن خود را حفظ کنید.
از طرفی‌ دیگر برخی‌ از رژیم‌های چربی‌ سوزی نظیر رژیم سوپ کلم که در بالا نیز گفتیم یک سبک جدید زندگی‌ نمی‌تواند باشد.در این رژیم‌ها شما بعد از کاهش وزن دوباره به همان نقطه شروع خود باز خواهید گشت و دیگر نمیدانید که از این به بعد چه باید مصرف کنید.

* تغذیه سالم، تغذیه سالم، تغذیه سالم
نکته اصلی‌ و اساسی‌ هر رژیم چربی‌ سوزی استفاده از مواد غذایی سالم، کامل و مغذی می‌باشد.میوه ها، سبزیجات، گوشت، غذاهای دریایی، آجیل‌ها و… همه این مواد غذایی کاملا طبیعی و سرشار از مواد مغذی هستند که باید بخش اعظمی از تغذیه شما را تشکیل دهند.تا زمانی‌ که میزان دریافت کالری شما تحت نظر باشد دریافت مواد غذایی نظیر فست فود‌ها اشکالی‌ ندارد


ادکون
Reply
#7
رژیم شماره شش : رژیم (Dukan )

[Image: zone-diet%20%5Bedcoan.ir%5D.jpg]

اصلیت این رژیم به فرانسه بر میگردد.رژیم (Dukan ) یک رژیم غنی از پروتیین می‌باشد که توسط دکتر پییر دانکن گسترش یافت.با وجود اینکه دانکن حدود ۳۰ سال وقت صرف بهبود و توسعه این رژیم غذایی کرد ولی‌ نتوانست توفیق چندانی به دست بیاورد تا اینکه او کتاب خود به نام (The Dukan Diet) منتشر نمود.فروش این کتاب در حال حاضر بیش از ۱۰ میلیون نسخه می‌باشد.رژیم (Dukan ) شامل چهار فاز می‌باشد به نام‌های فاز (attack ) و فاز (cruise ) و فاز (consolidation ) و فاز (stabilization ).در این رژیم همچنین لیست ۱۰۰ غذای مجاز نیز برای شما آورده شده است.

قوانین رژیم (Dukan ) :
* فاز (attack ) : شما در طول یک بازه زمانی‌ ۲-۷ روزه اجازه دارید که هر چقدر که می‌خواهید از ۷۲ غذای غنی از پروتیین مصرف کنید.انتظار میرود که در طول این فاز کاهش وزن مشاهده شود زیرا در این فاز شما از غذا‌های نا سالم و حاوی کربوهیدرات مصرف نخواهید کرد.
* فاز (cruise ) : در این فاز ۲۸ نوع از سبزیجات مورد تأیید به گزینه‌های شما اضافه خواهد شد.در این فاز انتظار میرود که در هر هفته ۲.۲ پوند کاهش وزن مشاهده شود.
* فاز (consolidation ) : مصرف میوه ها، نان، پنیر و غذا‌های حاوی نشاسته در این فاز کم کم به رژیم شما افزوده خواهد شد.
*فاز (stabilization ) : شما بر اساس برخی‌ قوانین خاص اجازه خواهید داشت که از هر نوع مواد غذایی استفاده کنید.

