Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
رژیم در دوره حجم
#37
HO3EIN, post: 53585, member: 101 Wrote:سل تک از بهترنی کراتینایی موجوده اون مقدار کربوام داره حساب شدس الکی که نیومدن تولید کنن

دیروز رفیقم یه پمپ گرفت از 17 گرمش11گرم کربو بود اما خیلی عالی جواب داد من خودم گفتم بهش این چیز خوبی نیست بعدش نطرم عوض شد کلا بعضی مکملا فرمول خاصی دارن پروفیلشون ضعیف اما کارایی دارن
خب برای من که اندومورفم این مقدار کربو هیچ کاربردی نداره
Reply
#38
صبح که بیدار شدی : 2عدد خرما یا یک عددموز متوسط + 2لیوان شیر
صبحانه : 30گرم پنیر+4 کف دست نانسسبوسدار یا نان سنگک+یک عدد خرما+2عدد گردو+2قاشق کره بادم زمینی
میان وعده بین بحانه و ناهار : یک کاسهعدسی یا لوبیا یا ماکارونی گوشت که ماکارونیش سبوسدار باشه بهتره + قرص مولتی ویتامین+بادوم زمینی
ناهار : برنج یک کفگیر کته + خورشت+ ماست و سبزیجات
قبل از باشگاه : سیب زمینی+2عدد سفیده+یکعدد خیار و گوجه + ویتامین ث
بعد از تمرین : 5عدد سفیده + سیب زمینی+2عدد خرما
شام : سبزیجات + غذای منزل 1کفگیر برنج+
قبل خواب یک لیوان شیر+3عدد ساقه طلائی+یک عدد زینک
دیگه
توهروعده سعی میکنم سیبزیجات بخورم
میوه روزی 3عدد
وزنم72
قد:182
سن:19
هدف افزایش حجم
1مدت کارنکردم میخوام یکم اماده بشم
آنجا که چشمان مشتاقی برای انسانی اشک می ریزد،


زندگی به رنج کشیدنش می ارزد.
دکترشریعتی
Reply
#39
البته درکنارش هرچیزمفیدی ببینم میخورم
مثل کلم.کاهور.گوجه
چای سبز
بادوم
مویز
آنجا که چشمان مشتاقی برای انسانی اشک می ریزد،


زندگی به رنج کشیدنش می ارزد.
دکترشریعتی
Reply
#40
با رژیم غذایی صحیح و درست بیشترین حجم عضلات رو داشته باشید

- اولین رژیم غذایی برای جبران انرژی را طی نیم ساعت پس از وزنه زدن شروع کنید.
- هر چه زودتر پروتئین مصرف کنید. 20-10 گرم پروتئین با کیفیت‌، همانند پروتئینی که در وعده های غذایی پیش از ورزش توصیه شده است مصرف کنید.
- هرچه زودتر کربوهیدرات مصرف کنید. مصرف کربوهیدرات به میزان یک گرم به ازای هرکیلوگرم وزن بدن برای شروع مناسب است. مصرف کربوهیدرات باید متناسب با شدت و طول مدت تمرینات شما باشد و اینکه آیا تمرینات هوازی در این جلسه داشته اید یا نه.
کربوهیدرات را درست مصرف کنید :
مقدار کربوهیدرات مصرفی خود را بسته به وزن خود و انرژی‌ای که در تمرینات یا مسابقات مصرف می‌کنید افزایش یا کاهش دهید. همچنین مصرف کربوهیدرات را با اینکه هرچند وقت یکبار تمرینات شدید انجام می‌دهید تنظیم کنید. مثلا اگر یک جلسه یک ساعته ترکیبی شامل وزنه زدن و تمرین قلبی عروقی با شدت متوسط تا شدید، در روز حداقل به 5 گرم کربوهیدرات به ازای هر کیلوگرم وزن بدن نیاز دارید.
در اینجا میزان نیاز به کربوهیدرات تخمین زده شده است. با افزایش شدت تمرینات باید مقدار کربوهیدرات مصرفی را افزایش دهید. فقط در روزهایی که ورزش سبک انجام می‌دهید اعداد کمتر را در نظر بگیرید و در روزهایی که تمرینات شما شدیدتر است و تمرینات قلبی و وزنه زدن انجام می‌دهید اعداد بیشتر را منظور کنید. و نیز توجه داشته باشید که این اعداد تخمینی هستند.
فعالیت کم، 4-3 گرم به ازای هر کیلوگرم وزن بدن در روز.
60-30 دقیقه ورزش در روز‌، 6-4 گرم به ازای هر کیلوگرم وزن بدن در روز.
90-60 دقیقه ورزش در روز‌، 7-5 گرم به ازای هر کیلوگرم وزن بدن در روز.
120 دقیقه یا بیشتر ورزش در روز‌، 9-6 گرم به ازای هر کیلوگرم وزن بدن در روز.
اگر بیشتر از یک جلسه در روز ورزش می‌کنید‌، وعده‌ی غذایی پس از ورزش برای هر ساعت باید تکرار شود. این کار برای اینکه برای جلسه ی بعدی انرژی کافی داشته باشید مهم است.
پروتئین را درست مصرف کنید:
برای ساختن عضلات‌، پروش اندام و بدنسازی نیاز به مصرف بسیار زیاد پروتئین ندارید. سعی نکنید بیش از 1 گرم به ازای هر کیلوگرم وزن بدن در روز پروتئین مصرف کنید. ممکن است این مقدار بیشتر از نیاز شما باشد اما به بیش از این مقدار احتیاج ندارید.
تعادل را رعایت کنید :
برای اینکه بتوانید فعالیت کنید‌، باید غذای کافی و متعادل مصرف کنید. کربوهیدرات کم موجب می‌شود‌، ذخیره گلوکز عضلات کاهش پیدا کند و جایگزینی آن نیز مشکل است. عده ای اعتقاد دارند که کربوهیدرات چاق کننده است اما همه چیز چاق کننده است پس آیا نباید چیزی بخورید؟ برای اینکه چاق نشوید می‌توانید کربوهیدراتهای تصفیه شده که سریع جذب می‌شوند را مصرف نکنید. مثلا از مصرف آرد‌، شکر‌، شیرینیها و کربوهیدراتهای فرآوری شده خودداری کنید.
منبع:سیمرغ
Reply
#41
4 روش برای افزایش وزن
وقتی تصمیم میگیرید که وزنتان را افزایش دهید، اولین واکنشتان شاید این باشد که سر وقت غذاهای ناسالم که سرشار از کالری هستند بروید، مانند انواع دسر یا پیتزا. اما غذاهایی که حاوی شکر تصفیه شده و چربی هستند، می‌توانند شما را در معرض ابتلا به فشار خون بالا، و نارسایی‌های قلبی قرار دهند.

