Thread Rating:
  • 2 Vote(s) - 1 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نخستین خودرو آمریکایی از مبدأ ایالات متحده وارد ایران شد
[Image: IMG16515452.png]

به گزارش خبرنگار مهر، امروز جمعه 28 تیرماه اولین خودرو سواری وارداتی شرکت ائل خودرو ارس (Convertible 2LT RS Package 2013 Camaro) از گروه جنرال موتورز از مبداء میامی در ایالات متحده به دفتر شرکت در پاریس و از آنجا با خطوط هواپیمایی قطر به فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره) وارد شد.

با توجه به اینکه گمرکات ایالات متحده اجازه صدور خودرو نو را به جهت حفاظت از تولیدات منطقه ای (GM کره جنوبی) صادر نمی کند، مطابق اسناد ارائه شده به گمرکات ایالات متحده مقصد نهایی این خودرو ایران منطقه آزاد ارس است و Title صادرات خودرو به ایران برای اولین بار صادر شده است،
در نتیجه این خودرو و سایر خودروهایی که از طریق ائل خودرو وارد خواهند شد، طبق وعده های داده شده فقط برای فروش در ایالات متحده آمریکا و مطابق با استانداردهای اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه آمریکا (NHTSA) تولید شده است.
با توجه به استقرار دفتر مرکزی شرکت ائل خودرو ارس در منطقه آزاد ارس، تمامی خودروهای وارداتی این شرکت از طریق منطقه آزاد ارس به سرزمین اصلی ورود خواهند شد.
Reply
ماشين هاي آمريكايي همچين مالي هم نيستن
مخصوصا از نظر قيافه
اونايي كه الان هستن من فقط يه مدل suv رو خوشم اومد بقيه شون يه جورايي ناموزون هستن

واسه خاطر اين كه ايران و امريكا روباط خاصي دارن و چيزاي ديگه اينقدر ماشينهااش امريكايي بين مردم ايران سر زبونهاست وگرنه اين ماشين ها واقعا اين همه كه مردم ازش تعريف ميكنن ارزش ندارن
تو خود بازار امريكا بهترين ماشينها اونجوري كه امار امريكا نوشته بود خودروهاي پورشه و لكسوس و جگوار بهترين هستن از نظر خريداري آمريكايي با بهترين كيفيت

به نظر من ماشين فقط ماشينهاي الماني 0 بنز و bmw و آئودي و پورشه )

خالق من بهشتی دارد، نزدیک، زیبا و بزرگ؛
ودوزخی دارد، به گمانم کوچک و بعید؛
و در پی دلیلیست که ببخشد ما را...

Reply
پاک شد
Reply
حدود قیمت ندارید؟
[SIZE=6][SIZE=5][SIZE=4]انسان ها نادان به دنیا می آیند نه احمق، آنها توسط آموزش و پرورش احمق می شوند

[/SIZE]

[/SIZE]
[/SIZE]

Reply
King PDA, post: 12552 Wrote:ماشين هاي آمريكايي همچين مالي هم نيستن
مخصوصا از نظر قيافه
اونايي كه الان هستن من فقط يه مدل suv رو خوشم اومد بقيه شون يه جورايي ناموزون هستن

واسه خاطر اين كه ايران و امريكا روباط خاصي دارن و چيزاي ديگه اينقدر ماشينهااش امريكايي بين مردم ايران سر زبونهاست وگرنه اين ماشين ها واقعا اين همه كه مردم ازش تعريف ميكنن ارزش ندارن
تو خود بازار امريكا بهترين ماشينها اونجوري كه امار امريكا نوشته بود خودروهاي پورشه و لكسوس و جگوار بهترين هستن از نظر خريداري آمريكايي با بهترين كيفيت

به نظر من ماشين فقط ماشينهاي الماني 0 بنز و bmw و آئودي و پورشه )
كسي كه ماشين آمريكايي سوار بشه ديگه هيچي سوار نميشه....الان شما كاديلاك 40 سال پيش رو سوار ميشي از خيلي از ماشين هاي الان نرم تر و قوي تره امكاناتش هم بيشتره.....فكر كن 40 سال پيش دنده اتوماتيك...شيشه برقي....هيدروليك و خيلي چيزاي ديگه
مهمترين خاصيت ماشينهاي آمريكايي ارزون بودنشونه...الان قيمت كامارو 2013 در مقايسه با ماشيناي لوكس اروپايي واقعا قابل قياس نيست در صورتي كه از نظر كيفيت چيزي از اونها كم ندارند
توي آمريكا در بين پر فروش ترين ها فقط ماشين هاي آمريكايي و ژاپني مثل نيسان و تويوتا ديده ميشه و ماشيناي لوكس آلماني مثل بنز و بي ام دبليو به خاطر ماليت سنگين انقدر گرون در ميان كه فقط به صورت تجملي و در بين افراد خاص كاربرد داره و اصلا ماشين هاي پر فروشي در آمريكا نيست
در مورد قيافه هم ديگه واقعا مثل ماشين آمريكايي نيست....البته اين چيزا سليقه اييه ولي ابهت و قدرت و جذبه ايي كه يه ماشين آمريكايي به آدم ميده رو هيچي نميتونه جاشو بگيره
just let it go........
Reply
در تایید پست قبل ، کینگ جان ماشین ایتالیایی و انگلیسی ببین . نگاه به المانی نمی اندازی .من که ماشین ایتالیایی می بینم ضعف می کنم . البته در هر صورت سلیقه ای هست.
[SIZE=6][SIZE=5][SIZE=4]انسان ها نادان به دنیا می آیند نه احمق، آنها توسط آموزش و پرورش احمق می شوند

