Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تاثیر مکمل های بدنسازی برای افراد مبتدی
تاثیر مکمل های بدنسازی برای افراد مبتدی

افراد مبتدی به خاطرتمرینات سبکی که دارند نیازبدنشان به پروتئین و ویتامین ها خیلی خیلی کمترازافراد حرفه ای می باشد.
اشتباهی که افراد مبتدی در ورزش بدنسازی انجام می دهند این است که ازمکمل های بدنسازی استفاده می کنند. مکمل هایی مخصوص افراد حرفه ای می باشد. این افراد ازهمان ابتدای ورزش بدنسازی ازمکمل های بدنسازی استفاده می کنند و به یکباره پروتئین و انرژی زیادی را وارد بدن می کنند و عضلات به مرور به این حجم ازانرژی عادت می کنند و به مرور پیشرفت این افراد کمتر و کمترخواهد خواهد شد.
بنابراین افراد مبتدی حتمأ توجه کنند که تا وقتی که به سطح متوسط و حرفه ای می رسند نیازی به هیچ مکمل بدنسازی نخواهند داشت و استفاده ازیک رژیم غذایی متعادل با پروتئین متوسط نیازعضلات شما را برطرف خواهد کرد.
پروتئین مورد نیازهر بدنساز براساس وزن و سطح ورزش و نوع برنامه تمرینی فرد بدنسازتعیین خواهد شد.
[URL="http://badansazionline.com/"]بدنسازی[/URL]
Reply
منبع این مطلب کی بوده؟لطفا لینکش رو بدید.
                          عجله براي زود رسيدن حالا كه زود رسيدم/ ميبينم اينجا كه بدتره
Reply
سلام
منم كاملا اين موضوع قبول دارم
به طول مثال يكي ازدوستان من
به پيشنهاد من بدنسازي شروع كرد من بهش كمك كردم تا حركات صحيح وتمركزي وبا كمك عضله بزنه.
با اينكه 40روز بيشتر نرفته خط هاي بدنش ظاهر شدن.
سنش16ساله.
مثلا ديروز فردي تو باشگاه ديدم حركت نشرازجانب كاملا اشتباه ميرفت.جالب اينجا بوده قبل ازتمرين تزريق استروييد هم داشت.
آنجا که چشمان مشتاقی برای انسانی اشک می ریزد،

زندگی به رنج کشیدنش می ارزد.
دکترشریعتی
Reply
اصل این مسئله که ورزشکار آماتور نسبت به ورزشکار سطح بالاتر نیاز کمتیر به پروتئین داره درسته، اما در کل بیان مسئله و در نهایت نتیجه گیریش شاید غلط نباشه، اما بد مطرح شده.
فرد عادی به ازای هر کیلوگرم از وزن بدنش نیاز به مصرف یک گرم پروتئین در روز داره. این مقدار در ورزشکاران حرفه ای تا 2.5 گرم به ازای هر کیلوگرم از وزن بدن افزایش پیدا میکنه.
در اصل برای ورزشکار مبتدی، با توجه به نیاز کمتر به مصرف پروتئین، میشه و بهتره که هزینه خاصی برای مکمل نشه، طبیعتا مواد عذایی و مخصوصا پروتئین مازاد دریافتی هم از بدن دفع میشه. بنابراین در ورزشکاران سطح پایینتر بهتره که تا حد امکان روی تغذیه روزانه مانور داده بشه و با بالاتر رفتن پتانسیل بدن و نیازهای بدن در زمانی که دیگه تغذیه روزانه ممکنه جوابگو نباشه، اون موقع به ساپلمنتها رو آورد
Reply
P00YA, post: 86867, member: 291 Wrote:فرد عادی به ازای هر کیلوگرم از وزن بدنش نیاز به مصرف یک گرم پروتئین در روز داره. این مقدار در ورزشکاران حرفه ای تا 2.5 گرم به ازای هر کیلوگرم از وزن بدن افزایش پیدا میکنه.
این جمله رو من بارها تو سایت ها و انجمن های ایرانی شنیدم تقریبا یکی هستن .. حالا گاهی میگن 2.2 گاهی 2.5
ولی منبع این حرف کیه کجاست ؟
مطمئنا ورزش کار حرفه ای اگر جای 2.5 بیار 3.5 گرم مصرف کنی نتیجش بهتره... چون پروتئین مجبوره جذب شه....اگر جواب اینه که پدر کبد درمیاد ... به نظر من این چیزا پدر کبد رو در نمیاره...کبد آدم سالم با 2.5 و 3.5 گرم چیزیش نمیشه...
حتی یادمه مربی باشگاه هم میگفت علی تبریزی یه مصاحبه ای داشت میگفت من وقتی پروتئین مصرفیم رو دو برابر کردم نتیجه های خیلی خوبی دیدم و بسیار مشخص بود نتیجه ها و تاثیرات...حالا چه با استروئید سنتز رو بالا برده باشه چی بی استروئید ....
آیا مقاله ی علمی و تحقیق مرتبطی وجود داره که بگه حداکثر اینقدر بدن میتونه جذب کنه بیش از اون بی فایدست ؟؟؟؟

من قبلا هم گفتم جای یه اسکوپ هر تیپی هستید دو اسکوپ از پروتئین رو مصرف کنید ولی عده ای اومدن گفتن نه همون یه اسکوپ کافیه بقیش جذب نمیشه...