رژیم شماره هفت : مصرف دوره ای‌ کربوهیدرات ها

استفاده از این رژیم مدت هاست که در دنیای بدن سازی مورد استفاده قرار می‌گیرد.این سبک از تغذیه شامل استفاده چرخشی بین روز‌های با کربوهیدرات بالا، کربوهیدرات پایین و کربوهیدرات متوسط می‌باشد.در بسیاری از رژیم‌هایی که از این سبک استفاده میکنند میزان مصرف پروتیین و چربی‌ نیز هر روز بر اساس مصرف کربوهیدرات تنظیم میشود.پس بنابراین با مصرف چرخشی کربوهیدرات‌ها مصرف پروتیین و چربی‌‌ها نیز چرخشی میشود.
موارد زیر را به عنوان قانون نمی‌شود اسم برد بلکه چند توصیه هستند که در طراحی این سبک میتوانید از آنها استفاده کنید:
* برای مرد‌ها : سعی‌ کنید روزانه حداقل ۱۶۰-۱۸۰ گرم پروتیین دریافت کنید.
*برای زنان : سعی‌ کنید روزانه حداقل ۱۰۰-۱۲۰ گرم پروتیین دریافت کنید.
* در روز‌های با کربوهیدرات کم از مصرف میوه‌های با شاخص گلیسمیک بالا، حبوبات، سبزیجات حاوی نشاسته، شکر و آرد اجتناب کنید.
* در روز‌های با کربوهیدرات متوسط به ازای هر پوند از وزن بدن ۰.۸-۱.۵ گرم کربوهیدرات مصرف کنید.
* در روز‌های با کربوهیدرات بالا به ازای هر پوند از وزن بدن ۲-۲.۵ گرم کربوهیدرات مصرف کنید.
* مصرف کالری‌ها روزانه باید ۲۰-۳۰% کل کالری مصرفی شما را تشکیل دهد.[ATTACHMENT NOT FOUND]
رژیم شماره هشت : رژیم (Carb Nite)
رژیم غذایی (Carb Nite) توسط جان کیفر در کتابش به نام (The Carb Nite Solution) معرفی‌ شد.این سیستم به شما اجازه میدهد در حالی‌ که چربی‌ سوزی می‌کنید بتوانید عضلات خود را نیز حفظ یا حتی عضله‌ سازی بیشتری نیز انجام دهید.محبوبیت این رژیم در دنیای فیتنس روز به روز در حال افزایش می‌باشد.
این رژیم را همه افراد میتوانند استفاده کنند حتی افراد چاقی که فقط یه گوشه ساکن نشسته‌ا‌ند هم میتوانند با گرفتن این رژیم در حالی‌ که عضلات خود را حفظ میکنند از وزن خود بکاهند.این رژیم با ایجاد تغییراتی‌ در سطح لپتین بدن این کار را انجام میدهد.
قوانین رژیم (Carb Nite) :
* شما در طول یک دوره ۱۰ روزه نباید بیشتر از ۳۰ گرم کربوهیدرات در روز مصرف کنید.
* در روز دهم بعد از ساعت ۵ بعداظهر هر چقدر که می‌خواهید کربوهیدرات مصرف کنید.دونات، پیتزا، بستنی و…
* بعد از این دوره کل هفته را دوباره با کربوهیدرات کم شروع می‌کنید و تنها فقط در یک شب از آخر هفته میتوانید هر آنچه که دوست دارید بخورید.
تفکر در رژیم غذایی مناسب
علاوه بر رژیم‌های غذایی ذکر شده در این مقاله شما میتوانید حداقل ۱۰ رژیم دیگر را نیز با جستجو پیدا کنید.هنگام انتخاب یک رژیم غذایی لطفا نکات زیر را در نظر داشته باشید.

* از رژیم‌هایی که شما را به گرسنگی کشیدن زیاد دعوت میکنند اجتناب کنید
اثرات جانبی فراوانی‌ در مورد رژیم‌هایی که بر پایه گرسنگی کشیدن بنا شده است وجود دارد.اولین و مهمترین اثرات مخرب این رژیم‌ها این است که شما بلافاصله بعد از اینکه دوره این رژیم‌ها را به پایان برسانید دوباره همان عادات قبلی‌ خود را از سر خواهید گرفت.به علاوه شما باید نقش تدافعی بدن در مبارزه با این حالت گرسنگی را نیز در نظر بگیرید.بعد از اینگونه رژیم‌ها بدن شما برای تصحیح اشتباهاتی که شما انجام دادید دست به کار میشود و به احتمال زیاد شما نه تنها وزن سابق خود را به دست خواهید آورد بلکه ممکن است که از قبل نیز بیشتر چاق شوید.
یکی‌ دیگر از اثرات جانبی مخرب این رژیم‌ها تخریب و تجزیه بافت‌های عضلانی شما می‌باشد.حتی اگر شما بتوانید با این رژیم‌ها وزن کم کنید ظاهر شما بسیار بد و نا معقول به نظر خواهد آمد.این نوع از تیپ بدنی چیزی نیست که خیلی‌ از ماها انتظار آن را داشته باشیم.

* اجتناب از رژیم‌های تازه مد شده و عجیب و غریب
تعریف و توضیح مفهوم اینگونه از رژیم‌ها بسیار سخت می‌باشد.اینگونه رژیم‌ها معمولا شما را وادار به کارهایی میکنند که اصلا منطقی‌ به نظر نمی‌رسند مثلا به شما میگویند که در طول هفته فقط سوپ کلم بخورید!!برخی‌ از این رژیم‌ها حتی دارای محدودیت‌های بسیار فراوان در مصرف پروتیین و چربی‌‌ها می‌باشد.