[/SIZE]

[/SIZE]
[/SIZE]

Reply
داداش من الان تبريزم

خودروهاي امريكايي هم كه به واسطه لطف دوستان سوار شدم
ولي خوردوي الماني يه چيز ديگه هستش

imme, post: 12625 Wrote:كسي كه ماشين آمريكايي سوار بشه ديگه هيچي سوار نميشه....الان شما كاديلاك 40 سال پيش رو سوار ميشي از خيلي از ماشين هاي الان نرم تر و قوي تره امكاناتش هم بيشتره.....فكر كن 40 سال پيش دنده اتوماتيك...شيشه برقي....هيدروليك و خيلي چيزاي ديگه

دقيقا مشكل همينه
چون مردم ماشين هاي امريكايي رو با ماشين امريكايي هاي 40 سال پيش ميسنجن ! ميدونين چرا ؟ چون اون موقع امريكا توليدات خودشو ميفرستاد ايران و بازار دست امريكايي ها بود

imme, post: 12625 Wrote:مهمترين خاصيت ماشينهاي آمريكايي ارزون بودنشونه...الان قيمت كامارو 2013 در مقايسه با ماشيناي لوكس اروپايي واقعا قابل قياس نيست در صورتي كه از نظر كيفيت چيزي از اونها كم ندارند

هر چقدر پول بدي همونقدر هم آش ميخوري!! فك نكنم كسي منكر اين بشه !!
ببينيد خودروهاي امريكايي خيلي خوب هستن ولي نه از بي ام و و لكسوس و پورشه و بنز ! البته خب قيمت اينها هم خيلي گرونتر هستش و با كيفيت تر

ماشين آمريكايي و خصوصا سدان هاش بيشتر به درد جوونا ميخوره كه قدرت موتور و سلندر براشون مهم هستش

kasra_f, post: 12627 Wrote:در تایید پست قبل ، کینگ جان ماشین ایتالیایی و انگلیسی ببین . نگاه به المانی نمی اندازی .من که ماشین ایتالیایی می بینم ضعف می کنم . البته در هر صورت سلیقه ای هست.

من كلي گفتم ماشين هاي آلماني ! وگرنه مازارتي و جگوار هم سالاري هستن

بيبشتر منظورم اين بود كه الكي اين ماشين آمريكايي ها رو سر زبون انداختن و به خاطر نوع رابطه ي سياسي هستش كه با هم داريم

kasra_f, post: 12604 Wrote:حدود قیمت ندارید؟

قيمت چي ؟

خب اينا زياد شناور هستش
ولي تا دو ماه قبل كه رفتيم جلفا با 70-80 تومن ميشد يه فورد گرفت

Reply
ببينيد بستگي به ماشين داره مثلا يه كروت رو نميشه با يه موستانگ مقايسه كرد، در كل گرون ترين ماشين ماسل كار امريكايي همين كروت هست،
چند روز پيش اينجا يه پاگاني ديدم باپلاك سعودي، نميدونم صاحبش اسم ماشين رو چجوري تلفظ ميكنه، عين ماشين بتمن بود،
Reply
منم تقريبا منظورم همين هستش

اشتباه اينجاست كه هر ماشيني كه ساخت آمريكا باشه از ديدگاه ما ايرانيهاي بهترين ماشين هستش و با كيفيت ترين ! چرا ؟ چون ساخت امريكاست

ولي واقعيتش به جز چند تا ماشين امريكايي كه واقعا سطح بالا هستن بقيه شون در اون حدي نيستن كه اسطوره باشن

من خودم شديدا تو ماشين هاي سدان امريكايي از فورد تاروس خوشم مياد البته از قيافش نه موتور كيفيتش

Reply
وقتی بیشتر از 100 کیلومتر نتونی بری و ماشینت تا 3 سال نیاز به سرویس نداشته باشه : فقط سلیقست که بین ماشین آمریکایی ژاپنی کره ایی و آلمانی یکی رو انتخاب میکنی و گرنه همشون نیازت رو برآورده میکنه |
بنظر من كه قيافه خودرو اصن مهم نيست آنچه مهم است كيفيت و امنيت است
Reply
اعطای نمایندگی جنرال‌ موتورز به یک شرکت ایرانی، کذب است

