Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
راهنماي خريد پروتئين به زبان ساده
#1
شايد براي شما هم پيش اومده باشه كه بخوايد مكمل پروتئيني تهيه كنيد اما بين تبليغات و برندهاي متعدد گير كرده باشيد.راهنماي زير كه ترجمه ي شخصي مربوط به راهنماي اپتيمم هست ميتونه تا حدي زيادي بهتون كمك كنه !!
اول از همه نگاهي داشته باشيم به انواع مختلف پروتئين:
1) وي پروتئين : بدون شك ميتوان لقب پادشاه پروتئين را به آن نسبت داد چون اولا سرعت جذب و هضم بالايي دارد و دوما اينكه با آمينو اسيد هايي مانند bcaa و Eaa غني شده اند. وي پروتئين ها انواع مختلفي دارند كه اساسي ترين آنها وي كنستانتره است.
وي ايزوله بسياري از مشخصه هاي نا مطلوب كنستانتره مثل چربي و لاكتوز را حذف كرده تا به پروتئيني ايده آل تر تبديل شود.
و خالص ترين و سريع ترين جذب مربوط به پروتئين وي هيدروليز شده ميباشد.
2) كازئين پروتئين : تقريبا 80% پروتئين موجود در شير از نوع كازئين است.به آن پروتئين دير هضم نيز ميگويند چون زمان جذب بسيار بيشتري نسبت به باقي پروتئين ها دارد.اين نوع پروتئين ها مخصوص استفاده ي قبل از خواب يا زمان هايي كه بدن مدت زيادي تغذيه نميشود طراحي شده اند.
3)پروتئين تخم مرغ : اگر از يك متخصص تغذيه بپرسيد بهترين منبع پروتئين چيست.بي شك تخم مرغ در صدر جودل خواهد بود.
تخم مرغ با دارا بودن EAA و بهترين انواع پروتئين به واحد طلا تشبيه ميشود و براي كساني كه به شير حساسيت دارند بهترين جايگذين براي انواع وي و كازئين خواهد بود.
4) پروتئين هاي تركيبي : اگر فقط امكان استفاده از يك نوع پروتئين را داريد.بهترين گزينه پروتئين هاي تركيبي است.اين پروتئين ها با دارا بودن انواع پروتيئن زود. متوسط و دير هضم بسيار پايدار تر از انواع وي و كازئين خواهند بود.
5)ريكاوري پروتئين : با كالري متوسط...زود هضم و همراه با كربوهيدرات ها خواهند بود و مخصوص وعده هاي بعد از تمرين طراحي شده اند.اين نوع پروتئين ها معمولا داراي مواد ديگري مثل كراتين و بتايين و امينو اسيد ها براي ريكاوري بهتر هستند.
نياز به پروتئنتان را مشخص كنيد :
در حالت كلي براي هر پوند وزن بدن (هر كيلو 2.2 پوند است) شما نياز به 1 گرم پروتئين در روز داريد.كساني كه به دنيال افزايش وزن و حجم هستند تا 1.5 گرم نياز خواهند داشت.همچنين اگر به دنبال كاهش وزن هستيد بايد مقدار بيشتري پروتئين مرغوب( با كربوهيدرات كم) نسبت به حالت معمول(1.25 تا 1.5 گرم) استفاده كنيد. اين مقدار پروتئين در طول روز از طريق غذا ها و مكمل ها بايد به بدن تزريق شود.و اين نكته را به خاطر داشته باشيد كه بدن هر 4 ساعت قادر به هضم حداكثر 50 گرم پروتئين خواهد بود و اگر بيشتر از اين مقدار در يك وعده استفاده شود توسط بدن دفع خواهد شد.
بودجه و زمانبدنيتان را مشخص كنيد :
مطمئنا پروتئين هاي تك منظوره فوايد ارزش مند بيشتري را در اختيارتان ميگذارند. مثلا در بهترين حالت شما ميتوانيد از يك وي زود هضم صبح اول وقت و نيم ساعت قبل از تمرين استفاده كنيد.از يك وي ريكاوري بلافاصله بعد از تمرين.در بين وعده هاي غذاييتان از وي تخم مرغ و در اخر نيم ساعت قبل از خواب از يك وي كازئين استفاده كنيد.مطمئنا اين برنامه نتيجه خوبي را به شما ميدهد اما بايد با خود روراست باشيد.آيا ميتوانيد هزينه مربوط به تهيه چندين محصول را متقبل شويد؟و حتي جدا از آن آيا به اندازه كافي در اجراي اين برنامه انظباط داريد؟اگر جوابتان منفي است بهترين گزينه براي شما پروتئين هاي تركيبي خواهد بود.
.........................
حالا كه ميدانيد بايد از چه نوع پروتئيني استفاده كنيد بايد به سراغ انتخاب برندها و محصولات مختلف برويم.
تمام محصولات روي ظرف خود جدولي دارند كه داراي مشخصات خاصي است كه به شما در انتخاب كمك خواهد كرد.در ادامه به معرفي اين مشخصات خواهيم پرداخت:
[Image: 3h1c9ydu0n8dsviojrrj.jpg]
1) تعداد وعده هاي موجود در هر ظرف : به مقدار اين عدد توجه كنيد.بعضي از برندها براي كم كردن هزينه پروتئين ها را با بعضي عناصر غير ضروري پر ميكنند و در اين حالت ممكن است شما محصولي 5 كيلويي در اختيار داشته باشيد اما اين محصول تعداد وعده هاي كمتري نسبت به برندهاي ديگر در اختيار شما خواهد گذاشت.بهتر از اين.. با ضرب مقدار پروتئين در هر وعده در كل وعده ها متوجه شويد در كل چقدر پروتئين از اين محصول دريافت خواهيد كرد.
2)مقدار پروتئين موجود در هر وعده : اين مشخصه احتمالا مهمترين مشخصه براي انتخاب يك پودر پروتئيني خواهد بود.ممكنه واضح به نظر بياد ولي بسياري از مردم از اين مشخصه به راحتي عبور ميكنند به اين دليل كه فكر ميكنند تمام پروتئين ها مقدار برابري را در اختيارشان ميگذارند يا اينكه پروتين هاي گرانتر مقدار پروتئين بيشتري خواهند داشت در حالي كه اينطور نيست.حتما در هنگام خريد اين پنل را چك كنيد تا مطمئن شويد داريد براي پروتئين پول ميدهيد نه فقط پول برند.
3)ترتيب عناصر : بر طبق قانون تمام توليد كنندگان مكمل هاي غذايي موظف هستند عناصر موجود در محصولاتشان را به ترتيب وفور بيشر به كمتر در زير جدول ليست كنند.اين حالت به شما اجازه ميدهد تا به مقدار عناصر موجود در محصول پي ببريد.به عنوان مثال دو محصول از نظر قيمت كاملا با هم برابر هستند اما يكي داراي پروتئين گرانتر بيشتري(در جدول عناصر در رتبه ي بالاتر) نسبت به ديگري است.به اين تريتيب ميتوان مرغوبيت محصولات را مورد بررسي قرار داد.
4)توليد شده براي يا توليد شده در !! :
بر خلاف آنچه ممكن است فكر كنيد خيلي از كمپاني ها محصولات خودشون را نه توليد و نه حتي پخش ميكنند.اين كمپاني ها ليبل هاي خود را بر روي فرمولهاي مشترك يا خاص توليدي ديگر كارخانه ها ميزنند كه به اين طريق هزينه قابل توجه ايي به مصحول اضافه خواهد شد كه مستقيما به خريدار منتقل ميشود.عبارتي مثل manufactured for يا distributed by يا packed for نشان دهنده اين موضوع هستند كه كارخانه ايي به غير از شركت فروشنده محصول را توليد كرده است.از طرف ديگر شركت هايي با سرمايه گذاري در امر توليد هزينه را كاهش و در تمام روند توليد بر روي محصول نظارت خواهند داشت.پس در هنگام خريد به دنبال محصولاتي با عبارت manufactured by باشيد.