افزایش وزن سالم، چیزی فراتر از افزایش مقدار غذاهایی است که معمولا در روز می‌خورید. پیشنهاد می‌کنیم که از این برنامه‌ی غذایی که پر از مواد غذایی سالم است و برای افزایش وزن ۱ کیلوگرم در هفته طراحی شده پیروی کنید. اما یادتان باشد که همیشه پیش از شروع هر برنامه‌ی غذایی جدیدی، با پزشکتان در آن مورد مشورت کنید.

افزایش کالری

افزایش مصرف انرژی غذایی از ۷۵۰ تا ۱۰۰۰ کالری در روز، کمک خواهد کرد تا حدود یک کیلوگرم در هفته وزنتان زیاد شود. اما غذاهایی با چربی و قند زیاد که ممکن است بر سلامت شما تاثیر منفی داشته باشند و امکان ابتلا به بیماری‌های قلبی را در شما افزایش دهند را انتخاب نکنید. با این وجود پیشنهاد می‌کنیم که همیشه برنامه‌ی غذایی خود را با دکترتان چک کنید. برای زیر نظر گرفتن انرژی غذاهایی که می‌خورید، می‌توانید از انواع ابزارهای آنلاین برای محاسبه یا ثبت مواد غذایی مصرفی‌تان استفاده کنید.

غذاهای طبیعی

یک رژیم غذایی که حاوی مواد غذایی به حالت طبیعی‌شان است، می‌تواند بدون اینکه شما را در معرض ابتلا به بیماری‌های قلبی قرار دهد، به افزایش وزنتان کمک کند. غذاهایی همچون محصولات لبنی کم چرب، غلات کامل، چربی‌های اشباع نشده، گوشت بدون چربی، مرغ، ماهی، تخم مرغ، سبزیجات و میوه‌ها. میوه‌ها و سبزیجات یخ زده هم به شرط اینکه از پیش ادویه زده نباشند یا شیرین نشده باشند، قابل استفاده هستند.

وعده‌های کوچک

داشتن وعده‌های غذایی کوچک و مستمر باعث خواهد شد تا سطح انرژی‌تان افزایش پیدا کند، و یک منبع ثابتی برای تغذیه‌ی بدنتان فراهم می‌آورد. هر سه چهار ساعت یکبار، یک وعده‌ی کوچک میل کنید تا مصرف کالری روزانه‌تان افزایش یابد و باعث زیاد شدن وزنتان شود. در هر وعده‌ی غذایی هم کربوهیدرات داشته باشید و هم پروتئین. بعنوان مثال، بین ۱۵۰ تا ۲۰۰ گرم مرغ گریل شده، ۱ فنجان برنج، و به اندازه‌ی یک فنجان مارچوبه.

غذاهای فراوری شده

غذاهای از پیش آماده شده یا فراوری شده، دارای مقادیر زیادی مواد نگهدارنده‌ی شیمیایی، شیرین کننده‌های مصنوعی، سدیم، شکر تصفیه شده، و یا چربی هستند. پیشنهاد می‌کنیم افرادی که می‌خواهند وزنشان را افزایش دهند، مخصوصا خانم‌هایی که در دوران بارداری هستند، از غذاهای بدون ارزش غذایی دوری کنند. ممکن است غذاهای فراوری شده در نگاه اول به نظرتان مناسب بیایند، اما آنها کمترین ارزش غذایی را دارند! پس غذاهایی همچون گوشت‌هایی که از پیش خوابانده شده‌اند، غذاهای یخ زده، نیم پز، چیپس‌ها و غذاهای دیگر این چنینی را در رژیم غذایی خود کم کنید.

ماهنامه اندام زیبا
Reply
#42
این که برنامه غذایی نیست تبلیغ نیترو تک
ولی نیترو ها بش به یه اسکوپ خیلی روال
Reply


Possibly Related Threads...
Thread Author Replies Views Last Post
  رژیم در دوره کات و چربیسوزی AmirK 202 22,752 01-13-2016, 08:55 PM
Last Post: Iced Earth
  بررسی رژیم لاغری جدیدی به نام رژیم 5:2 Lady Empire 1 554 12-22-2014, 08:35 PM
Last Post: Bahram
  رژیم آبمیوه، رژیم لاغری افراد مشهور Lady Empire 0 394 12-02-2014, 01:28 PM
Last Post: Lady EmpireUsers browsing this thread: 1 Guest(s)