* رژیم خود را به عنوان یک سبک زندگی‌ جدید در نظر بگیرید
یک رژیم کاهش چربی‌ مناسب رژیمی‌ است که شما بتوانید به راحتی‌ آن را در زندگی‌ خود اجرا کنید و بتوانید حتی بعد از کاهش وزن نیز آنرا جز ثابت زندگی‌ خود قرار دهید و آن را ادامه دهید.برای مثال رژیم (Intermittent fasting) در نظر بگیرید.با این رژیم شما بعد از کاهش وزن نیز میتوانید همچنان از آن استفاده کنید و بدون هیچ مشکلی‌ وزن خود را حفظ کنید.
از طرفی‌ دیگر برخی‌ از رژیم‌های چربی‌ سوزی نظیر رژیم سوپ کلم که در بالا نیز گفتیم یک سبک جدید زندگی‌ نمی‌تواند باشد.در این رژیم‌ها شما بعد از کاهش وزن دوباره به همان نقطه شروع خود باز خواهید گشت و دیگر نمیدانید که از این به بعد چه باید مصرف کنید.

* تغذیه سالم، تغذیه سالم، تغذیه سالم
نکته اصلی‌ و اساسی‌ هر رژیم چربی‌ سوزی استفاده از مواد غذایی سالم، کامل و مغذی می‌باشد.میوه ها، سبزیجات، گوشت، غذاهای دریایی، آجیل‌ها و… همه این مواد غذایی کاملا طبیعی و سرشار از مواد مغذی هستند که باید بخش اعظمی از تغذیه شما را تشکیل دهند.تا زمانی‌ که میزان دریافت کالری شما تحت نظر باشد دریافت مواد غذایی نظیر فست فود‌ها اشکالی‌ ندارد


ادکون
Reply
#8
رژیم شماره شش : رژیم (Dukan )

[Image: zone-diet%20%5Bedcoan.ir%5D.jpg]

اصلیت این رژیم به فرانسه بر میگردد.رژیم (Dukan ) یک رژیم غنی از پروتیین می‌باشد که توسط دکتر پییر دانکن گسترش یافت.با وجود اینکه دانکن حدود ۳۰ سال وقت صرف بهبود و توسعه این رژیم غذایی کرد ولی‌ نتوانست توفیق چندانی به دست بیاورد تا اینکه او کتاب خود به نام (The Dukan Diet) منتشر نمود.فروش این کتاب در حال حاضر بیش از ۱۰ میلیون نسخه می‌باشد.رژیم (Dukan ) شامل چهار فاز می‌باشد به نام‌های فاز (attack ) و فاز (cruise ) و فاز (consolidation ) و فاز (stabilization ).در این رژیم همچنین لیست ۱۰۰ غذای مجاز نیز برای شما آورده شده است.

قوانین رژیم (Dukan ) :
* فاز (attack ) : شما در طول یک بازه زمانی‌ ۲-۷ روزه اجازه دارید که هر چقدر که می‌خواهید از ۷۲ غذای غنی از پروتیین مصرف کنید.انتظار میرود که در طول این فاز کاهش وزن مشاهده شود زیرا در این فاز شما از غذا‌های نا سالم و حاوی کربوهیدرات مصرف نخواهید کرد.
* فاز (cruise ) : در این فاز ۲۸ نوع از سبزیجات مورد تأیید به گزینه‌های شما اضافه خواهد شد.در این فاز انتظار میرود که در هر هفته ۲.۲ پوند کاهش وزن مشاهده شود.
* فاز (consolidation ) : مصرف میوه ها، نان، پنیر و غذا‌های حاوی نشاسته در این فاز کم کم به رژیم شما افزوده خواهد شد.
*فاز (stabilization ) : شما بر اساس برخی‌ قوانین خاص اجازه خواهید داشت که از هر نوع مواد غذایی استفاده کنید.

