Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
این خوراکی برای آقایان حیاتی است
#13
Amir Jafary, post: 16986 Wrote:[Image: 13757965923735_0rps20130806_181011.jpg]
من برای خودم ازین آسپرین استفاده میکنم برای پدرمم خریدم منتها الان یه ذره کمیاب شده.365 تاییه قیمتشم فکر کنم حول و حوش 30 تومن بود آخرین بار.

آسپرین 81 که قبلا میخریدم ظاهرا دیگه پیدا نمیشه واسه همین تصمیم گرفتم از آلمان بخرم ولی اونجا پایینترین دوز موجود 100 میل بود به نظرتون نصفش کنم برای هر وعده یا نه دوز مصرفیمو ببرم رو 100 و یکدونه کامل بخورم؟

اینم عکسش
[Image: 137699430538789_0rps20130820_145359.jpg]
Reply
#14
من عين همين كه عكسش رو گذاشتيد سالهاست دارم مصرف ميكنم، خوبيش اينه كه خط دار هست و راحت ميتونيد به ٤ قسمت تقسيم كنيد،
براي من بيشتر از روزي ٥٠ ميليگرم توجيه نداره ولي شما خودت ميدوني،
Reply
#15
منم همینکارو میکنم مرسی از پاسخ.
Reply
#16
پس از سکته مغزی خفیف، 'باید بلافاصله آسپرین خورد

خوردن آسپرین بلافاصله بعد از سکته مغزی خفیف یا گذرا احتمال مرگ یا معلولیت را به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهد.
پژوهشگران دانشگاه آکسفورد می‌گویند با اینکه پزشکان می‌دانند که در این موارد باید درمان با آسپرین را شروع کنند اما تحقیقات اخیر اهمیت شروع فوری آسپرین بعد از سکته مغزی خفیف را بیش از پیش روشن کرده است.
آنها می‌گویند خطر ناتوانی‌های مادام‌العمر یا مرگ با مصرف "فوری" آسپیرین بعد از بروز "علائم هشدار" تا ۷۰ تا ۸۰ درصد کاهش پیدا می‌کند.
پژوهشگران دانشگاه آکسفورد ۱۵ تحقیق درباره تاثیر آسپرین در سکته مغزی را که روی ۵۶ هزار بیمار انجام شده بود بررسی کردند و به این نتیجه رسیدند بیشترین فایده آسپرین در هفته‌های اول بعد از سکته مغزی است.
در سکته مغزی خفیف و در قطع گذرای خون‌رسانی به مغز جریان خون و اکسیژن به مغز قطع و باعث بروز علائمی مثل بی‌حسی و ناتوانی شدید دست‌ها و پاها یا مشکلات بینایی و حرف زدن می‌شود.

قطع گذرای خون‌رسانی به مغز معمولا کمتر از ۲۴ ساعت طول می‌کشد و معمولا علائم آن در عرض ده تا ۶۰ دقیقه بر طرف می‌شود.
در سکته خفیف مغزی علائم بیشتر از ۲۴ ساعت طول می‌کشند اما اغلب در عرض چند روز برطرف می‌شوند.
اما در هر دو مورد خطر سکته مغزی شدید که باعث آسیب ماندگار می‌شود در چند روز اول بعد از این حملات در حداکثر است.
آسپیرین علاوه بر اثر ضدرد و التهاب، خاصیت رقیق‌ کردن خون را دارد از این رو در بیماری‌هایی که منشاء آن لخته شدن خون در رگ‌هاست؛ مثل سکته مغزی و قلبی، یکی از مهمترین ارکان درمان است.
پروفسور پیتر راتول که این تحقیق را سرپرستی کرده می‌‎‌گوید:
"یافته‌های ما تاثیر درمان فوری در سکته مغزی خفیف و در قطع گذرای خون‌رسانی به مغز را ثابت می‌کند و نشان می‌دهد آسپرین مهمترین رکن آن است."
"این یافته‌ها به کار پزشکان هم می‌آید؛ در صورت سکته مغزی خفیف یا قطع گذرای خون‌رسانی به مغز انها باید بلافاصله درمان با آسپرین را شروع کنند نه اینکه منتظر بررسی و ارزیابی‌های تخصصی بمانند."
به گفته پروفسور راتول اهمیت درمانی آسپرین "بی‌اندازه دست کم گرفته شده" و گاهی تجویز آسپرین با تاخیر انجام می‌شود:
"باید مردم را تشویق کنیم اگر فکر می‌کنند علائمی داشته‌اند که می‌تواند ناشی از سکته مغزی خفیف یا قطع گذرای خون‌رسانی به مغز باشد، در کنار مراجعه به پزشک و بیمارستان بلافاصله آسپرین را شروع کنند."
دکتر دیل وب از موسسه خیریه انجمن سکته مغزی بریتانیا می‌گوید:
"با این حال باید به این نکته توجه کنیم که خوردن آسپرین جایگزین مراقبت و درمان‌های طبی نیست و هر کس که علائم قطع گذرای خون‌رسانی به مغز را داشت باید بلافاصله به اورژانس زنگ بزند."
"این یافته‌ها نشان می‌دهد کسی که دچار سکته مغزی شده، در حالیکه علائمش در حال فروکش است و منتظر رسیدگی پزشکی؛ اگر می‌تواند آسپرین بخورد."
مرا به هيچ بدادى و من هنوز برآنم
كه از وجود تو مويى به عالمى نفروشم
http://www.atizo.se/shop/
Reply
Users browsing this thread: 1 Guest(s)