Thread Rating:
  • 2 Vote(s) - 4 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
فراورده های لبنی وتاثیردرترشح تستوسترون
من در فنلاند زندگی می کنم. فنلاند کشوری با نرخ 2برابر بیشتر از میانگین جهانی مصرف فراورده های لبنی است .و من مقدار زیادی از شیر به صورت روزانه زندگی نوشیده ام، تا کنون که بدون حتی سوال در مورد هر یک از خواص و تاثیرات ان از خود بپرسم.

چند ماه پیش شروع کردم به فکر در مورد اثر شیر بر میزان تستوسترون بدن.که همه آن را از یک سینه گاو ماده می آید، استروژن در پستانداران بسیار بالاست.

خارج از این که ما طرفدار تستوسترون هستیم و از همه درشت مغذی ها، مواد معدنی و ویتامین ها برای افزایش ان استفاده میکنیم .پس ایا محصولات لبنی می توانند در واقع باعث کاهش تستوسترون بشوند ؟

گاو برای بیش از 300 روز در سال بار دار نگه داشته میشود(چون اینجوری بیشتر شیر تولید میکنه)، و بسیاری از شیر ان در بازار می آید مشکل این است که مقدار هورمون های جنسی زنانه (استروژن) در پروسه افزایش شیر زمانی که گاو باردار برای مدت زمان طولانی نگه داشته شود میباشد. با توجه به یک دسته از محققان مغولی، شیر یک گاو در مراحل آخر بارداری مینواند حاوی استروژن تا 33 برابر بیشتر از یک گاو غیر ابستن باشد باشد.

تقریبا 60 هورمون مختلف را می توان از شیر گاو یافت (از جمله استروژن های مختلف و متابولیت های آن )، و با توجه به شناسایی این مطالعه ، نوشیدن شیر گاو باردار می تواند به یک حساب سرسام آور 60-70٪ افزایش از قرار گرفتن در معرض استروژن درون بدن ماست.و این خبر خوبی نیست برای همه .

این نتیجه چقدر در استروژن و تستوسترون [B]سطح بدن تاثیر می گذارد؟[/B]

با تو جه به مطالعه ای که د سال 2012 منتشر شد، شیر حاوی مقادیر بالایی از استروژن و متابولیت های آن، با این حال آنها تقریبا به طور کامل توسط کبد و دستگاه گوارش غیرفعال می شود. و این خبر خوبیست نه؟

خوب نه به این سرعت. با توجه به مطالعه ژاپنی ها ، نوشیدن شیر گاو نتیجه در افزایش سطح استروژن و پروژسترون سرم، که باعث سرکوب ترشح GnRH از مغز و در نتیجه ترشح تستوسترون در طول یک دوره مطالعه 21 روزه کاهش می یابد.
این به احتمال زیاد توسط تفاوت در تولید شیر بین کشورها ایجاد می شود، در مغولستان گاو برای مدت زمان بسیار کوتاه در طول دوره شیردهی باردار نگه داشته شود.

اما باید توجه کرد که شیر گاو برای اسپرم مفید است و تحقیقات اثرات بسیار مفیدی از تاثیر شیر گاو بر اسپرم حاکی بود
  • ، مردان از لحاظ جسمی فعال شیر پر چرب نوشیدند و کیفیت اسپرم کلی خود را به طور قابل توجهی کاهش دادند
  • مصرف کم چرب و بدون چربی شیر را افزایش حجم اسپرم و تحرک اسپرم را به نتیجه داد.

علت این اتفاق این است از آنجا که هورمون اگزوژن در شیر محلول در چربی هستند، و شیر پر چرب بیشر نسبت به شیر کم چرب دارای این ماده است.

ترجمه assad
Reply
اسد جان خيلي بهتر شد اما بازم كار داره مخصوصا اخراش

Sent from my iPhone using Tapatalk
Reply

Possibly Related Threads...
Thread Author Replies Views Last Post
  5 خوراکی غیر لبنی که سرشار از کلسیم هستند Lady Empire 0 294 06-22-2013, 08:19 PM
Last Post: Lady Empire

Users browsing this thread: 1 Guest(s)