رژیم شماره هفت : مصرف دوره ای‌ کربوهیدرات ها

استفاده از این رژیم مدت هاست که در دنیای بدن سازی مورد استفاده قرار می‌گیرد.این سبک از تغذیه شامل استفاده چرخشی بین روز‌های با کربوهیدرات بالا، کربوهیدرات پایین و کربوهیدرات متوسط می‌باشد.در بسیاری از رژیم‌هایی که از این سبک استفاده میکنند میزان مصرف پروتیین و چربی‌ نیز هر روز بر اساس مصرف کربوهیدرات تنظیم میشود.پس بنابراین با مصرف چرخشی کربوهیدرات‌ها مصرف پروتیین و چربی‌‌ها نیز چرخشی میشود.
موارد زیر را به عنوان قانون نمی‌شود اسم برد بلکه چند توصیه هستند که در طراحی این سبک میتوانید از آنها استفاده کنید:
* برای مرد‌ها : سعی‌ کنید روزانه حداقل ۱۶۰-۱۸۰ گرم پروتیین دریافت کنید.
*برای زنان : سعی‌ کنید روزانه حداقل ۱۰۰-۱۲۰ گرم پروتیین دریافت کنید.
* در روز‌های با کربوهیدرات کم از مصرف میوه‌های با شاخص گلیسمیک بالا، حبوبات، سبزیجات حاوی نشاسته، شکر و آرد اجتناب کنید.
* در روز‌های با کربوهیدرات متوسط به ازای هر پوند از وزن بدن ۰.۸-۱.۵ گرم کربوهیدرات مصرف کنید.
* در روز‌های با کربوهیدرات بالا به ازای هر پوند از وزن بدن ۲-۲.۵ گرم کربوهیدرات مصرف کنید.
* مصرف کالری‌ها روزانه باید ۲۰-۳۰% کل کالری مصرفی شما را تشکیل دهد.[ATTACHMENT NOT FOUND]
رژیم شماره هشت : رژیم (Carb Nite)
رژیم غذایی (Carb Nite) توسط جان کیفر در کتابش به نام (The Carb Nite Solution) معرفی‌ شد.این سیستم به شما اجازه میدهد در حالی‌ که چربی‌ سوزی می‌کنید بتوانید عضلات خود را نیز حفظ یا حتی عضله‌ سازی بیشتری نیز انجام دهید.محبوبیت این رژیم در دنیای فیتنس روز به روز در حال افزایش می‌باشد.
این رژیم را همه افراد میتوانند استفاده کنند حتی افراد چاقی که فقط یه گوشه ساکن نشسته‌ا‌ند هم میتوانند با گرفتن این رژیم در حالی‌ که عضلات خود را حفظ میکنند از وزن خود بکاهند.این رژیم با ایجاد تغییراتی‌ در سطح لپتین بدن این کار را انجام میدهد.
قوانین رژیم (Carb Nite) :
* شما در طول یک دوره ۱۰ روزه نباید بیشتر از ۳۰ گرم کربوهیدرات در روز مصرف کنید.
* در روز دهم بعد از ساعت ۵ بعداظهر هر چقدر که می‌خواهید کربوهیدرات مصرف کنید.دونات، پیتزا، بستنی و…
* بعد از این دوره کل هفته را دوباره با کربوهیدرات کم شروع می‌کنید و تنها فقط در یک شب از آخر هفته میتوانید هر آنچه که دوست دارید بخورید.
تفکر در رژیم غذایی مناسب
علاوه بر رژیم‌های غذایی ذکر شده در این مقاله شما میتوانید حداقل ۱۰ رژیم دیگر را نیز با جستجو پیدا کنید.هنگام انتخاب یک رژیم غذایی لطفا نکات زیر را در نظر داشته باشید.

* از رژیم‌هایی که شما را به گرسنگی کشیدن زیاد دعوت میکنند اجتناب کنید
اثرات جانبی فراوانی‌ در مورد رژیم‌هایی که بر پایه گرسنگی کشیدن بنا شده است وجود دارد.اولین و مهمترین اثرات مخرب این رژیم‌ها این است که شما بلافاصله بعد از اینکه دوره این رژیم‌ها را به پایان برسانید دوباره همان عادات قبلی‌ خود را از سر خواهید گرفت.به علاوه شما باید نقش تدافعی بدن در مبارزه با این حالت گرسنگی را نیز در نظر بگیرید.بعد از اینگونه رژیم‌ها بدن شما برای تصحیح اشتباهاتی که شما انجام دادید دست به کار میشود و به احتمال زیاد شما نه تنها وزن سابق خود را به دست خواهید آورد بلکه ممکن است که از قبل نیز بیشتر چاق شوید.
یکی‌ دیگر از اثرات جانبی مخرب این رژیم‌ها تخریب و تجزیه بافت‌های عضلانی شما می‌باشد.حتی اگر شما بتوانید با این رژیم‌ها وزن کم کنید ظاهر شما بسیار بد و نا معقول به نظر خواهد آمد.این نوع از تیپ بدنی چیزی نیست که خیلی‌ از ماها انتظار آن را داشته باشیم.