(ترجمه شخصي)
just let it go........
Reply
#2
imme, post: 8589 Wrote:4)توليد شده براي يا توليد شده در !! :
بر خلاف آنچه ممكن است فكر كنيد خيلي از كمپاني ها محصولات خودشون را نه توليد و نه حتي پخش ميكنند.اين كمپاني ها ليبل هاي خود را بر روي فرمولهاي مشترك يا خاص توليدي ديگر كارخانه ها ميزنند كه به اين طريق هزينه قابل توجه ايي به مصحول اضافه خواهد شد كه مستقيما به خريدار منتقل ميشود.عبارتي مثل manufactured for يا distributed by يا packed for نشان دهنده اين موضوع هستند كه كارخانه ايي به غير از شركت فروشنده محصول را توليد كرده است.از طرف ديگر شركت هايي با سرمايه گذاري در امر توليد هزينه را كاهش و در تمام روند توليد بر روي محصول نظارت خواهند داشت.پس در هنگام خريد به دنبال محصولاتي با عبارت manufactured by باشيد.
این قسمتش واقعا جالب بود . کلا برندهائی که از خودشون خط تولید ندارن زیاد جالب از آب در نمیان البته هستن کمپانی های غولی که محصولاتشون این نوعی تولید میشه و شهرت جهانی داره مثل gnc اما قاعده کلی میگه برندی که خط تولید و کارخونه خودشو داره قویتره و برندی که میده محصولاتشو بقیه کمپانی ها بزنن ، کیفیت جنسش یه سر و گردن پائینتر از محصول اصلی کمپانیه که سفارش میگیره ! مثلا برند هایپاور که به سفارش بی بی تولید میشد واقعا مزخرف بود از بین 30 40 محصولی که داشت فقط یه گلوتامینش به درد میخورد
Reply
#3
E-GYM Admin, post: 8593 Wrote:این قسمتش واقعا جالب بود . کلا برندهائی که از خودشون خط تولید ندارن زیاد جالب از آب در نمیان البته هستن کمپانی های غولی که محصولاتشون این نوعی تولید میشه و شهرت جهانی داره مثل gnc اما قاعده کلی میگه برندی که خط تولید و کارخونه خودشو داره قویتره و برندی که میده محصولاتشو بقیه کمپانی ها بزنن ، کیفیت جنسش یه سر و گردن پائینتر از محصول اصلی کمپانیه که سفارش میگیره ! مثلا برند هایپاور که به سفارش بی بی تولید میشد واقعا مزخرف بود از بین 30 40 محصولی که داشت فقط یه گلوتامینش به درد میخورد

