Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 2 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تاپیک جامع آموزش زبان
خب الان که دانشجوی زبان هستم یک سری اطلاعات کلی درباره یادگیری زبان فهمیدم که خب بدم نمیاد با شما در میون بزارم
هرکی سوالی داره در خدمتم، البته درباره شیوه های یادگیری...سوال ترجمه نکنید!
Reply
شاید وقتی از یک فردی که مدت زیادی هست که کلاس زبان میره، سطح زبانش رو بپرسید در جواب میگه: ترم 25 یا ...
این افراد فکر می کنند تعداد ترم هایی که رفتند سطح زبانی شون رو مشخص میکنه، ولی کاملا در اشتباه هستند.

CEFR یا مرجع اروپایی مشترک یک معیار سنجش سطح زبان است که در تمام دنیا شناخته شده هست، اگر هرجای دنیا برید با گفتن سطح CEFR خود متوجه توانایی شما می شوند.
در جلد پشت تمامی کتب آموزشی زبان این معیار درج شده که متوجه بشید با سطح شما هماهنگ هست یا خیر، حالا به تصویر زیر نگاه کنید.

[Image: rpsuqfwba5o2gra2ofpb.png]

همانطور که می بینید 6 سطح وجود دارد، A1 و A2 سطوح پایه، B1 و B2 سطوح متوسطه و C1 و C2 سطوح پیشرفته هستند، مثلا اگر سطح شما C1 باشه در آزمون آیلتس نمرای بین 7 تا 8 کسب می کنید.
حالا برای آشنایی کامل با این مرجع لطفا لینک زیر رو ببینید:
http://www.languageties.com/fa/article/cefr
Reply
بسیار عالی،همون اطلاعات کلی رو کمی اینجا توضیح بدی ممنون میشم.من یه مشکلی که دارم تو این چند وقتی که کلاس میرم از لحاظ Speaking به شدت احساس ضعف میکنم که اونم میدونم بیشتر بخاطر محیطه زندگیه که کلا فارسی صحب میشه نهایت مکالمه انگلیسی من محدود میشه به 3-4 ساعت کلاس تو هفته. حالا باز اگه پیشنهادی واسه تقویتش داری بگو؟
Reply
هادی مگه تو رشته ت سینما وهنر یا همچین چیزی نبود؟؟عوض کردی؟
جهت دفع اسپم اینم بپرسم
برای کسی که وقت کلاس رفتن نداره چه خوداموزی هست که روزی یک ساعت براش وقت بذاره وبه مرور اروم جلوبره؟
عاقلان نقطه پرگار وجودند
عشق داند که در این دایره سرگردانند
Reply
WRESTLER, post: 112711, member: 769 Wrote:بسیار عالی،همون اطلاعات کلی رو کمی اینجا توضیح بدی ممنون میشم.من یه مشکلی که دارم تو این چند وقتی که کلاس میرم از لحاظ Speaking به شدت احساس ضعف میکنم که اونم میدونم بیشتر بخاطر محیطه زندگیه که کلا فارسی صحب میشه نهایت مکالمه انگلیسی من محدود میشه به 3-4 ساعت کلاس تو هفته. حالا باز اگه پیشنهادی واسه تقویتش داری بگو؟
شما احتمالا از تکنیک Listen & Repeat استفاده می کنید، من به شما Listen & Answer رو پیشنهاد می کنم.
سعی کنید Self-Talking داشته باشید، حتی شده اشتباه ولی به انگلیسی صحبت کنید.
شما چه سطحی هستید؟
Reply
Soltan456, post: 112712, member: 287 Wrote:هادی مگه تو رشته ت سینما وهنر یا همچین چیزی نبود؟؟عوض کردی؟
جهت دفع اسپم اینم بپرسم
برای کسی که وقت کلاس رفتن نداره چه خوداموزی هست که روزی یک ساعت براش وقت بذاره وبه مرور اروم جلوبره؟
بله، کارشناسی زبان می خونم.
حسین جان این مجموعه رو اگر 6 ماه مرتب جلو بری قول میدم زبانت به سطح خیلی خوبی برسه...
اسم این مجموعه Effortless English است که 7 قانون برای یادگیری زبان داره، تمام توضیحات به همراه پی دی اف راهنما در لینک مربوطه هست.

لینک دانلود مجموعه Effortless English
Reply
من طبق همون جدوله B1 هستم
Reply
WRESTLER, post: 112715, member: 769 Wrote:من طبق همون جدوله B1 هستم
یکی از مواردی که میتونه خیلی بهت کمک کنه خواندن هست، میتونی با داستان کوتاه شروع کنی. بهتره داستان های سطح 4 رو بخونی.
دلیلش اینه تو با دیدن کلمات در قالب متن با ساختار و کاربرد کلمه هم آشنا میشی و اون کلمه یا عبارت وارد حافظه ناخودآگاه تو میشه.

این دو داستان رو امتحان کن

داستان اول

داستان دوم
Reply
جناب شیبانی این مجموعه ای ک معرفی کردی برای یادگیری زبان در چه سطحیه؟ ب درد من ک مبتدیم و زبانم در حد کتابای درسی دبیرستان و دانشگاه هست میخورن؟؟؟ بعد تمرکزش روی قواعد؟؟؟ اصلا لغت داره؟ ممنون
Reply
بله مجموعه مناسبی هست مشکلی نداره از اول شروع کنید
Reply
جناب شیبانی ممنون بابت تاپیک اون فایل فقط pdf رو بگیریم کافیه.کدوماشو دانلود کنیم
Reply
داخل پی دی اف نحوه استفاده گفته شده لینک دانلود تمام مجموعه ها هم هست
Reply

Users browsing this thread: 1 Guest(s)