در حالی اخیرا اخباری مبنی بر آغاز ورود خودروهای آمریکایی به ایران منتشر شده که کارشناسان صحت این موضوع را منوط به وجود توافقنامه‌ای رسمی بین شرکت جنرال‌ موتورز با یک شرکت ایرانی می‌دانند.
شرکت ائل خودرو ارس از چند ماه پیش تبلیغاتی را مبنی بر واردات خودروهای آمریکایی از مبداء این کشور به ایران آغاز کرده بود.
در آن زمان صحت این تبلیغات مورد تردید کارشناسان قرار گرفت به‌گونه‌ای که عنوان می‌کردند با توجه به شرایط فعلی، اعطای نمایندگی جنرال ‌موتورز به یک شرکت ایرانی و همچنین واردات این خودروها از مبداء آمریکا به ایران امکان ‌پذیر نخواهد بود.
یک واردکننده خودرو نیز در این زمینه اظهار کرده بود که طبق قانون واردات، تنها خودروهایی قابلیت ورود به خاک ایران را خواهند داشت که دارای نمایندگی فروش و خدمات پس از فروش در کشور باشند و خودروهای آمریکایی فاقد چنین شرایطی هستند.
در این شرایط روز گذشته اخباری مبنی بر ورود یک دستگاه خودروی آمریکایی (جنرال‌ موتورز) از مبداء آمریکا به ایران منتشر شد. اخباری که البته هنوز صحت و سقم آن مشخص نشده است.
در این زمینه شهرام آزادی - عضو هیات علمی گروه خودرو دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی - می‌گوید: هر شرکت داخلی که می‌خواهد خودروی آمریکایی وارد ایران کند باید توافقنامه‌ای با شرکت آمریکایی امضا کرده باشد.
وی با بیان این‌که طبق قانون ورود هر خودرویی مشروط به وجود نمایندگی و خدمات پس از فروش آن برند خودرویی در داخل کشور است، خاطرنشان می‌کند‌: تا آن جایی که من می‌دانم شرکت جنرال ‌موتورز به هیچ شرکت ایرانی نمایندگی اعطا نکرده است، مگر این‌که این شرکت جدیدا توافقنامه‌ای را در این زمینه امضا کرده باشد.
این کارشناس صنعت خودرو ادامه می‌دهد: حتی ورود 10 خودروی آمریکایی به ایران نیز نیازمند ارائه خدمات پس از فروش و تامین قطعات یدکی آن است. ارائه خدمات پس از فروش نیز منوط به دریافت مدارک مهندسی خودرو شامل کتابچه و دستورالعمل تعمیرات و نقشه‌های فنی است که این مدارک بدون مجوز شرکت آمریکایی در اختیار شرکت دیگری قرار نمی‌گیرد.
وی خاطرنشان می‌کند: همچنین پرسنل مربوطه باید آموزش‌های لازم را برای ارائه خدمات پس از فروش خودروهای آمریکایی در کشور دیده باشند که انجام آن نیز منوط به وجود دفترچه‌های فنی خودرو است که آن هم باید از طریق شرکت مادر (جنرال موتورز) به شرکت ایرانی ارائه شود.
آزادی با بیان این‌که گرفتن مدارک خودرو از شرکت مادر، آموزش پرسنل برای تعمیرات و همچنین واردات قطعات یدکی از جمله شروط ارائه خدمات پس از فروش هر خودرویی در ایران است، تصریح می‌کند: در این مورد نمی‌دانم که آیا شرکت جنرال‌ موتورز توافقنامه‌ای با یک شرکت ایرانی داشته و امتیاز نمایندگی به این شرکت اعطا کرده است یا نه. با این حال در صورت عدم وجود چنین توافقنامه‌ای می‌توان گفت که خبر ورود خودروی آمریکایی به داخل کشور صحت ندارد.
وی در پاسخ به این‌که آیا در شرایط تحریم امکان عقد قرارداد شرکت جنرال ‌موتورز با یک شرکت ایرانی وجود دارد؟ اظهار می‌کند: ‌تا جایی که من می‌دانم تحریم صنعت خودرو شامل لوازم یدکی خودروها نشده و از آن سو نیز سخت‌گیری کمتری در زمینه عقد قراردادهای با مبلغ کمتر از 40 میلیون دلار با شرکت‌های ایرانی وجود دارد.

جنرال‌ موتورز بزرگترین خودروساز آمریکایی است که بیش از یک صد سال از فعالیت آن می‌گذرد. این شرکت در 37 کشور جهان دارای کارخانه‌های تولید خودروهای سبک و سنگین است که تحت برندهایی چون شورولت، بیوک، جی‌ام‌سی، کادیلاک، اپل، هالدن، سوزوکی، ایسوزو و واکسهال تولید و عرضه می‌شوند.
از ذهن تا دهن فقط یه نقطه فاصله هست تا ذهنت را باز نکردی دهنت را باز نکن . .
Reply

Possibly Related Threads...
Thread Author Replies Views Last Post
  خودرو دنا وارد نمایندگی های مجاز ایران خودرو شد Alirezarahi 0 522 11-21-2014, 03:53 PM
Last Post: Alirezarahi
  رنو ایران را پایگاه خود کرد + محصول جدید رنو در ایران Alirezarahi 1 681 06-05-2013, 05:15 PM
Last Post: yasiii
  معرفی خودرو های چینی داخل ایران Alirezarahi 25 5,916 04-16-2013, 12:38 AM
Last Post: Alirezarahi

Users browsing this thread: 1 Guest(s)