* اجتناب از رژیم‌های تازه مد شده و عجیب و غریب
تعریف و توضیح مفهوم اینگونه از رژیم‌ها بسیار سخت می‌باشد.اینگونه رژیم‌ها معمولا شما را وادار به کارهایی میکنند که اصلا منطقی‌ به نظر نمی‌رسند مثلا به شما میگویند که در طول هفته فقط سوپ کلم بخورید!!برخی‌ از این رژیم‌ها حتی دارای محدودیت‌های بسیار فراوان در مصرف پروتیین و چربی‌‌ها می‌باشد.

* رژیم خود را به عنوان یک سبک زندگی‌ جدید در نظر بگیرید
یک رژیم کاهش چربی‌ مناسب رژیمی‌ است که شما بتوانید به راحتی‌ آن را در زندگی‌ خود اجرا کنید و بتوانید حتی بعد از کاهش وزن نیز آنرا جز ثابت زندگی‌ خود قرار دهید و آن را ادامه دهید.برای مثال رژیم (Intermittent fasting) در نظر بگیرید.با این رژیم شما بعد از کاهش وزن نیز میتوانید همچنان از آن استفاده کنید و بدون هیچ مشکلی‌ وزن خود را حفظ کنید.
از طرفی‌ دیگر برخی‌ از رژیم‌های چربی‌ سوزی نظیر رژیم سوپ کلم که در بالا نیز گفتیم یک سبک جدید زندگی‌ نمی‌تواند باشد.در این رژیم‌ها شما بعد از کاهش وزن دوباره به همان نقطه شروع خود باز خواهید گشت و دیگر نمیدانید که از این به بعد چه باید مصرف کنید.

* تغذیه سالم، تغذیه سالم، تغذیه سالم
نکته اصلی‌ و اساسی‌ هر رژیم چربی‌ سوزی استفاده از مواد غذایی سالم، کامل و مغذی می‌باشد.میوه ها، سبزیجات، گوشت، غذاهای دریایی، آجیل‌ها و… همه این مواد غذایی کاملا طبیعی و سرشار از مواد مغذی هستند که باید بخش اعظمی از تغذیه شما را تشکیل دهند.تا زمانی‌ که میزان دریافت کالری شما تحت نظر باشد دریافت مواد غذایی نظیر فست فود‌ها اشکالی‌ ندارد


ادکون
Reply


Possibly Related Threads...
Thread Author Replies Views Last Post
  سفیده تخم مرغ یا تخم مرغ کامل WRESTLER 0 409 03-09-2016, 02:59 PM
Last Post: WRESTLER
  غذاهای چربی ساز و چربی سوز Lady Empire 1 422 12-13-2014, 11:49 PM
Last Post: 1364648
  رژیم غذایی مدیترانه ای بهترین راه مقابله با چاقی مفرط amirho3ein 0 296 11-23-2014, 01:51 PM
Last Post: amirho3ein
  پروتئین بالا در رژیم غذایی در کاهش وزن موثر است sky2464 0 381 04-03-2014, 12:11 AM
Last Post: sky2464
  رژیم غذایی مرد اول پرورش اندام جهان - Phil Heath Azooz 25 3,174 07-22-2013, 01:15 AM
Last Post: Amir Jafary
  راهنمای غذایی برای آنهایی که می خواهند عضلاتی نمونه بسازند !! Majid 0 421 06-29-2013, 12:04 PM
Last Post: Majid
  تعطیلات عید و رژیم غذایی Lady Empire 1 410 03-29-2013, 12:46 AM
Last Post: kasra_f
  ۵ ماده غذایی برای رفع چربی‌های شکم!؟ Lady Empire 0 307 03-28-2013, 11:16 PM
Last Post: Lady EmpireUsers browsing this thread: 1 Guest(s)