منبع این حرفا ها کیه یا کجاست ؟؟؟کی محدودش کرده ؟؟
Reply
100درصد منبعي داره
الكي از روي هوا حرفي نزدن خب
اين بايد از متخصص تغذيه سوال كرد

دکترشریعتی
Reply
morteza4, post: 86885, member: 1038 Wrote:100درصد منبعي داره
الكي از روي هوا حرفي نزدن خب
اين بايد از متخصص تغذيه سوال كرد
به نظر من که رو هوا حرف زدن.... مگر اینکه خلافش اثبات شه ... منبعی میشناسید ذکر کنید...
وقتی علی تبریزی میگه تاثیر داره لابد داره دیگه... کم آدمی نیست که...
Reply
براي 1فرد بدنساز
شما ميگيد چقدرپروتين نيازهست؟؟؟
به ازا هركيلو
بيش از 5گرم؟؟

دکترشریعتی
Reply
morteza4, post: 86921, member: 1038 Wrote:براي 1فرد بدنساز
شما ميگيد چقدرپروتين نيازهست؟؟؟
به ازا هركيلو
بيش از 5گرم؟؟
من عدد خاصی نمیگم... من میگم ... هر فرد بسته به فعالیت و ... فرق میکنه .. حرف اینه که این رو قبول ندارم محدوده براش تعیین کنن مثلا بگه 2.5
Reply
han2010, post: 86925, member: 809 Wrote:من عدد خاصی نمیگم... من میگم ... هر فرد بسته به فعالیت و ... فرق میکنه .. حرف اینه که این رو قبول ندارم محدوده براش تعیین کنن مثلا بگه 2.5

سلام
منم اطلاعاتم زياد نيست
خودتون هم ميدونيد
ولي با اين حرفتون موافق هستم
چيزكاملا مشخصي نيست.
من فكرميكنم براش حدي تعيين كردن.
هربدن فرق ميكنه
فعايت بدني هركسي فرق ميكنه
بنظرمن نميشه به طور دقيق گفت
بازم اميرخان.اميرجعفري استاد هستن

دکترشریعتی
Reply
شما اگر با دور موتور 5 و 5.5 هم رانندگی کنید، اسمش رانندگیه. مشکل آنچنانی ای هم ایجاد نمیکنه.
اما مهم همیشه مصرف بهینه است. هم در مواذ غذایی و هم در انرژی. شاید یه ورزشکار دلش بخواد به ازای هر گرم از وزن بدنش 8 گرم پروتئین بخوره در روز. اما مهم اینه که سنتز پروتئین در بدن تا چه حدی قابل انجامه. شاید سقف دقیقا فیکس و ثابتی نباشه، اما قطعا حد و حدود نهایتش همینجاهاست.
باقیش هم که جذب نشده دفع میشه. نتیجه هم میدونم که فشار زیادی روی کلیه میاره، روی کبد رو خبر ندارم.
قطعا کسی مثل علی تبریزی که اسطوره ای هست در بدنسازی، اطلاعات علمی و پزشکیش در این زمینه با متخصص تغذیه برابری نمیکنه.
Reply
P00YA, post: 86950, member: 291 Wrote:قطعا کسی مثل علی تبریزی که اسطوره ای هست در بدنسازی، اطلاعات علمی و پزشکیش در این زمینه با متخصص تغذیه برابری نمیکنه.
من نمیگم حرف اسطوره رو بچسبید علم و دکتر رو ول کنید میگم اگر یه متخصص اومده اینو گفته منبعش کجاست اون شخص کی بوده که الان همه جا تو دهنه همه افتاده 2.2 گرم پروتئین به ازای هر کیلو وزن... ممکنه این هم مثل خیلی چیزای دیگه به اشتباه وارد این ورزش شده باشه.... ممکمنه حرف غلط و من درآوردیی باشه... دنبال منبعش بگردیم.
Reply

Possibly Related Threads...
Thread Author Replies Views Last Post
  یک برنامه تمرینی حجمی و قدرتی مبتدی میخواستم persi 7 1,045 05-09-2016, 10:09 AM
Last Post: M.ahmadi
  برنامه جامع بدنسازی برای ورزشکاران مبتدی sarrowless 0 672 06-13-2013, 10:48 PM
Last Post: sarrowless

Users browsing this thread: 1 Guest(s)