کازیینشم خوب بودا...
Reply
#4
اونو تست نکردم اما یادمه یه گندی هم زده بودن تو قوطی با لیبل مثلا زد ام ای ، مولتی ویتامین ریخته بودن داده بودن ملت ! صدا خیلی ها در اومد اون موقع ... شدیدا بی کیفیت بود جمعش کردن مدتها هم طول کشید تا ذخیره هاشون ته بکشه با وجود اون آفرهایی که میزاشتن ( تمام محصولات یکی بخر یکی ببر ) و قیمت های خیلی پائین هیچکس نمیخرید :haha:
Reply
#5
گاباش هم خوب بود خدایی ای میلرزدیم میخوردما
Reply
#6
گاباشم مصرف کردم با گابای جدید برند بی بی مقایسه کنی اصلا هم خوب نبود ! اون احساس سنگینی عضله تمرین دیده و سوزش و خفگی رو میداد اما برند بی بی خیلی فرق داره حتی بیدار که میشی حال میکنی با سرحالیت من با گابا هایرپاور اون مرحله نشاط صبحش رو هیچ وقت تجربه نکردم . فکر کنم امین تست کرده میدونه چی میگم ...
Reply
#7
Kurdox, post: 8593 Wrote:این قسمتش واقعا جالب بود . کلا برندهائی که از خودشون خط تولید ندارن زیاد جالب از آب در نمیان البته هستن کمپانی های غولی که محصولاتشون این نوعی تولید میشه و شهرت جهانی داره مثل gnc اما قاعده کلی میگه برندی که خط تولید و کارخونه خودشو داره قویتره و برندی که میده محصولاتشو بقیه کمپانی ها بزنن ، کیفیت جنسش یه سر و گردن پائینتر از محصول اصلی کمپانیه که سفارش میگیره ! مثلا برند هایپاور که به سفارش بی بی تولید میشد واقعا مزخرف بود از بین 30 40 محصولی که داشت فقط یه گلوتامینش به درد میخورد
اپتيموم فك كنم خودش كارخونه داره واسه مكمل هاش , درسته ؟


خالق من بهشتی دارد، نزدیک، زیبا و بزرگ؛
ودوزخی دارد، به گمانم کوچک و بعید؛
و در پی دلیلیست که ببخشد ما را...

Reply
#8
اره اتفاقا جی ان سی پروتیین هاشو میداد اپتیموم براش بزنه حتی یادت باشه همین وی های خوارزمی شباهت زیادی به گلد داشت ( طعم شکلاتش و حالت و بوی پودر و پروفایل )


Sent from my iPhone using Tapatalk 2
Reply
#9
مهم ترین قسمتش همین نکته بود آخر بود که چند وقتی هم هست دارم روش تحقیق میکنم.
خیلی از کمپانی هایی که ما میشناسیم خودشون خط تولید ندارن و سفارش میدن به کمپانی های بزرگ.
تو آمریکا اپتیموم کمپانی مادر خیلی از کمپانی ها هست. تو کانادا هم آلمکس این نقش رو داره.
Reply
#10
پدرشون رو هم مشخص کنید که مکمل های حروم زاده رو بتونیم طرد کنیم :victory:
Reply
#11
Amin Khan, post: 38229 Wrote:پدرشون رو هم مشخص کنید که مکمل های حروم زاده رو بتونیم طرد کنیم :victory:

:exciting:
من راهيم...
Reply
#12
10 تا از بهترین پروتئین شکلات
[Image: image_prod40008_original_X_130_white.jpg]
[Image: image_26322_original_X_130_white.jpg]
[Image: image_28502_original_X_130_white.jpg]

[Image: image_24734_original_X_130_white.jpg]

[Image: image_24374_original_X_130_white.jpg]

[Image: image_27015_original_X_130_white.jpg]

[Image: image_prodprod1070032_largeImage_X_130_white.jpg]

[Image: image_28165_original_X_130_white.jpg]

[Image: image_prodprod1250020_largeImage_X_130_white.jpg]

[Image: image_prodprod800016_largeImage_X_130_white.jpg]
منبع:

http://www.bodybuilding.com/fun/10-best-...wders.html
مرا به هيچ بدادى و من هنوز برآنم
كه از وجود تو مويى به عالمى نفروشم
http://www.atizo.se/shop/
Reply


Possibly Related Threads...
Thread Author Replies Views Last Post
  ٤ دروغ در مورد عوارض مصرف پروتئين ها و دلايل رد انها ecco24 0 384 02-17-2016, 04:33 AM
Last Post: ecco24Users browsing this thread: 1 Guest(s)